fbpx

Kurs niemieckiego online,
który rozgadałby nawet umarlaka

Pocisz się na samą myśl, że miałabyś cokolwiek zaszprechać po niemiecku?

Masz blokadę i wstydzisz się odezwać nawet przy bliskich znajomych?

Sprawdź mój kurs niemieckiego!

Zacznij sprechać jak stara Niemka, rozmawiaj tylko na ciekawe tematy i ucz się przy okazji nowych słówek.

Dzięki Preclowej Szkole Mówienia:

 • Jesteś wyczilowana, bo nikt oprócz mnie nie słyszał Twoich błędów, a po Szkole robisz ich zdecydowanie mniej
 • Zrozumiesz wreszcie, co tam sąsiad spod trójki mamrocze pod nosem
 • Pracujesz jak mróweczka, nawet jeśli masz słabszy dzień (zapłacone musi być przećwiczone)
 • Możesz się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej. Albo do randki z tym seksownym Steffenem poznanym na górskim szlaku
 • Podbijesz serca egzaminatorów językowych. Będą chcieli zapisać się na korki z mówienia po niemiecku DO CIEBIE
 • Pracujesz kiedy chcesz i kiedy masz czas. Chcesz ćwiczyć mówienie po niemiecku o pierwszej w nocy? Nie ma problemu!

Na czym polega Preclowa Szkoła Mówienia?

Przez cały czas trwania kursu (do wyboru 2 tygodnie lub miesiąc) wysyłam Ci rano (do 12:00) na maila temat wraz z dodatkowymi materiałami w postaci krótkiego wideo lub artykułu. Ty przygotowujesz krótką 1-3 minutową wypowiedź na podstawie tych materiałów.

Ćwiczysz nie tylko mówienie, ale też aktywne słuchanie/czytanie po niemiecku.

Jeśli wyślesz mi swoje nagranie do 18:00 to jeszcze tego samego dnia dostaniesz ode mnie informację zwrotną. Nagranie wysłane po 18:00 sprawdzam zazwyczaj następnego dnia rano i wtedy wysyłam moje uwagi.

Na koniec kursu wysyłam podsumowanie wspólnego czasu pracy. Podpowiadam tam, jak dalej możesz pracować nad swoim niemieckim.

Dla kogo jest Preclowa Szkoła Mówienia?

 • poziom języka to A2 – C1
 • chcesz rozgadać się przed egzaminem​
 • potrzebujesz przygotować się do pracy
 • chcesz zmienić pracę
 • musisz załatwić coś u lekarza/w urzędzie i potrzebujesz się do tego mentalnie przygotować
 • jesteś w ciąży i chcesz czuć się pewnie podczas wizyt lekarskich oraz podczas porodu
 • jesteś mamą małego dziecka i chcesz przygotować się do rozmów w żłobku/przedszkolu

Kim jestem i jak mogę Ci pomóc?

Dlaczego stworzyłam ten kurs? Ponieważ mi też zawsze brakowało okazji do ćwiczenia mówienia po niemiecku. 

Nazywam się Diana Korzeb. Jestem lektorką języka niemieckiego. Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Kiedy sama uczyłam się języka, to od zawsze szukałam okazji, żeby ćwiczyć mówienie. Jeździłam do Niemiec, szukałam niemieckojęzycznych znajomych, chodziłam na spotkania kawiarni językowych. Musiałam się nieźle nakombinować, żeby znaleźć okazję do poćwiczenia języka.

Podczas zajęć z moimi kursantkami i w rozmowach z czytelniczkami bloga najczęstszym problemem było i jest mówienie po niemiecku.

Na moich kursach dziewczyny mówiły od początku, na każdych zajęciach. Od dłuższego czasu zastanawiałam się jednak, jak mogłabym pomóc większej liczbie osób.

Zależało mi na tym, żeby mówiły dużo, najlepiej codziennie, żeby szybko miały efekty swojej pracy. 

