fbpx

Niemieckie reportaże na kontrowersyjne tematy

Na co dzień nie oglądam telewizji, ale od czasu do czasu lubię obejrzeć dobry reportaż. Do tej pory jawiły mi się raczej jako domena telewizji, ale żyjemy w takich czasach, że w internecie jest wszystko i szukając materiałów na mój kurs niemieckiego trafiłam przypadkiem na kanał Y-Kollektiv.

Ponieważ jest to kanał dla Niemców to nie ma tu napisów (uzupełnienie: Kasia pisze w komentarzu, że są już napisy!), ale za to można posłuchać żywego, codziennego niemieckiego i przy okazji dowiedzieć się czegoś niezwykłego o świecie.

Filmów na kanale jest bardzo dużo, myślę, że każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Ja wybrałam dla Was 10 najpopularniejszych filmów, prawie każdy ma ok 1 miliona wyświetleń. Pamiętajcie, że warto też przejrzeć komentarze pod filmami. Niektóre nic nie wnoszą, ale zdarzają się też perełki. Również językowe. Miłego oglądania!


2
 • Kasia
  2 września, 2019

  Wiem, że może ten wpis już był dawno ale może komuś się przyda – kanał dołożył napisy w języku niemieckim do filmików, więc korzystanie jest o wiele łatwiejsze! A programy bardzo ciekawe :) Pozdrawiam!

  • Diana Korzeb
   14 września, 2019

   Każda dodatkowa informacja jest cenna, dziękuję :)!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zapisz się i otrzymaj dwa e-booki z 38 i 82 potocznymi zdaniami, które pomogą Ci w codziennych sytuacjach: “Zajęte!” w toalecie, “Czy mogę przejść?” w kinie, “na dwoje babka wróżyła” itp.

Dzięki temu nie przegapisz też nigdy najnowszego wpisu na blogu.