fbpx

Hallo aus Berlin – mini serial po niemiecku dla początkujących

2 , , Permalink

Dziś mega trącący myszką serial dla młodzieży uczącej się niemieckiego: Hallo aus Berlin. Zwróćcie proszę uwagę na te gustowne wdzianka i super-hiper-wypasioną technikę ;). No cóż, o ile stroje zmieniają się co kilka lat, to język nie ulega aż tak bardzo modzie i nadal można korzystać ze starszych materiałów i osłuchiwać się z językiem. Do dyspozycji macie co najmniej 10 odcinków, w każdym z nich poruszana jest nieco inna tematyka: od czasu wolnego, aż po jedzenie i picie, zatem taki raczej standardowy zestaw najbardziej przydatnych wyrażeń w języku niemieckim.

Na koniec chciałam tylko powiedzieć, że internety wygrywa dziś radosny pan z gustownym wąsem i rudym pudelkiem na głowie ;). Owocnej nauki!


Zobacz pozostałe filmy i seriale do nauki niemieckiego

2
 • Magda Kazimierczyk
  22 listopada, 2014

  Ach te seriale. W wakacje tak mnie wciągnął niemiecki Extr@ że siedziałam dwa razy z pół nocy, tak byłam ciekawa jak się skończy xd mimo, że wcześniej (grubo wcześniej, w dzieciństwie) oglądałyśmy z siostrą angielską wersję :D ale to obejrzę z pewnością w wolnej chwili:D

 • PanterusPoProstu
  20 kwietnia, 2020

  WOW!!
  Ktoś to jeszcze pamięta/zna??
  Jestem pod wrażeniem… To jeden z najlepszych programów (albo jak kto woli “mini serialów”) do nauki niemieckiego. Pisząc “najlepszy” mam na myśli to, że jest w sympatyczny sposób pokazane, iż niemiecki nie musi kojarzyć się wyłącznie z tym Panem z Charakterystycznym Wąsem i Rudym Pudelkiem Na Głowie. Od czasu poznania tego genialnego programu gdy ktoś wspomni o czymś niemieckim (ale nie tylko) to przed oczami wskakuje mi Rolli mówiący “HALLO!! ICH BIN ROLLI!!!!”, a ja na tę myśl mimowolnie się uśmiecham…

  Poza tym – pozdrawiam wszystkich czytających to oraz życzę miłego dnia!!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zapisz się i otrzymaj dwa e-booki z 38 i 82 potocznymi zdaniami, które pomogą Ci w codziennych sytuacjach: “Zajęte!” w toalecie, “Czy mogę przejść?” w kinie, “na dwoje babka wróżyła” itp.

Dzięki temu nie przegapisz też nigdy najnowszego wpisu na blogu.