Właśnie wtedy wpadłam na pomysł nowego kursu, Preclowej Szkoły Mówienia.

Przyznam szczerze, że sama chętnie wzięłabym w nim udział. Po V edycjach i opiniach moich kursantek widzę, że wiele z nich robi bardzo duże postępy w stosunkowo krótkim czasie.

Dodatkowo mają lepszą wymowę i robią mniej błędów.

6

edycji kursu

52

dni intensywnej pracy

20

kursantek

52

omówione tematy

Co piszą o kursie uczestniczki?

Dzięki Preclowej Szkole Mówienia dowiedziałam się mnóstwo nowych rzeczy na interesujące mnie tematy oraz nauczyłam się nowych słów z dziedzin które mnie interesują a to sprawia, że teraz mogę oglądać/czytać artykuły na „moje” tematy również w języku niemieckim.

Dzięki kusowi codziennie używam języka niemieckiego, a moje wypowiedzi są swobodniejsze. Regularność to klucz do sukcesu, jednak bez kursu i motywującej Diany pewnie nie znalazłabym czasu na naukę. I najważniejsze – nie jestem ograniczona przez czas lub miejsce, jako mama małego dziecka często nie mam chwili w ciągu dnia na naukę, więc opcja z opracowaniem tematu we własnym zakresie i wysłanie tylko końcowego efektu to strzał w dziesiątkę!

Ten kurs to świetny pomysł i już po tych kilku dniach zauważyłam efekty w swobodzie wypowiedzi. Zaczepiam sąsiadów na spacerze, żeby z nimi pogadać, a wcześniej raczej wstydziłam się mówić.
Martyna Karolewska – Hajost
Adliswil, Szwajcaria
Preclowa Szkoła Mówienia to idealna forma nauki dla osób zapracowanych. Przerabianie materiału we własnym zakresie, a wysyłanie jedynie efektu końcowego. Diana dobiera również ciekawe materiały do opracowania.

Preclowa Szkoła Mówienia mobilizuje do tej najbardziej problematycznej dla mnie strony nauki – mówienia. Podoba mi się również to, że po wszystkim nie zostałam z niczym, tylko naprawdę mam na najbliższy czas nad czym pracować, i to jest super!

Dzięki Preclowej Szkole Mówienia dowiedziałam się, że wcale z tą moją nauką nie jest tak źle i warto trochę uwierzyć w siebie.

Z wielką chęcią wzięłabym udział w kolejnej szkole mówienia! O miejsce będę walczyć jak lwica!
Marta Widera
Polska
Kurs znalazłam przypadkiem. Szukałam jakichś informacji o gramatyce i znalazłam blog Językowy Precel. Przypadło mi bardzo do gustu to jak piszesz i postanowiłam spróbować.

Dzięki kursowi nauczyłam się otwierać gębę w języku niemieckim. Wcześniej ciężko było mnie namówić żeby się odezwać po niemiecku. Dużo uczyłam się sama w domu wcześniej, ale bez praktyki w mówieniu to nie miało za bardzo sensu.

Dobór tematów idealny. Bardzo dobry kontakt mailowy, na whatsaap, insta, wszędzie gdzie wygodniej i zrozumienie z Twojej strony, gdy napotkało mnie kilka kłopotów z czasem i siłami na odrabianie lekcji. Oprócz tego ciekawe (i darmowe) webinary, które też dużo pomagają w nauce.

Chętnie będę kontynuować naukę z Tobą.
Gosia Ozimek
Tyrol, Austria
Najlepiej uczę się poprzez mówienie i "doświadczenie" języka. Praca i bycie mamą nie do końca pozwalają mi na regularny kurs językowy. Z Tobą mogę zawsze dogadać godziny i dni. Wszystko jest uporządkowane i wiem co i na kiedy mam przygotować.

