fbpx

Niemieckie książki, filmy i seriale o II Wojnie Światowej

Automaten in Deutschland #7 – Wurstautomat

Automaten in Deutschland #7 – Wurstautomat 1200 800 Diana Korzeb

Wracamy dziś do lekko zakurzonego, ale podobno lubianego przez Was cyklu o automatach w Niemczech. Dzięki autorce bloga Polschland mogę Wam pokazać prawdziwy niemiecki Wurstautomat! Znajdziecie go w miasteczku Biberach, w Badenii-Wirtembergii. Asortyment to miejscowe wyroby, z lokalnej masarni.


Slide

Wurstautomat 2

Wurstautomat 1


Spodobał Ci się ten wpis? Polub zatem mojego bloga na Facebooku i obserwuj go na Bloglovin!


Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Slide

Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Autorka: Diana Korzeb
5 komentarzy
 • M. z Head Full of Ideas 24 lipca 2015 at 18:23

  wow, automat z kiełbasą… niesamowite 😉

 • Dlaczego mnie nie dziwi, że wpadli na to Niemcy? Widziałem kiedyś automat z bukietami kwiatów, ale ten bije go na głowę.

  • Diana Korzeb / Językowy Precel 18 sierpnia 2015 at 11:13

   To jeszcze nic! Mój ulubiony, to mlekomat i automat do przywoływania nietoperzy. Resztę znajdziesz w wyszukiwarce: https://jezykowyprecel.pl/?s=automaten

   • Do mlekomatów przywykłem już we Wrocławiu, ale – o, zgrozo – po co przywoływać nietoperze?

    • Diana Korzeb / Językowy Precel 18 sierpnia 2015 at 11:22

     Po wpisie o melkomacie dostałam kilka wiadomości, że w Polsce też już są, chociaż sama nigdy żadnego u nas nie widziałam.
     Co do automatu na nietoperze – sama go widziałam i zrobiłam zdjęcie w Erfurcie, ale to było kilka lat temu i nie jestem w stanie przypomnieć sobie jego funkcji. Może to taki sprzęt wspomagający obserwację nietoperzy?