fbpx

Kurs niemieckiego on-line
Zajęcia indywidualne i dwuosobowe

 

Wstydzisz się swojej słabej znajomości niemieckiego?

Wkurza Cię, że nie ogarniasz niemieckich przypadków?

Chciałabyś móc pogadać po niemiecku z sąsiadem, panią z piekarni, rodziną partnera?

 

Chodź do mnie na zajęcia, aby wreszcie pozbyć się poczucia winy i wstydu, że tyle lat nauki niemieckiego za Tobą, a Ty nadal nie rozumiesz co do Ciebie mówią.

Dzięki kursowi niemieckiego ze mną:

 • zaczniesz mówić po niemiecku
 • zrozumiesz wreszcie niemieckie przypadki
 • zrozumiesz, co tam sąsiad mamrocze pod nosem
 • poczujesz, że wreszcie robisz postępy w nauce
 • będziesz regularnie oglądać filmiki po niemiecku
 • zaczniesz załatwiać samodzielnie swoje sprawy na emigracji

Jak wygląda kurs niemieckiego ze mną?

Spotykamy się 2 x w tygodniu na 90 min. Z mojego doświadczenia wynika, że to najbardziej optymalna forma zajęć. Jest czas na konwersacje, ćwiczenia, gramatykę i wszystko, czego potrzebujesz. Dzięki temu i regularnej nauce w domu zrobisz zauważalne postępy w 3 miesiące.

Każde zajęcia to minimum 30-40 minut konwersacji. Pozostała część lekcji to zagadnienie gramatyczne lub słownictwo w formie ćwiczeń. 

Twoja stała praca domowa to przygotowanie wypowiedzi na dowolny temat i opowiedzenie o tym na początku zajęć. Tematy wybierasz sama. Mogą to być Twoje zainteresowania, tematy związane z Twoją pracą lub np tematy ciążowo-porodowe. Na niższych poziomach może to być opis osoby, obrazka lub krótkiego filmu.

Dodatkowa praca domowa to ćwiczenia gramatyczne/leksykalne.

W zależności od poziomu zajęcia są prowadzone po niemiecku i polsku (jeśli jeszcze wszystkiego nie rozumiesz) lub tylko po niemiecku. Gramatykę zawsze tłumaczę po polsku. Nie musisz znać wszystkich pojęć gramatycznych.

Kurs niemieckiego on-line ze mną jest dla Ciebie jeśli:

 • mieszkasz w Szwajcarii i chcesz nauczyć się standardowego niemieckiego (Hochdeutsch)
 • mieszkasz w Niemczech i potrzebujesz niemieckiego do codziennych sytuacji: lekarza, zakupów, restauracji, spotkań rodzinnych
 • myślisz o przeprowadzce do Niemiec lub Szwajcarii i chcesz się do tego przygotować językowo
 • mieszkasz w Niemczech lub Szwajcarii i chcesz swobodnie rozmawiać po niemiecku z opiekunami Twojego dziecka
 • mieszkasz w Niemczech lub Szwjcarii i czujesz, że j. angielski nie wystarcza, żeby pomóc Twojemu dziecku w zajęciach w szkole
 • chcesz zacząć wreszcie pracować w swoim zawodzie w Niemczech lub Szwajcarii, ale najpierw musisz nauczyć się języka

Nazywam się Diana Korzeb i rozgaduję po niemiecku dziewczyny z Niemiec i Szwajcarii

Mieszkałam ponad 3 lata na emigracji.

To był z jednej strony bardzo ciekawy czas w moim życiu.

Poznawanie lokalnej kultury, kuchni, innego, często ciekawego spojrzenia na świat. Dużo rzeczy było prostszych niż w Polsce. 

Z drugiej strony to był trudny czas. Samotność, problemy z dogadaniem się (rozmawiałaś kiedyś ze Szkotami?), trudność w nawiązywaniu relacji z tubylcami. Dużo rzeczy było trudniejszych niż w Polsce.

Już podczas emigracji pomyślałam, że w podobnej sytuacji jest przecież wiele dziewczyn mieszkających w Niemczech i Szwajcarii.

Inna kultura, język, wizyty u lekarza, małe dzieci. W Polsce bywa trudno, a co tu dopiero mówić o mieszkaniu zagranicą.

Ponieważ jestem lektorką niemieckiego to postanowiłam skupić się na kursach on-line dla dziewczyn mieszkających zagranicą. Oprócz języka uczę też tzw “kulturówki”. Często rozmawiam z moimi kursantkami o tym, jak się żyje w Niemczech czy Szwajcarii i tę wiedzę przekazuję dalej.

Chcesz zacząć wreszcie mówić po niemiecku?

Chodź na zajęcia!

Kurs niemiecki w przedszkolu jezykowy precel

Co o nauce ze mną piszą moi uczniowie?

Dzięki kursowi codziennie używam języka niemieckiego, a moje wypowiedzi są swobodniejsze. Regularność to klucz do sukcesu, jednak bez kursu i motywującej Diany pewnie nie znalazłabym czasu na naukę. I najważniejsze – nie jestem ograniczona przez czas lub miejsce.

