fbpx

Deutsch plus – Co warto oglądać po niemiecku na YouTube? #10

Kontrowersyjna reklama Mercedesa.

Kontrowersyjna reklama Mercedesa. 1200 800 Diana Korzeb

Wyobraźcie sobie małą, zapomnianą przez Boga i ludzi wioskę w Austrii (Österreich). Nagle pojawia się tam znikąd wypasiona, lśniąca fura (der Schlitten) z automatycznym systemem hamowania i ostrzegania przed niebezpieczeństwem. Gdyby nie napisy uświadamiające, można by pomyśleć, że to kolejna (możliwe, że viralowa) reklama (die Werbung) Mercedesa. W rzeczywistości jest to praca dyplomowa/końcowa studentów Akademii Filmowej z Ludwigsburga, w Badenii-Wirtembergii w południowo-zachodnich Niemczech.

Samej marce taka darmowa reklama nie przypadła za bardzo do gustu, dlatego twórcy Tobias Haase, Jan Mettler i Lydia Lohse musieli w swoim filmie wyraźnie zaznaczyć, że nie jest to w żadnym wypadku oficjalna (offiziell) produkcja. Sam film (der Film) jest w moim odczuciu bardzo fajnie zrobiony i wygląda mega profesjonalnie. Auto (das Auto, der Wagen) ocieka luksusem i przyjemnie mruczy, mieszkańcy wsi wyglądają jak wycięci z jakiegoś magazynu o Szwajcarach bawiących się w rolników (der Bauer, der Landwirt) no i ta zaskakująca puenta. Film wzbudza sporo kontrowersji w niemieckim Internecie. A jak się Wam podoba?


Slide

Spodobał Ci się ten wpis? Polub zatem mojego bloga na Facebooku i obserwuj go na Bloglovin!

Slide

Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Autorka: Diana Korzeb
Jeden komentarz