fbpx

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii po niemiecku – słownictwo

Mailab – Co warto oglądać po niemiecku na YouTube? #8

Mailab – Co warto oglądać po niemiecku na YouTube? #8 1920 1280 Diana Korzeb

Uwielbiam pracować na zajęciach niemieckiego z osobami na różnych poziomach, jednak to z osobami na poziomie B1 wzwyż ćwiczę rozmowy na przeróżne tematy. YouTube już dobrze wie, jakie treści lubię na nim oglądać, więc pewnego dnia podpowiedział mi kanał Mailab, który od tamtej pory wykorzystuję, żeby sama dowiedzieć się różnych około naukowych rzeczy oraz od czasu do czasu na moich zajęciach niemieckiego. Ponieważ sam kanał coraz bardziej mi się podoba, to postanowiłam podzielić się nim z Wami w cyklu Co warto oglądać po niemiecku na YouTube?

Mai Thi Nguyen-Kim to twórczyni kanału Mailab. Czym zajmuje się na co dzień? Wikipedia podpowiada, że jest niesamowicie pracowitą osobą. Mai jest chemiczką, dziennikarką promującą wiedzę naukową, prowadzącą i współprowadzącą różne programy, autorką książek oraz youtuberką.

Mailab to kanał promujący naukę, naukowe podejście do różnych zagadnień. Mai tłumaczy na nim np w jaki sposób zakończy się (najprawdopodobniej) pandemia, czym jest glutaminian sodu, czy olej kokosowy jest trujący, opowiada o badaniach nad snem, witaminie D, jakie właściwości ma kurkuma itp. Ostatnio dużo też na jej kanale informacji o szczepieniach (i np wątpliwościach związanych z niektórymi producentami szczepionek).


Slide

Mai mówi w standardowym niemieckim, urodziła i wychowała się w Niemczech, aczkolwiek jej rodzice pochodzą z Wietnamu. To, za co cenię jej filmy, to rzetelne podejście do tematu i bardzo rzeczowe materiały. Nie śledzę jej w innych mediach, ale mailab oglądam z przyjemnością 🙂

Poniżej kilka moich ulubionych odcinków:

Slide

Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Autorka: Diana Korzeb