fbpx

Slide
niemiecki serial

6. Babylon Berlin niemiecki serial dostępny na HBO Go

6. Babylon Berlin niemiecki serial dostępny na HBO Go 512 288 Diana Korzeb

Babylon Berlin to serial kryminalno-obyczajowy.

Berlin, złote lata 20-ste, a dokładniej początek 1929 roku. Gereon Rath, komisarz z Kolonii, zostaje przeniesiony do metropolii, aby rozwikłać sprawę mafii zajmującej się pornografią i szantażem wysoko postawionych oficjeli. Sprawa ta to wierzchołek góry lodowej, pod którym kotłuję się ze wszystkich możliwych stron. Bieda spowodowana inflacją i oszałamiające bogactwo, komuniści, handel bronią, przewroty polityczne, złoto, prostytucja to tylko kilka wątków przewijających się co chwilę. A to wszystko otulone bardzo ciekawą muzyką.


Slide

Oprócz historii komisarza Ratha poznajemy też prywatne i na dodatek bardzo skomplikowane życie stenotypistki Charlotte Ritter, która robi wiele, aby przeżyć w wielkim mieście.

Mimo że Babylon Berlin opiera się w głównej mierze na postaciach męskich, to cieszy mnie fakt dwóch wyrazistych kobiecych postaci. Charlotte Ritter, grana przez Liv Lisę Fries radzi sobie w życiu tak jak umie. Jest zdeterminowana i mimo skrajnej biedy, w jakiej żyje jej rodzina, potrafi dążyć do celu i spełniać swoje marzenia.

Severija Janusauskaite gra postać tajemniczej Svetlany Sorokiny, która też aktywnie kształtuje swoje życie i otoczenie. Żadna z kobiet nie jest pasywna, każda na swój sposób dąży do celu.

Babylon Berlin jest pierwszą niemiecką serią telewizyjną, która pokazuje rozwój Republiki Weimarskiej z tak różnych stron. Do tej pory ukazały się 3 sezony serialu, który bazuje na powieściach Volkera Kutschera.


Slide

Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Autorka: Diana Korzeb