fbpx

Pogrzeb królowej Elżbiety – niemieckie słownictwo

17. Türkisch für Anfänger (Turecki dla początkujących) – film

17. Türkisch für Anfänger (Turecki dla początkujących) – film 1200 800 Diana Korzeb

Dziś mam dla Was tytuł bardzo popularny w Niemczech, chociaż nie do końca jako film – pierwszy był bowiem serial o takim samym tytule: Türkisch für Anfänger (Turecki dla początkujących). Serialu jeszcze nie oglądałam, ale podobno obydwie historie są ze sobą raczej luźno powiązane. Zapraszam do poczytania!

Źrodło

Türkisch für Anfänger

Polski tytuł: Turecki dla początkujących
Rok produkcji: 2012
Reżyser: Bora Dagtekin
Grają m.in.: Elyas M’Barek, Josefine Preuß, Adnan Maral, Anna Stieblich
Lena jest dosyć…specyficzną młodą kobietą. W trakcie lotu na wakacje jej samolot rozbija się na bezludnej, tropikalnej wyspie. Jedynymi osobami, które przeżyły oprócz niej katastrofę to 3 nastolatków, z których dwoje jest pochodzenia tureckiego. Mimo różnic w światopoglądach będą na siebie skazani.
Źródło

Slide
Na początek ważna informacja: nie wymagajcie od tego filmu zbyt wiele, a nie będziecie rozczarowani ;). Historia sama w sobie jest głupia jak but, ale jak człowiek na nią przymknie oko, to od razu robi się przyjemniej. Mimo, że produkcje tego typu raczej nie należą do moich ulubionych, ta na szczęście nie była aż tak koszmarna jak Keinohrhasen (Miłość z przedszkola). Z drugiej jednak strony nie było się czym zachwycać. Nawet szaleńczo popularny w ostatnich czasach Elyas M’Barek, grający tutaj głównego „nastoletniego” bohatera Cema Öztürka, biegający z gołą klatą nie podniósł wartości tego filmu. Ot taka BARDZO PROSTA i mało wymagająca komedyjka. Mimo wszystko na pewno sięgnę po serial, bo słyszałam o nim dużo dobrego ;).
Źródło

Z ciekawostek:

Josefine Preuß, grająca główną „nastoletnią” bohaterkę Lenę Schneider, zagrała również w innym młodzieżowym hicie Rubinrot (Czerwień rubinu).

Spodobał Ci się ten wpis? Polub zatem mojego bloga na Facebooku i obserwuj go na Bloglovin!


Slide

Slide

Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Autorka: Diana Korzeb
2 komentarze
 • Cześć 🙂 Dosyć niedawno (po obejrzeniu serialu „Turecki dla początkujących” uznałam, że warto byłoby powtórzyć niemiecki. Uczyłam się go 6 lat, 3 lata w gimnazjum i 3 w liceum, ale w liceum miałam ten sam program co w gimnazjum, także niczego się nie nauczyłam, a wręcz cofałam).
  Twoja strona jest bardzo pomocna, i dzięki niej naprawdę sporo rzeczy sobie przypominam, i sporo rzeczy się uczę.
  Dzięki ! 😀
  Sylwia

  • Cześć Sylwia :)!
   Cieszę się, że blog się przydaje. Jak już trochę ogarnę się z zajęciami, to mam zamiar obejrzeć ten serial. Powiedz jak Ci się podobał? I jak językowo? Łatwy/trudny?
   Pozdrawiam i owocnej nauki!