fbpx

Tekst po niemiecku dla początkujących: podróż po Niemczech

Wywiady po niemiecku

Wywiady po niemiecku 1920 1280 Diana Korzeb

W ramach przygotowywania się do zajęć niemieckiego trafiłam jakiś czas temu na ciekawy kanał na YouTube – Hyperbole. Nie znam wszystkich ich formatów, ale „Frag eine/n…”, czyli „Zapytaj…” bardzo przypadł mi do gustu i chciałabym dziś podzielić się z Tobą tymi wywiadami po niemiecku.

Ten format przypomina mi trochę 7 metrów pod ziemią Rafała Gębury, choć jest trochę inaczej zrealizowany.


Slide

Mamy tu główną postać, osobę, z którą przeprowadzany jest wywiad. Zazwyczaj osoba ta wykonuje jakiś nietypowy zawód lub ma za sobą szczególne przeżycia. Często są to dosyć kontrowersyjne tematy, choć sama rozmowa jest bardzo rzeczowa i w moim odczuciu te, które miałam okazję obejrzeć, kontrowersyjne nie są, a za to bardzo otwierają oczy na różne sprawy.

Społeczność zgromadzona wokół Hyperbole ma przed nagraniem okazję zadać pytania do danego tematu i potem część z nich jest zadawana gościowi, a część pytań pochodzi od niewidocznej/niewidocznego prowadzącej/dzącego.

Odcinki, na które trafiłam, były w Hochdeutsch, standardowym niemieckim, więc myślę, że osoby na poziomie B1 mogą zapoznawać się powoli z tymi wywiadami.


Slide
Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Slide

Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Autorka: Diana Korzeb