Dzięki kursowi dowiedziałam się, że niemiecki może być po prostu fajny! Dowiedziałam się też jak powinnam się go uczyć, od czego zacząć i jakiej metody użyć żeby utrwalić sobie dane zagadnienie. Odkryłam też, że reguły i zasady są logiczne. Wcześniej nie miałam takiego odczucia.

PSM jest wyjątkowa! Nauka niemieckiego stała się zabawą i przyjemnością. Metoda jaką oferuje Diana, jest dopasowana do mnie i to ja wybieram tematy zajęć! Mówię po niemiecku o tym czym się interesuje i co jest moją pasją. Bardzo cieszę się że miałam okazję na Ciebie trafić! Wiem, że jeszcze dużo muszę się nauczyć, ale mam w sobie więcej determinacji do nauki.
Gosia Mazi
Zurych, Szwajcaria

Kupując kurs zyskujesz:

 • zauważalne postępy w krótkim czasie
 • motywację do regularnej pracy
 • czas, nie dojeżdżasz na zajęcia
 • moje wsparcie od poniedziałku do piątku między 9:00 - 13:00 i 18:00 - 20:00
 • 8 lub 10 dodatkowych materiałów do nauki niemieckiego na Twoim poziomie (wideo/artykuł) 
 • pisemne podsumowanie swoich mocnych i słabych stron. Podpowiadam, jak możesz dalej pracować nad swoim niemieckim, na czym warto się skupić w pierwszej kolejności.
 • BONUS w postaci dostępu do moich dotychczasowych 10-ciu szkoleń online

Kurs testowy

 jednorazowy

 • Możesz zgłosić się w dowolnym momencie
 • Cena: 20 € / 23 CHF

Kurs standardowy
1-miesięczny

 • Pracujemy 2 x w tygodniu, czyli łącznie 8 dni
 • Pracujesz w swoim tempie i masz stałą motywację do nauki języka
 • BONUS w postaci dostępu do moich dotychczasowych szkoleń online
 • Najbliższa edycja zaczyna się 2.09 i trwa do 27.09
 • Cena: 125 € / 141 CHF
 • możliwość płatności w ratach

Kurs intensywny
2-tygodniowy

 • Pracujemy codziennie przez 10 dni (w weekend jest przerwa)
 • Pracujesz intensywnie i masz najszybsze efekty
 • BONUS w postaci dostępu do moich dotychczasowych szkoleń online
 • Najbliższa edycja zaczyna się 2.09 i trwa do 13.09
 • Cena: 117 € / 132 CHF
 • możliwość płatności w ratach

Zależy mi na wysokiej jakości kursu, więc liczba miejsc na lipiec

jest ograniczona. Obecnie dostępnych jest 6 miejsc.

Najczęściej zadawane pytania

Tematy dobieram całkowicie do Twoich zainteresowań. Na początku wypełniasz ten krótki formularz, gdzie piszesz mi, które tematy są dla Ciebie interesujące, a których mam unikać.
Kurs może kręcić się wokół różnych aspektów tego samego tematu np ciąża i poród, tematy występujące na egzaminie, dziecko w przedszkolu itp lub być zbiorem różnych rzeczy: Oktoberfest, zwiedzanie Berlina, wpadki modowe Niemców, kultowe niemieckie seriale czy segregacja śmieci.

Wyobraź sobie, że dostajesz temat idąc rano po bułki. Potem wracasz do domu, siadasz sobie wygodnie na kanapie, przykrywasz kocem, wyciągasz telefon, wciskasz guzik w dyktafonie i nagrywasz swoją wypowiedź.

Tak, to jest takie proste 🙂

Odsłuchuję Twoje nagranie i wynotowuję z niego Twoje mocne strony (do podsumowania) i rzeczy związane z wymową i gramatyką, które chcę, żebyś sama poprawiła w następnym mailu.
Jeśli nie wiesz, jak poprawić dany błąd, to wysyłam Ci poprawną odpowiedź.
Moja wiadomość jest w formie maila, ale Ty możesz poprawić błędy pisemnie lub ustnie.

