fbpx

Niemieckie książki, filmy i seriale o II Wojnie Światowej

Śpiewająca choinka w Zurychu

Śpiewająca choinka w Zurychu 1200 800 Diana Korzeb

Gdybym miała wskazać obszar na mapie świata, który najbardziej kojarzy mi się ze świętami Bożego Narodzenia to bez wahania byłyby to Niemcy, Szwajcaria i Austria. Mnogość tradycji i zwyczajów w tych krajach robi wrażenie!

Jedną z ciekawszych rzeczy, które miałam okazję oglądać na żywo jest Singing Christmastree, czyli śpiewająca choinka w Zurychu. Singing Christmastree znajduje się przy Werdmühleplatz przy dolnej części Bahnhofstrasse (czyli praktycznie w samym centrum miasta). Odwiedzać ją można zazwyczaj między końcem listopada a 23 grudnia, warto jednak sprawdzać na bieżąco godziny występów.

Na czym polega Singing Christmastree?

Samo drzewo to poprostu piętrowa scena ozdobiona gałęziami. Chóry, które miałam okazję zobaczyć, były zawsze w czerwonych czapkach, dzięki czemu chórzyści wyglądali jak bombki.

Obok choinki znajduje się mały jarmark bożonarodzeniowy. Jeszcze przed pandemią można było tam spróbować tradycyjnegp zyrychskiego mięsnego dania Geschnetzeltes Züricher Art.

Pierwszy chór wystąpił w 1998 roku i od tego czasu Singing Christmastree nalezy do stałych adwentowych atrakcji w Zurychu.

Poniżej moja próba vlogowa jeszcze sprzed pandemii 😉 w drugiej części możesz posłuchać występu:

Źródło:
https://www.singingchristmastree.ch/ueber-uns/geschichte

Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Slide

Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Autorka: Diana Korzeb