Kurs z Dianą to świetny pomysł i już po tych kilku dniach zauważyłam efekty w swobodzie wypowiedzi. Zaczepiam sąsiadów na spacerze, żeby z nimi pogadać, a wcześniej raczej wstydziłam się mówić.
Martyna Karolewska – Hajost
Adliswil, Szwajcaria
Polecam lekcje niemieckiego z Dianą każdemu, kto chce nie tylko nauczyć się samego języka, ale i poznać kulturę Niemiec. Diana, poza świetną lingwistyczną wiedzą, przekazuje dużo ciekawych informacji dotyczących życia w samym kraju. Na bazie własnego jak i kursantów doświadczenia, kolekcjonuje cenne informacje na temat życia w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii, dzięki czemu zbudowała sobie bazę know-how życia w krajach niemieckojęzycznych, którym dzieli się z każdym zainteresownym poszerzaniem horyzontów uczniem.

Poza tym nauka z Dianą to przyjemność sama w sobie. Diana jest doskonale zorganizowana, ma przyjazne nastawienie do ucznia, ale w tym wszystkim potrafi być również wymagająca. Z chęcią dzieli się skutecznymi metodami nauki, dzięki czemu po każdej lekcji zawsze miałam poczucie, że wiem i umiem więcej. Nigdy też nie miałam poczucia straconego czasu. Diana pilnuje, aby czas zarezerowany z nią na naukę był efektywny – zarówno dla ucznia, jak i dla niej samej – leniwy uczeń może być pewny, że Diana nie przymknie oka na żadne niepoważne wymówki. Motywuje do nauki w sposób jaki lubię: konkretny i bez zbędnych ozdobników: chcesz się nauczyć? Ćwicz, praktykuj, nie wstydź się mówić, pomimo błędów! Diana dopilnuje, aby było ich coraz mniej.
Aleksandra Kowalewska
Hamburg, Niemcy
Dzięki kursowi z Dianą nauczyłam się otwierać gębę w języku niemieckim. Wcześniej ciężko było mnie namówić żeby się odezwać po niemiecku. Dużo uczyłam się sama w domu wcześniej, ale bez praktyki w mówieniu to nie miało za bardzo sensu.

Dobór tematów idealny. Bardzo dobry kontakt mailowy, na whatsaap, insta, wszędzie gdzie wygodniej i zrozumienie z Twojej strony, gdy napotkało mnie kilka kłopotów z czasem i siłami na odrabianie lekcji. Oprócz tego ciekawe (i darmowe) webinary, które też dużo pomagają w nauce.

Chętnie będę kontynuować naukę z Tobą.
Gosia Ozimek
Tyrol, Austria
Najlepiej uczę się poprzez mówienie i "doświadczenie" języka. Praca i bycie mamą nie do końca pozwalają mi na regularny kurs językowy. Z Tobą mogę zawsze dogadać godziny i dni. Wszystko jest uporządkowane i wiem co i na kiedy mam przygotować.

Dzięki kursowi dowiedziałam się, że niemiecki może być po prostu fajny! Dowiedziałam się też jak powinnam się go uczyć, od czego zacząć i jakiej metody użyć żeby utrwalić sobie dane zagadnienie. Odkryłam też, że reguły i zasady są logiczne. Wcześniej nie miałam takiego odczucia.

Bardzo cieszę się że miałam okazję na Ciebie trafić! Wiem, że jeszcze dużo muszę się nauczyć, ale mam w sobie więcej determinacji do nauki.
Gosia Mazi
Zurych, Szwajcaria

Najczęściej zadawane pytania

Nie. Rozmowa, na którą możesz się umówić poniżej to NIE JEST lekcja. To rozmowa zapoznawcza, gdzie opowiesz mi o swoich potrzebach i celach językowych i będziemy miały okazję się poznać.

Nie. Zajęcia raz w tygodniu to konsultacje językowe. Obecnie nie prowadzę zajęć w takiej formie.

Z mojego doświadczenia wynika, że najlepsze efekty są przy spotkaniach 2 x w tygodniu po 90 min.

Zajęcia odbywają się między 8:00 a 14:00 (do 15:30). Godziny mogą być stałe lub ruchome.

Środy mam już całe zajęte.

W ramach kursu uczę standardowego niemieckiego, Hochdeutsch.

Szwajcarzy z niemieckich kantonów uczą się Hochdeutsch w szkole, tak jak i angielskiego. Wiele osób traktuje Hochdeutsch jak język obcy. Rozumieją standardowy niemiecki, ale nie zawsze chcą w nim odpowiadać.

W świetle tego wszystkiego, czy kurs jest dla Ciebie?

To musisz sama ocenić. Czy zależy Ci na znajomości Hochdeutsch, którego uczę w kursie, czy Schweizerdeutsch, którego u mnie nie znajdziesz​.

Moją komunikację kieruję do kobiet, bo to kobiety mnie głównie czytają i uczestniczą w kursach.

Jeśli jesteś mężczyzną i Ci to nie przeszkadza, to zapraszam Cię na zajęcia ;)

Moją komunikację kieruję do kobiet, bo to kobiety mnie głównie czytają i uczestniczą w kursach.

