fbpx
Niemieckie seriale

Wywiady po niemiecku

W ramach przygotowywania się do zajęć niemieckiego trafiłam jakiś czas temu na ciekawy kanał na YouTube – Hyperbole. Nie znam wszystkich ich formatów, ale “Frag eine/n…”, czyli “Zapytaj…” bardzo przypadł mi do gustu i chciałabym dziś podzielić się z Tobą tymi wywiadami po niemiecku.

Ten format przypomina mi trochę 7 metrów pod ziemią Rafała Gębury, choć jest trochę inaczej zrealizowany.

Mamy tu główną postać, osobę, z którą przeprowadzany jest wywiad. Zazwyczaj osoba ta wykonuje jakiś nietypowy zawód lub ma za sobą szczególne przeżycia. Często są to dosyć kontrowersyjne tematy, choć sama rozmowa jest bardzo rzeczowa i w moim odczuciu te, które miałam okazję obejrzeć, kontrowersyjne nie są, a za to bardzo otwierają oczy na różne sprawy.

Społeczność zgromadzona wokół Hyperbole ma przed nagraniem okazję zadać pytania do danego tematu i potem część z nich jest zadawana gościowi, a część pytań pochodzi od niewidocznej/niewidocznego prowadzącej/dzącego.

Odcinki, na które trafiłam, były w Hochdeutsch, standardowym niemieckim, więc myślę, że osoby na poziomie B1 mogą zapoznawać się powoli z tymi wywiadami.

No Comments Yet.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zapisz się i otrzymaj dwa e-booki z 38 i 82 potocznymi zdaniami, które pomogą Ci w codziennych sytuacjach: “Zajęte!” w toalecie, “Czy mogę przejść?” w kinie, “na dwoje babka wróżyła” itp.

Dzięki temu nie przegapisz też nigdy najnowszego wpisu na blogu.