fbpx

Mini serial dla osób uczących się niemieckiego – Jojo sucht das Glück

Mam dla Was kolejny serial z Internetów, który jest zrobiony specjalnie dla osób uczących się niemieckiego, mowa tu o tytułowym Jojo sucht das Glück. Do obejrzenia mamy 33 krótkie, 3-minutowe odcinki, poziom to B1, ale myślę, że dzięki napisom osoby mniej zaawansowane również powinny sobie poradzić ze zrozumieniem całości. Dodatkowo do każdego odcinka jest manuskrypt, interaktywne ćwiczenia i odrobina gramatyki z zadaniami (osobno mamy też rozwiązania). Deutsche Welle pozwala również bezproblemowo ściągnąć (herunterladen, downloaden) każdy odcinek na komputer. Seria i ćwiczenia są w moim odczuciu dosyć proste, więc nie powinny Wam zająć zbyt dużo czasu. Gdzie Jojo można znaleźć? Oczywiście na stronie Deutsche Welle, na YouTube (ćwiczenia i resztę znajdziecie tylko na stronie DW) i na ITunes. Drugi sezon znajdziecie pod TYM linkiem.
Inne wpisy z filmami dla osób uczących się niemieckiego (początkujący i średnio zaawansowany):

7
 • Ewelina Kaproń
  24 listopada, 2013

  Cała seria o Jojo jest bardzo udana. Filmiki są ciekawe i krótkie przez co się nie nudzą. Tematyka filmików jest również interesująca :)

 • Magda Kazimierczyk
  31 sierpnia, 2014

  Nawet ciekawe, nie wciągnęło tak jak Extr@, ale polecam:D

 • Milena P
  22 listopada, 2015

  “[…]poziom to B1” to jest na serio na poziomie B1? Większość słów rozumiem, a niby jestem na A1…

  • Milena P
   22 listopada, 2015

   Dlatego napisałam “niby”, bo chodzę do szkoły w Niemczech i lekcje są na tym poziomie, ale na zajęciach strasznie się nudzę, i jest często tak, że skończę robić jakieś zadanie, a reszta grupy jest dopiero w połowie. No i ogólnie czuję się jakbym była na wyższym poziomie…

   • Diana Korzeb
    23 listopada, 2015

    Milena, to poziom podawany przez Deutsche Welle. Jeśli rozumiesz większość to znaczy, że na pewno jesteś na wyższym poziomie niż A1 :). Z drugiej strony czasem bywa tak, że niektóre nasze kompetencje np mówienie i rozumienie są na różnych poziomach. Gratulacje zatem, że Ci tak świetnie idzie :)!

 • Diana Korzeb / Językowy Precel
  23 listopada, 2015

  Milena mam problemy z Twoimi komentarzami. Nie wiem, dlaczego nie chcą się wyświetlić na blogu.

  Jeśli chodzi o to B1 to jest to poziom podawany przez Deutsche Welle. Jeśli rozumiesz większość to znaczy, że na pewno jesteś na wyższym poziomie niż A1 :). Z drugiej strony czasem bywa tak, że niektóre nasze kompetencje np mówienie i rozumienie są na różnych poziomach. Gratulacje zatem, że Ci tak świetnie idzie :)!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zapisz się i otrzymaj dwa e-booki z 38 i 82 potocznymi zdaniami, które pomogą Ci w codziennych sytuacjach: “Zajęte!” w toalecie, “Czy mogę przejść?” w kinie, “na dwoje babka wróżyła” itp.

Dzięki temu nie przegapisz też nigdy najnowszego wpisu na blogu.