fbpx

Książki dla początkujących z wyd. Hueber

Wydawnictwo Hueber wydaje dużo dobrych podręczników, korzystam z wielu ich pozycji i jakież było moje zaskoczenie jak się okazało, że książki do czytania też mają! I to bardzo dużo. Część z nich to uproszczone wersje klasyków, a część to książki zupełnie nowe, przeznaczone od początku do końca dla uczących się niemieckiego. W ich ofercie znajdziecie tytuły dla osób początkujących lub średnio zaawansowanych. Jak widać w tabeli na 3 stronie książki są przeznaczone odpowiednio (pierwsza kolumna) dla dzieci (die Kinder*) od 8 lat, młodzieży (die Jugendlichen) i dla młodzieży (16 lat wzwyż) oraz dorosłych (die Erwachsenen). Pozycje są też dopasowane do poziomu czytelników (można go sprawdzić na 2 stronie). Na następnych stronach są krótko omówione różne serie: • Leseclub to uproszczone znane bajki (die Märchen) dla najmłodszych takie jak chociażby “Alladyn i magiczna lampa” (Aladdin und die Wunderlampe) czy “Sindbad Żeglarz” (Sindbad der Seefahrer). Poziom A1.
 • Leichte Literatur to z kolei opracowane utwory, które naprawdę istnieją i po osiągnięciu odpowiedniego poziomu można je samodzielnie przeczytać :). Książki są dostępne również w formie audiobooka (das Hörbuch). Poziom A2.
 • Lektüren für Jugendliche tu mamy do czynienia z typowymi książkami dla nastolatków. Główne tematy to przygody (die Abenteuer), zainteresowania (die Hobbys) i uczucia (tu: przyjaźń – die Freundschaft, zazdrość – die Eifersucht i miłość – die Liebe). Też audiobooki. Poziom A2.
 • Dalej mamy przedstawione 4 książki ze wspólnego cyklu. Dzięki opisom, można wybrać coś, co nas zainteresuje
 • Hueber Lese – Novelas, książki napisane specjalnie dla początkujących na pierwszym, podstawowym poziomie (A1). Zdania są krótkie (kurz), a słownictwo proste (einfach). Do wyboru: książka, audiobook, bądź wydanie z płytą
 • Krimis mit Carsten Tsara, seria kryminałów o niezbyt rozgarniętym prywatnym detektywie (der Privatdetektiv) Carstenie. Poziom A2-B1
 • Kurzgeschichten, historie (die Geschichte) o zwykłych ludziach, takich jak ja czy Ty :). Poziom B1-B2

Pozostałe książki są na różnym poziomie, jestem pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie. Fajną sprawą są płyty CD, na których można posłuchać sobie książki w samochodzie, podczas (zazwyczaj) znienawidzonych porządków albo podczas biegania ;).

*niemieckie rzeczowniki będą oznaczone kolorami: rodzaju męskiego (der) będą niebieskie, żeńskiego (die) różowe, nijakiego (das) pomarańczowe, a liczba mnoga (die) będzie zielona

7
 • Anonymous
  26 marca, 2014

  Witam serdecznie,
  dzięki za propozycje książkowe, książka “ein mann zu viel” jest bardzo dobra, napisana krótkimi zdaniami- idealna do nauki niemieckiego na poziomie podstawowym
  pozdrawiam
  wera

  • Diana Korzeb
   26 marca, 2014

   Ciesze się, że wpis jest przydatny, mam w planach “odkurzenie” tego cyklu i wkrótce pojawią się kolejne wpisy książkowe :).

 • Anonymous
  4 czerwca, 2014

  Das ist super ! Właśnie jestem w trakcie poszukiwania książek do czytania tak żeby się uczyć i natrafiłam na bloga. Znalazłam niektóre Krimis mit Carsten Tsara w pdf, ale wole jednak czuć książkę w ręce, wiesz może gdzie można kupić tą lekturę?

  • Diana Korzeb
   5 czerwca, 2014

   Na pewno można je zamówić w księgarniach językowych, ja spróbowałabym jeszcze zobaczyć na portalach z drobnymi ogłoszeniami, czy ktoś nie sprzedaje używanych książek.

 • Sylwia Chruszewska
  25 sierpnia, 2015

  Wlasnie skonczylam czytac ostatnia czesc z serii leichte Lekturen…. Stufe 1. Czyta sie przyjemnie. Idealne do odswiezenia slownictwa. Ciesze sie ze trafilam na tego bloga☺pozdrawiam ;)

  • Diana Korzeb / Językowy Precel
   25 sierpnia, 2015

   Cały czas zbieram się do opisania kolejnych źródeł, może mi się uda w następnym tygodniu. Dziękuję za miłe słowa i zapraszam częściej do komentarzy ;).

 • Anonymous
  15 września, 2016

  Gdzie znajdę link aby zakupić jedną z książek jakoś nie widzę go na stronie?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zaczekaj proszę! Mam coś, co Cię zainteresuje :)

POZNAJ MOJEGO NAJNOWSZEGO E-BOOKA 

Jeżeli jesteś w ciąży lub Twój maluch jest od niedawna na świecie, to mam dla Ciebie ważną wiadomość:

TYLKO DO 7 GRUDNIA można dołączyć do grona zachwyconych Klientek e-booka “NIEMOWLĘ PO NIEMIECKU: ROZWÓJ I WIZYTY U LEKARZA” – rozmówki, fiszki i słownik tematyczny!

E-book „Niemowlę po niemiecku” zmieni Twoje życie w pięciu ważnych obszarach:

1. Będziesz na spokojnie przygotowywać się do wizyt u pediatry
(koniec z gorączkowym wertowaniem słownika).

2. Oszczędzisz czas, bo będziesz miała wszystko w jednym miejscu.

3. Łatwiej będzie Ci zagadać innych rodziców po niemiecku, wreszcie będziesz mogła
powiedzieć coś więcej niż “jak pani dziecko ma na imię?”.

4. Łatwiej będzie Ci dogadać się z opiekunką lub w żłobku,
znakomita część zdań i słownictwa przyda Ci się dłużej.

5. Usprawni komunikację w polsko-niemieckiej rodzinie. Będziecie mogli
pogadać o maluchu, a Ty mimochodem będziesz ćwiczyć swój niemiecki.