fbpx

Rzeczowniki złożone określające osoby

2 Brak tagów Permalink
Dziś mam dla Was solidną porcję słówek z jednej z moich ulubionych książek: Nowe repetytorium z gramatyki języka niemieckiego Stanisława Bęzy. O książce powstanie wpis jak już sama całą przerobię (w ramach odgruzowania swojej wiedzy podstawowej i poćwiczenia ręki postanowiłam przerobić całą książkę. Ciekawa jestem na jak długo starczy mi zapału ;)). Książka ma swoje za uszami, ale wydaje mi się, że można o niej powiedzieć zdecydowanie więcej dobrego niż złego.
Dzisiejszy wpis dotyczy rzeczowników złożonych określających osoby. O ile zazwyczaj znając części składowe rzeczownika złożonego możemy się domyśleć, co on oznacza (der Großvater: groß i der Vater), to istnieje grupa rzeczowników, które aż takie proste w obsłudze nie są. Rzućcie okiem na listę i spróbujcie zrobić ćwiczenie:

Spodobał Ci się ten wpis? Polub zatem mojego bloga na Facebooku i obserwuj go na Bloglovin!


Źródło:
Nowe repetytorium z gramatyki języka niemieckiego Stanisława Bęzy

2
  • Magdalena Surowiec
    12 listopada, 2013

    Ja też myślę, że o tej książce można więcej dobrego powiedzieć niż złego. Podoba mi się w niej łopatologia – można naprawdę dobrze wyćwiczyć gramatykę. U mnie na lekcjach niemieckiego w liceum ta książka była nieodzowna.

  • English for Lunch
    11 kwietnia, 2015

    “Glückspilz” i “Spaßvogel” :D.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zapisz się i otrzymaj dwa e-booki z 38 i 82 potocznymi zdaniami, które pomogą Ci w codziennych sytuacjach: “Zajęte!” w toalecie, “Czy mogę przejść?” w kinie, “na dwoje babka wróżyła” itp.

Dzięki temu nie przegapisz też nigdy najnowszego wpisu na blogu.