fbpx

Mailab – Co warto oglądać po niemiecku na YouTube? #8

Proste wiadomości do posłuchania i poczytania

Proste wiadomości do posłuchania i poczytania 629 503 Diana Korzeb
Postanowiłam wczoraj stworzyć plik “pierwszej pomocy” z linkami pomagającymi w nauce niemieckiego, żeby nie musieć za każdym razem szukać w historii, bądź innym zagraconym 😉 miejscu wartościowych linków, na które sama trafiłam, albo które podrzucili mi moi uczniowie. Pewnie potrwa to chwilę, a póki co chciałam się z Wami podzielić czymś, co ostatnio podsyłam prawie każdemu, kto uczy się niemieckiego:
www.nachrichtenleicht.de – to świetna strona, na której możecie poczytać i odsłuchać aktualne wiadomości ze świata i takie dotyczące m.in kultury, sportu itp. Wszystkie artykuły są napisane prostym językiem, co sobotę pojawia się nowy materiał dotyczący mijającego tygodnia. Jeśli chcecie przeczytać wcześniejsze wiadomości to klikacie w Ältere Themen po prawej u góry, nad wyszukiwarką.

Projektem zajmuje się radio Deutschlandfunk. Na stronie możecie przeczytać krótkie artykuły, w starszych jest też możliwość odsłuchania wiadomości. Po wejściu w artykuł wystarczy kliknąć ikonkę “playa” po prawej stronie. Istnieje też możliwość zapisania mp3 na komputerze. Klikacie Audio zum Runterladen po prawej stronie, po otwarciu nowej strony klikacie czarne tło prawym przyciskiem myszy, wybieracie opcję “zapisz jako” i fertig! Macie plik na komputerze :). Zarówno nagrania, jak i teksty są bardzo krótkie, więc szybko się nimi nie znudzicie.

Fajną sprawą jest krótki słownik pod każdym artykułem, w którym wyjaśnione są pojęcia z tekstu.

Strona powstała aby umożliwić osobom niepełnosprawnym i starszym zapoznanie się z tym, co się dzieje na świecie.

Spodobał Ci się ten wpis? Polub zatem mojego bloga na Facebooku i obserwuj go na Bloglovin!

Slide

Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Autorka: Diana Korzeb
6 komentarzy