fbpx

Niemieckie książki, filmy i seriale o II Wojnie Światowej

Rzeczowniki złożone określające osoby

Rzeczowniki złożone określające osoby 629 503 Diana Korzeb
Dziś mam dla Was solidną porcję słówek z jednej z moich ulubionych książek: Nowe repetytorium z gramatyki języka niemieckiego Stanisława Bęzy. O książce powstanie wpis jak już sama całą przerobię (w ramach odgruzowania swojej wiedzy podstawowej i poćwiczenia ręki postanowiłam przerobić całą książkę. Ciekawa jestem na jak długo starczy mi zapału ;)). Książka ma swoje za uszami, ale wydaje mi się, że można o niej powiedzieć zdecydowanie więcej dobrego niż złego.
Dzisiejszy wpis dotyczy rzeczowników złożonych określających osoby. O ile zazwyczaj znając części składowe rzeczownika złożonego możemy się domyśleć, co on oznacza (der Großvater: groß i der Vater), to istnieje grupa rzeczowników, które aż takie proste w obsłudze nie są. Rzućcie okiem na listę i spróbujcie zrobić ćwiczenie:

Spodobał Ci się ten wpis? Polub zatem mojego bloga na Facebooku i obserwuj go na Bloglovin!


Źródło:
Nowe repetytorium z gramatyki języka niemieckiego Stanisława Bęzy


Slide
Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Slide

Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Autorka: Diana Korzeb
2 komentarze
  • Magdalena Surowiec 12 listopada 2013 at 21:35

    Ja też myślę, że o tej książce można więcej dobrego powiedzieć niż złego. Podoba mi się w niej łopatologia – można naprawdę dobrze wyćwiczyć gramatykę. U mnie na lekcjach niemieckiego w liceum ta książka była nieodzowna.

  • English for Lunch 11 kwietnia 2015 at 22:12

    „Glückspilz” i „Spaßvogel” :D.