Moje kursantki część błędów poprawiają same, a tam gdzie czegoś nie wiedzą, to ja pomagam. Podrzucam poprawne rozwiązanie i tłumacze, jeśli jest taka potrzeba, dlaczego jest tak a nie inaczej i wysyłam np linki do fajnych ćwiczeń.

Po ostatnim nagraniu i informacji zwrotnej dostajesz ode mnie pisemne podsumowanie swoich mocnych i słabych stron. Podpowiadam w nim, jak możesz dalej pracować nad swoim niemieckim, na czym warto się skupić w pierwszej kolejności.

To zależy od Ciebie.

Myślę, że wersja minimum dla zapracowanych i zalatanych to 15-20 minut w dniu kursu. Wtedy nie korzystasz z dodatkowych materiałów, a bazujesz głównie na tym, co znasz i umiesz.

Zazwyczaj kurs zajmuje dziewczynom około godziny dziennie. To czas spędzony na poznaniu materiałów, sprawdzeniu słówek, czasem napisaniu tekstu, czasem nagrywaniu się kilka razy. Nie są to jednak niezbędne kroki, bo pracujesz w swoim rytmie i dopasowujesz kurs do swoich potrzeb.

Nie. Ten kurs polega na aktywnym ćwiczeniu słownictwa i mówienia poprzez nagrywanie się. Jeśli jest coś, czego nie rozumiesz to chętnie Ci to wyjaśnię.

BONUS dla kursantek to dostęp do nagrań moich wszystkich dotychczasowych szkoleń online, które są prowadzone w formie ćwiczeń/zajęć.

Tematy, które poruszałam do tej pory:

 • Jak wreszcie zacząć mówić po niemiecku?
 • Ratunku! Nie rozumiem co do mnie sprechają!
 • Jak ogarnąć niemieckie słownictwo?
 • Jak pisać po niemiecku?
 • Jak nauczyć się niemieckiej gramatyki?
 • Jak nauczyć się języka niemieckiego? – praktyczne porady

Temat: czasownik

 • Czasowniki modalne w języku niemieckim
 • Czas przeszły Perfekt

Kurs jest płatny z góry na polski nr konta lub Paypalem.

Tak, jest taka możliwość. Wypełnij tę ankietę, żeby dopytać o szczegóły.

Tak, wystawiam faktury, jestem zwolniona z VAT-u.

Poznaj kolejne opinie moich kursantek

Dzięki kursowi nauczyłam się przede wszystkim jak budować wypowiedz i swobodnie się wyrażać, a także jak przygotowywać wypowiedz pod względem egzaminu.

Szkoła to świetna możliwość nauki i poprawy wymowy w krótkim czasie. To niesamowite, jak dużo daje nagrywanie i poprawianie własnych błędów. Efekty są widoczne już po kilku dniach nagrań!

Udział w kursie to była dobra decyzja i polecę go każdemu, bez względu na poziom.
Magda
Heist, Niemcy
Dzięki Preclowej Szkole Mówienia dowiedziałam się co konkretnie muszę zmienić by poprawić płynność mówienia, nad czym mam pracować i jakie błędy popełniam. Zresztą podczas odsłuchiwania nagrań, sama słyszałam że "coś nie gra", sama bym na to nie wpadła by się nagrać😀

Dzięki Preclowej Szkole Mówienia nauczyłam się być bardziej systematyczna. Wcześniej odkładałam wszystko na jutro, tu wiedziałam że Diana czeka więc nawet jak się nie chce, to trzeba!

Jeśli potrzebujesz by ktoś dostosował kurs do twoich indywidualnych potrzeb, wskazał konkretnie co musisz usprawnić, zgłoś się do Diany, ona skroi językowe precelki na twoją miarę😁

Najbardziej podobało mi się, że potrafiłaś mnie zmobilizować, mimo że ja od 3 lat siebie nie umiałam.
Gosia Sitko
Igel, Niemcy