fbpx

Niemieckie książki, filmy i seriale o II Wojnie Światowej

Niemieckie podkasty kryminalne

Niemieckie podkasty kryminalne 1200 800 Diana Korzeb

Od kilku lat w Polsce są bardzo popularne podkasty kryminalne, w których osoby prywatne opowiadają mniej lub bardziej dokładnie sprawy morderstw, zaginięć i uprowadzeń z całego świata (mówi się na to w dużym skrócie true crime).

W krajach niemieckojęzycznych ten trend nie jest aż tak popularny jak u nas. Myślę sobie, że może to wynikać m.in. z dosyć wysokiego poziomu różnych kanałów dokumentalnych (np WDR, MDR, ARTE, Galileo itp) i dużej ilości odcinków na przeróżne tematy (również dotyczących true crime).

Jeśli, tak jak ja, słuchasz od czasu do czasu tego typu podcastów/nagrań to mam dla Ciebie krótką listę z (większości) prywatnymi audycjami/kanałami.

Przypominam też o wpisie z niemieckim słownictwem związanym z kryminałem.


Slide

Niemieckie podkasty kryminalne – Bekki_k

Niemieckie podkasty kryminalne – Lucia Leona

Uwaga! Autorka poświęca często kilka pierwszych minut na opowiadanie, co u niej, warto więc przewinąć materiał do początku właściwej historii.

Niemieckie podkasty – Lokalzeit MordOrte

Wydaje mi się, że to jedyny profesjonalny materiał w tym zestawieniu. Mamy tu wywiady z policją, archiwalne materiały itp.

Niemieckie podkasty – Crime Geflüster

Niemieckie podkasty – Crime Docs.

Niemieckie podkasty – Kati Winter


Co daje regularne słuchanie niemieckich podkastów kryminalnych?

Dzięki tym podcastom:

  • poznajemy słownictwo medyczne
  • poznajemy słownictwo przydatne przy czytaniu/słuchaniu wiadomości
  • osłuchujemy się z poprawną wymową
  • wyrabiamy w sobie wyczucie językowe, dzięki któremu nawet bez dodatkowych ćwiczeń wiemy, że dane zdanie jest poprawne lub nie
  • uczymy się intuicyjnie poprawnego używania rodzajników
  • poznajemy żywy, potoczny język

To moje propozycje, które często podsuwam moim kursantkom. A Ty, masz jakieś swoje sposoby na pracę z niemieckimi podkastami, nagraniami?


Slide
Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Slide

Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Autorka: Diana Korzeb