fbpx

Tekst po niemiecku dla średniozaawansowanych na poziomie B1: wycieczka do Spreewaldu

Ticket nach Berlin – mini serial po niemiecku

Ticket nach Berlin – mini serial po niemiecku 629 503 Diana Korzeb

Moja lista mini seriali dla osób uczących się niemieckiego praktycznie się wyczerpała, bo dziś przedstawiam Wam ostatnie moje znalezisko, produkcję Goethe Institut, Ticket nach Berlin. W zasadzie nie jest to serial, a raczej program rozrywkowy. Mamy dwie ekipy trzyosobowe, których zadanie polega na dotarciu do Berlina. Po drodze uczestnicy wykonują różne zadania i dostają za nie bilety do Berlina (Tickets nach Berlin). Kandydaci pochodzą z różnych państw (Egipt, Australia itp) i dobrze mówią po niemiecku. Pierwszy zespół wyrusza spod Alp, z południa, a drugi z Bundeslandu Szlezwik-Holsztyn. Poniżej znajdziecie mapkę z trasami, którymi podążają.


Slide

Na stronie Goethe-Institut znajdziecie mnóstwo interaktywnych ćwiczeń, transkrypcję każdego odcinka, a nauczyciele dodatkowo materiały na zajęcia. Obejrzałam kilka pierwszych odcinków i niestety lekko się rozczarowałam – na podstawie nazw odcinków myślałam, że zespoły będą faktycznie zwiedzały i przy okazji pokazywały znane miasta jak Hamburg czy Monachium, oni jednak skupiają się na wykonywaniu zadań prawie wcale tych miejsc nie pokazując. Trochę szkoda, bo można by osobom uczącym się niemieckiego pokazać przy okazji najciekawsze/najsłynniejsze miejsca w Niemczech. Z drugiej strony może tak będzie w późniejszych odcinkach? Lassen wir uns überraschen – kto wie, co oznacza to powiedzenie :)? Jeśli chodzi zaś o poziom, to osoby średnio zaawansowane mogą powoli próbować się z nim zmierzyć, zawsze można się przecież w razie czego poratować tekstem :).

Źródło

Folge 1 – Zugspitze Folge 2 – Pellworm Folge 3 – München – Monachium Folge 4 – Hamburg Folge 5 – Stuttgart Folge 6 – Bremen – Brema Folge 7 – Bechtheim Folge 8 – Greetsiel Folge 9 – Niedergründau und Wilhelmshaven Folge 10 – Offenbach Folge 11 – Münster Folge 12 – Köln – Kolonia Folge 13 – Magdeburg Folge 14 – Weimar Folge 15 – Potsdam – Poczdam Folge 16 – Wittenberg Folge 17 – Berlin (1) Folge 18 – Berlin (2)


Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Slide

Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Autorka: Diana Korzeb
6 komentarzy