fbpx

O mnie

Hallöchen Precelku!

Nazywam się Diana Korzeb.

Jestem lektorką j. niemieckiego. Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku.

Na moich zajęciach najbardziej lubię ten moment „aaaaa!”, kiedy trudne zamienia się w zrozumiałe.

Jak to się dzieje?

Tłumaczę zawiłości języka niemieckiego w najprostszy możliwy sposób. Najpierw teoria podzielona na małe kęski, a potem dużo praktyki. W końcu w nauce języka najlepsza jest praktyka (nie czuję kiedy rymuję ;)).

Na co dzień prowadzę zajęcia indywidualne i dwuosobowe, sprzedaję e-booki z ćwiczeniami do niemieckiego serialu Dark, prowadzę webinary oraz jestem autorką kursu on-line „Niemiecki w przedszkolu”.

Wkrótce wydam też swoją aplikację do nauki słownictwa.

Mam dla Ciebie prezent

Nie wiesz czasem, co powiedzieć w zwykłych, codziennych sytuacjach? Jak przeprosić ludzi i powiedzieć im, że chcesz przejść? Jak wpuścić kogoś przed siebie w kolejce? Jak powiedzieć „Zajęte!” w toalecie?

Jeśli tak, to pobierz moje 2 bezpłatne e-booki z 38 i 82 codziennymi zwrotami, które od razu możesz zacząć stosować i zapisz się do Preclowej Poczty.

Co na tym zyskasz?

  • Zaoszczędzisz czas. Już nie musisz szukać tych wyrażeń w czeluściach internetu. Mam dla Ciebie 2 gotowe listy: dla początkujących i średnio zaawansowanych.
  • Już nigdy nie przegapisz najnowszego wpisu na blogu oraz innych nowości. Co tydzień w poniedziałek wysyłam Preclową Pocztę z linkiem do najnowszego wpisu, mini lekcją „Niemiecki z moich zajęć” i informacjami o nowych produktach, webinarach itp Dzięki Preclowej Poczcie masz bezpośredni wpływ na treści, które tworzę.
  • Będziesz mniej zestresowana, bo będziesz doskonale wiedzieć, co powiedzieć!

Co o mnie mówią moje kursantki?

Chodziłam na intensywny kurs niemieckiego w Zurychu. Lekcje jak wiadomo, odbywały się po niemiecku. Na początku nie wszystko było zrozumiałe. Pomocy szukałam w internecie, i tak trafiłam na Dianę.

Z taką nauczycielką chce się uczyć ! Po zajęciach z Dianą sama mogę powiedzieć, ze widzę u siebie progres.

Jej kursy polecam tym, którzy nie mają zbyt wiele czasu na zajęcia, ale zawsze zorganizują sobie 1h na pracę w domu.

Emilia Tomasik - Szwajcaria, Uetikon am See

Na zajęciach ważne było dla mnie przede wszystkim mówienie, na które Diana kładła szczególny nacisk. Już po kilku lekcjach nabrałam odwagi i poczułam się pewniej mówiąc po niemiecku. Dodatkowo Diana jest osobą, która umie motywować do nauki. Podsyła różnorodne materiały do nauki, korzysta z wielu książek.

Bardzo polecam! Tylko dzięki Dianie przelamalam opory przed mówieniem.

Małgorzata Mardaus-Huber - Niemcy, Dinkelsbüh

Jak dla mnie Diana to najlepsza lektorka pod słońcem. Przez wiele lat uczyłam się niemieckiego w szkole i tak naprawdę nie umiałam nic. Dopiero kurs z Dianą pokazał mi że da się niemiecki polubić i zrozumieć gramatykę. Każda lekcja była bardzo intensywna, rozmowy, zadania do rozwiązania oraz rzetelne przekazanie wiedzy. Diana ma bardzo dużo cierpliwosci i bardzo jasno tłumaczy. W końcu zrozumiałam jak odmieniac przez przypadki.

Kursy z Diana polecam wszystkim, którzy chcą mówić i pisać po niemiecku. Dzięki tej lektorce każdy nawet najbardziej odporny na naukę będzie komunikował się w języku niemieckim.

Dorota Bajóra - Niemcy, Dingolfing

W moim przypadku, jedynym sposobem aby przypomnieć sobie rzeczy których juz nie pamiętam oraz nauczyć się swobodnie i poprawnie mówić w j. niemieckim był kurs przez internet.

Zdecydowałam się na zajęcia z Dianą z uwagi na jej bardzo profesjonalny i przydatny blog. Jest regularnie aktywna w social mediach, ma sympatyczny głos oraz profesjonalne podejście do ucznia.

Komu mogę polecić lekcje z Dianą? Każdemu kto ma chęci poszerzyć swoje umiejętności językowe na każdym poziomie zaawansowania.

Joanna Zgud - Austria, Höchst

Dianę poznałam gdy przeprowadziłam się do Szwajcarii i przygotowywałam do egzaminu na poziomie B2. Mimo wielu poprzednich kursów w moim niemieckim były braki. Diana konsekwentnie na każdych zajęciach korygowała moje błędy, które nie były zauważane przez poprzednich nauczycieli. Dzięki temu zaczęłam mówić swobodniej i bez rażących błędów.

Zajęcia prowadzone są ze 100 % zaangażowaniem, a każda minuta jest maksymalnie wykorzystana. Gorąco polecam każdemu kto szuka profesjonalnego, pełnego pasji lektora z indywidualnym podejściem do ucznia.

Martyna Karolewska-Hajost - Adliswil, Szwajcaria

5 faktów o mnie

  • Morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew… Tak, obecnie mieszkam w Gdańsku. Pochodzę z Podlasia i jestem typem powsinogi. Wcześniej mieszkałam w Białymstoku, Toruniu, Niemczech, Szkocji i Łodzi. Oprócz Szkocji wszystkie pozostałe miejsca darzę ogromnym sentymentem.
  • Jeziora szum, ptaków śpiew, dzika plaża pośród drzew i widok na ośnieżone szczyty Alp. Moje najukochańsze miejsce na ziemi to niemiecka Konstancja nad mglistym Jeziorem Bodeńskim. Mieszkałam tu rok i wracam kiedy tylko mogę.
  • Samotność, niezrozumiały język, obce zwyczaje i sporo stresu w codziennych sytuacjach. Brzmi znajomo? Tak, też znam blaski i cienie emigranckiego życia. 2,5 roku w Dundee, w Szkocji sprawiły, że postanowiłam pomagać w nauce dziewczynom żyjącym na emigracji.
  • Uwielbiam ludzi i jestem zwierzęciem wyjątkowo towarzyskim. Dlatego szkocka emigracja była dla mnie taka trudna. Dlatego też pokochałam Łódź – znalazłam tam swoją wioskę. Dlatego organizowałam w Toruniu pierwsze spotkania Kawiarni Językowej. To dlatego podczas podróży odwiedzam moje kursantki i znajomych rozsianych po Europie.
  • Lubię konkrety. Moi kursanci mówią, że jestem bardzo konkretna  i jednocześnie cierpliwa.