fbpx

Niemieckie książki, filmy i seriale o II Wojnie Światowej

Książki dla początkujących z wyd. Hueber

Książki dla początkujących z wyd. Hueber 1200 800 Diana Korzeb

Wydawnictwo Hueber wydaje dużo dobrych podręczników, korzystam z wielu ich pozycji i jakież było moje zaskoczenie jak się okazało, że książki do czytania też mają! I to bardzo dużo. Część z nich to uproszczone wersje klasyków, a część to książki zupełnie nowe, przeznaczone od początku do końca dla uczących się niemieckiego. W ich ofercie znajdziecie tytuły dla osób początkujących lub średnio zaawansowanych. Jak widać w tabeli na 3 stronie książki są przeznaczone odpowiednio (pierwsza kolumna) dla dzieci (die Kinder*) od 8 lat, młodzieży (die Jugendlichen) i dla młodzieży (16 lat wzwyż) oraz dorosłych (die Erwachsenen). Pozycje są też dopasowane do poziomu czytelników (można go sprawdzić na 2 stronie). Na następnych stronach są krótko omówione różne serie:


Slide
 • Leseclub to uproszczone znane bajki (die Märchen) dla najmłodszych takie jak chociażby „Alladyn i magiczna lampa” (Aladdin und die Wunderlampe) czy „Sindbad Żeglarz” (Sindbad der Seefahrer). Poziom A1.
 • Leichte Literatur to z kolei opracowane utwory, które naprawdę istnieją i po osiągnięciu odpowiedniego poziomu można je samodzielnie przeczytać. Książki są dostępne również w formie audiobooka (das Hörbuch). Poziom A2.
 • Lektüren für Jugendliche tu mamy do czynienia z typowymi książkami dla nastolatków. Główne tematy to przygody (die Abenteuer), zainteresowania (die Hobbys) i uczucia (tu: przyjaźń – die Freundschaft, zazdrość – die Eifersucht i miłość – die Liebe). Są też audiobooki. Poziom A2.
 • Hueber Lese – Novelas, książki napisane specjalnie dla początkujących na pierwszym, podstawowym poziomie (A1). Zdania są krótkie (kurz), a słownictwo proste (einfach).
 • Krimis mit Carsten Tsara, seria kryminałów o niezbyt rozgarniętym prywatnym detektywie (der Privatdetektiv) Carstenie. Poziom A2-B1
 • Kurzgeschichten, historie (die Geschichte) o zwykłych ludziach, takich jak ja czy Ty :). Poziom B1-B2

Pozostałe książki są na różnym poziomie, jestem pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie. Praktycznie wszystkie mają wersję audio, dzięki czemu można posłuchać sobie książki w samochodzie, podczas porządków albo podczas biegania.

*niemieckie rzeczowniki są oznaczone kolorami: rodzaj męski (der), żeński (die), nijaki (das), a liczba mnoga (die).

Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Slide

Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Autorka: Diana Korzeb
7 komentarzy
 • Witam serdecznie,
  dzięki za propozycje książkowe, książka „ein mann zu viel” jest bardzo dobra, napisana krótkimi zdaniami- idealna do nauki niemieckiego na poziomie podstawowym
  pozdrawiam
  wera

  • Ciesze się, że wpis jest przydatny, mam w planach „odkurzenie” tego cyklu i wkrótce pojawią się kolejne wpisy książkowe :).

 • Das ist super ! Właśnie jestem w trakcie poszukiwania książek do czytania tak żeby się uczyć i natrafiłam na bloga. Znalazłam niektóre Krimis mit Carsten Tsara w pdf, ale wole jednak czuć książkę w ręce, wiesz może gdzie można kupić tą lekturę?

  • Na pewno można je zamówić w księgarniach językowych, ja spróbowałabym jeszcze zobaczyć na portalach z drobnymi ogłoszeniami, czy ktoś nie sprzedaje używanych książek.

 • Sylwia Chruszewska 25 sierpnia 2015 at 15:57

  Wlasnie skonczylam czytac ostatnia czesc z serii leichte Lekturen…. Stufe 1. Czyta sie przyjemnie. Idealne do odswiezenia slownictwa. Ciesze sie ze trafilam na tego bloga☺pozdrawiam 😉

  • Diana Korzeb / Językowy Precel 25 sierpnia 2015 at 16:22

   Cały czas zbieram się do opisania kolejnych źródeł, może mi się uda w następnym tygodniu. Dziękuję za miłe słowa i zapraszam częściej do komentarzy ;).

 • Gdzie znajdę link aby zakupić jedną z książek jakoś nie widzę go na stronie?