fbpx

Tekst po niemiecku dla początkujących: podróż po Niemczech

Hallo aus Berlin – mini serial po niemiecku dla początkujących

Hallo aus Berlin – mini serial po niemiecku dla początkujących 1200 800 Diana Korzeb

Dziś mega trącący myszką serial dla młodzieży uczącej się niemieckiego: Hallo aus Berlin. Zwróćcie proszę uwagę na te gustowne wdzianka i super-hiper-wypasioną technikę ;). No cóż, o ile stroje zmieniają się co kilka lat, to język nie ulega aż tak bardzo modzie i nadal można korzystać ze starszych materiałów i osłuchiwać się z językiem. Do dyspozycji macie co najmniej 10 odcinków, w każdym z nich poruszana jest nieco inna tematyka: od czasu wolnego, aż po jedzenie i picie, zatem taki raczej standardowy zestaw najbardziej przydatnych wyrażeń w języku niemieckim.

Na koniec chciałam tylko powiedzieć, że internety wygrywa dziś radosny pan z gustownym wąsem i rudym pudelkiem na głowie ;). Owocnej nauki!


Slide

Zobacz pozostałe filmy i seriale do nauki niemieckiego
Slide
Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Slide

Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Autorka: Diana Korzeb
2 komentarze
 • Magda Kazimierczyk 22 listopada 2014 at 10:58

  Ach te seriale. W wakacje tak mnie wciągnął niemiecki Extr@ że siedziałam dwa razy z pół nocy, tak byłam ciekawa jak się skończy xd mimo, że wcześniej (grubo wcześniej, w dzieciństwie) oglądałyśmy z siostrą angielską wersję 😀 ale to obejrzę z pewnością w wolnej chwili:D

 • PanterusPoProstu 20 kwietnia 2020 at 21:04

  WOW!!
  Ktoś to jeszcze pamięta/zna??
  Jestem pod wrażeniem… To jeden z najlepszych programów (albo jak kto woli „mini serialów”) do nauki niemieckiego. Pisząc „najlepszy” mam na myśli to, że jest w sympatyczny sposób pokazane, iż niemiecki nie musi kojarzyć się wyłącznie z tym Panem z Charakterystycznym Wąsem i Rudym Pudelkiem Na Głowie. Od czasu poznania tego genialnego programu gdy ktoś wspomni o czymś niemieckim (ale nie tylko) to przed oczami wskakuje mi Rolli mówiący „HALLO!! ICH BIN ROLLI!!!!”, a ja na tę myśl mimowolnie się uśmiecham…

  Poza tym – pozdrawiam wszystkich czytających to oraz życzę miłego dnia!!