Jeśli jesteś mężczyzną i Ci to nie przeszkadza, to zapraszam Cię na zajęcia :)

Nie. Uczę języka codziennego, użytkowego i nie przerabiam ćwiczeń pod egzaminy.

Obecnie dostępne formy płatności to przelew bankowy oraz Paypal. Niektóre dziewczyny płacą bez problemu Revolutem.

Więc tak, można płacić w euro/frankach.

Tak, wystawiam faktury, jestem zwolniona z VAT-u.

Oferta:

Zajęcia indywidualne

 • Wspólnie ustalamy nad czym będziemy pracować, zajęcia są całkowicie dopasowane do Twoich potrzeb
 • Spotykamy się 2 x w tygodniu po 90 min
 • Zajęcia w godzinach 7:30-14:00 (koniec o 15:30)
 • Cena dla jednej osoby za 90 min zajęć to 135 zł, czyli ok 32 euro/35 CHF
 • Kurs może zacząć się w dowolnym momencie

Zajęcia dwuosobowe

 • Jeśli masz kogoś z kim chcesz się uczyć razem niemieckiego, to zapraszam! Ustalimy wspólny cel nauki
 • Spotykamy się 2 x w tygodniu po 90 min
 • Zajęcia w godzinach 7:30-14:00 (koniec o 15:30)
 • Cena dla jednej osoby za 90 min zajęć to 98 zł, czyli ok 23 euro/25 CHF
 • Kurs może zacząć się w dowolnym momencie

Zajęcia zaczynają się po zaksięgowaniu wpłaty za dany miesiąc.

Poznaj kolejne opinie moich kursantów:

Przez rok uczyłam się języka niemieckiego z Dianą. Jak dla mnie najlepsza lektorka pod słońcem. Przez wiele lat uczyłam się niemieckiego w szkole i tak naprawdę nie umiałam nic.... dopiero lekcje z Dianą pokazały mi że da się niemiecki polubić i zrozumieć gramatykę.

Każda lekcja była bardzo intensywna, rozmowy, zadania do rozwiązania oraz rzetelne przekazanie wiedzy. Diana ma bardzo dużo cierpliwości i bardzo jasno tłumaczy. W końcu zrozumiałam jak odmieniać przez przypadki . Bardzo polecam Diane jako indywidualna nauczycielkę.

Zajęcia z Diana polecam wszystkim, którzy chcą mówić i pisać po niemiecku. Dzięki tej lektorce każdy nawet najbardziej odporny na naukę będzie komunikował się w języku niemieckim.
Dorota Bajóra
Dingolfing, Niemcy
Jeśli nie lubisz języka niemieckiego i nie masz czasu, zajęcia z Dianą są dla Ciebie!! Jej humorystyczne i profesjonalne podejście do nauki na pewno zmieni twoje nastawienie :) Zdecydowałem się na zajęcia z Dianą przede wszystkim ze względu na jej elastyczność czasu pracy. Dużo podróżuje, a jednak udaje nam się mieć regularne zajęcia. Już po kilku lekcjach zacząłem rozumieć co do mnie mówią Niemcy, a nawet rozmawiać. Z doświadczenia widzę, że Oni to doceniają :)

Najbardziej podoba mi się dostosowanie tematyki zajęć do moich potrzeb, mnogość materiałów online, jak również nacisk na poprawną wymowę oraz szlifowanie już poznanych słów i zwrotów. Bardzo lubię krótkie opowiastki z życia Niemców :)
Michał Kempka
Łódź
Ważne było dla mnie przede wszystkim mówienie, na które Diana kładła szczególny nacisk. Już po kilku lekcjach nabrałam odwagi i poczułam się pewniej mówiąc po niemiecku.

Dodatkowo Diana jest osobą, która umie motywować do nauki. Podsyła różnorodne materiały do nauki, korzysta z wielu książek, przez co nauka nie jest tylko jak w szkole językowej “leceniem” za programem z książki.

Zajęcia z Dianą są przede wszystkim dla osób, które chcą się poprawnie i bez barier komunikować w języku niemieckim, niezależnie od poziomu zaawansowania.

Bardzo polecam! Tylko dzięki Dianie przełamalam opory przed mówieniem.
Małgorzata Mardaus Huber
Dinkelsbühl, Niemcy
W moim przypadku, jedynym sposobem aby przypomnieć sobie rzeczy których juz nie pamietam ( głównie gramatykę) oraz po prostu nauczyć się swobodnie i poprawnie mówić w j. niemieckim były zajęcia przez internet.

Obecnie obserwuje kilku nauczycieli j. niemieckiego na instagramie, ale mój wybór padł na Dianę. A dlaczego ? Z uwagi na jej bardzo profesjonalny, przydatnym, przejrzysty i interesujący blog. Aktywność bardzo regularna w mediach , sympatyczny głos oraz profesjonalne podejście do ucznia.

Komu mogę polecić lekcje z Dianą - każdemu kto ma chęci poszerzyć swoje umiejętności językowe - na każdym poziomie zaawansowania i w każdym wieku
Joanna Zgud
Höchst, Austria