fbpx

Proste wiadomości do posłuchania i poczytania

6 Brak tagów Permalink
Postanowiłam wczoraj stworzyć plik “pierwszej pomocy” z linkami pomagającymi w nauce niemieckiego, żeby nie musieć za każdym razem szukać w historii, bądź innym zagraconym ;) miejscu wartościowych linków, na które sama trafiłam, albo które podrzucili mi moi uczniowie. Pewnie potrwa to chwilę, a póki co chciałam się z Wami podzielić czymś, co ostatnio podsyłam prawie każdemu, kto uczy się niemieckiego:
www.nachrichtenleicht.de – to świetna strona, na której możecie poczytać i odsłuchać aktualne wiadomości ze świata i takie dotyczące m.in kultury, sportu itp. Wszystkie artykuły są napisane prostym językiem, co sobotę pojawia się nowy materiał dotyczący mijającego tygodnia. Jeśli chcecie przeczytać wcześniejsze wiadomości to klikacie w Ältere Themen po prawej u góry, nad wyszukiwarką.

Projektem zajmuje się radio Deutschlandfunk. Na stronie możecie przeczytać krótkie artykuły, w starszych jest też możliwość odsłuchania wiadomości. Po wejściu w artykuł wystarczy kliknąć ikonkę “playa” po prawej stronie. Istnieje też możliwość zapisania mp3 na komputerze. Klikacie Audio zum Runterladen po prawej stronie, po otwarciu nowej strony klikacie czarne tło prawym przyciskiem myszy, wybieracie opcję “zapisz jako” i fertig! Macie plik na komputerze :). Zarówno nagrania, jak i teksty są bardzo krótkie, więc szybko się nimi nie znudzicie.

Fajną sprawą jest krótki słownik pod każdym artykułem, w którym wyjaśnione są pojęcia z tekstu.

Strona powstała aby umożliwić osobom niepełnosprawnym i starszym zapoznanie się z tym, co się dzieje na świecie.

Spodobał Ci się ten wpis? Polub zatem mojego bloga na Facebooku i obserwuj go na Bloglovin!

6
 • Magdalena Surowiec
  23 listopada, 2013

  Znam tę stronkę i polecam ją moim uczniom. Rzeczywiście bardzo ciekawa i pomysłowo zrobiona.

 • Ewelina Kaproń
  24 listopada, 2013

  Już raz korzystałam z tej stronki. Jest o tyle fajna, że słownictwo nie jest aż takie bardzo trudne. W krótki i zwięzły sposób są ukazane fajne i ciekawe tematy. Pomocnym dodatkiem jest słowniczek :)

 • Aleksandra Niemiecka Sofa
  26 listopada, 2013

  Nie znam tej stronki :) Zapowiada się bardzo ciekawie :)

 • Anonymous
  10 grudnia, 2013

  Strona jest rewelacja!!!!
  Emilia

 • Anonymous
  6 czerwca, 2014

  Juz nie działa?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *