fbpx

Tekst po niemiecku dla średniozaawansowanych na poziomie B1: wycieczka do Spreewaldu

Nicos Weg – filmy do nauki niemieckiego na poziomie A1/A2/B2

Nicos Weg – filmy do nauki niemieckiego na poziomie A1/A2/B2 1920 1280 Diana Korzeb

Jesteś początkująca i szukasz materiałów dostosowanych do Twojego poziomu?

Moje ulubione Deutsche Welle wyszło na przeciw potrzebom osób na poziomie A1, A2 i B1 i stworzyło kolejną po Jojo sucht das Glück serię filmów dla osób uczących się niemieckiego.

Na stronie Deutsche Welle możecie znaleźć filmy o Nico podzielone na małe lekcje. Do każdej z lekcji są bezpłatne interaktywne ćwiczenia.

Kilka dni temu DW udostępniło filmy w dużym formacie, czyli połączone ze sobą wszystkie sceny. Filmy są 3. W pierwszej części poznajemy Nico z Sewilli w Hiszpanii. Nico słabo mówi po niemiecku. Przyjechał do Niemiec odwiedzić swoją ciotkę i na lotnisku ginie mu torba, co doprowadza do serii różnych ciekawych i zaskakujących zdarzeń.

Obejrzałam część pierwszego filmu i zdecydowanie będę go polecać moim kursantkom. Aktorzy mówią wyraźnie, a takie podstawowe dialogi jak przedstawianie się, podawanie nrów itp są fajnie wplecione w fabułę. To zdecydowanie ciekawsze niż standardowe dialogi w podręcznikach na poziomie A1.

Nico jest z Hiszpanii, słabo mówi po niemiecku, ale uczy się błyskawicznie i nie ma w ogóle akcentu 😛 Fabularnie to słabe zagranie, ale jakby nie patrzeć to film na poziomie A1, więc być może autorzy chcieli ułatwić osobom początkującym naukę języka.

2 kolejne części to dalsze przygody Nico. Moim zdaniem to świetny pomysł, żeby każda kolejna część była językowo trudniejsza (odpowiednio poziom A2 i B1). Osoby uczące się języka zazwyczaj szybko przeskakują z poziomu A1 na wyższe, więc fajnie podążać za historią na kolejnych poziomach zaawansowania.


Zobacz pozostałe filmy i seriale do nauki niemieckiegoSlide
Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Slide

Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Autorka: Diana Korzeb
Jeden komentarz
  • Pracuję w Niemczech w opiece.O ile w miarę sporo rozumiem po niemiecku(w miarę)to mam problem z wysławianiem.Podopieczni też często nie”mobilizują”do nauki,bo albo nic nie mówią(stan zdrowia)albo mają na tyle osłabiony słuch że nie słyszą moich błędów i braków językowych.Obejrzałam jeden odcinek i myślę że to będzie całkiem fajny i pouczający”serial” 🙂