fbpx

Tekst po niemiecku dla średniozaawansowanych na poziomie B1: wycieczka do Spreewaldu

Francuski Mikołajek po niemiecku!

Francuski Mikołajek po niemiecku! 1200 800 Diana Korzeb

Znasz Mikołajka? Małego francuskiego chłopca, który razem z kolegami przeżywa niezwykłe przygody? Jestem pewna, że tak! Ja miałam okazję go poznać w okolicach podstawówki. Nasza wychowawczyni czytała nam raz na jakiś czas jeden z rozdziałów i pamiętam, że strasznie mi się Mikołajek, jego koledzy i ich przygody podobały. Jakiś czas temu chłopiec wrócił w Polsce do łask dzięki ekranizacji książek – wielka machina marketingowa zadbała, żeby książki i różne gadżety związane z Mikołajkiem również na siebie zarobiły. We Francji jakiś czas temu postanowiono nakręcić bajkę na podstawie książek, w innych krajach pomysł się spodobał i dzięki temu mamy kolejny fajny materiał do nauki…niemieckiego :). Viel Spaß!


Slide
Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Slide

Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Autorka: Diana Korzeb
3 komentarze
  • Uwielbiam Mikolajka!!! Zaczelam go czytac jako osoba dorosla. Polecam tez audiobooki Mikolajka,czyta Jerzy Stuhr. Ja planuje w te swieta czytac Mikolajka po niemiecku, zobaczymy jak mi pojdzie:)
    Emilia

    • Ja byłam też na filmie w kinie, ale książki podobają mi się zdecydowanie bardziej. Jest jeszcze jedna fajna francuska bajka (też na podstawie książek), ale muszę sprawdzić, czy można ją oglądać po niemiecku.

  • Studia, parla, ama 12 sierpnia 2014 at 22:25

    Mikołajek! Moja wielka miłość z dzieciństwa! Co za szkoda,że nie ma takiej wersji włoskiej 🙁

    alessandra