fbpx

Francuski Mikołajek po niemiecku!

Znasz Mikołajka? Małego francuskiego chłopca, który razem z kolegami przeżywa niezwykłe przygody? Jestem pewna, że tak! Ja miałam okazję go poznać w okolicach podstawówki. Nasza wychowawczyni czytała nam raz na jakiś czas jeden z rozdziałów i pamiętam, że strasznie mi się Mikołajek, jego koledzy i ich przygody podobały. Jakiś czas temu chłopiec wrócił w Polsce do łask dzięki ekranizacji książek – wielka machina marketingowa zadbała, żeby książki i różne gadżety związane z Mikołajkiem również na siebie zarobiły. We Francji jakiś czas temu postanowiono nakręcić bajkę na podstawie książek, w innych krajach pomysł się spodobał i dzięki temu mamy kolejny fajny materiał do nauki…niemieckiego :). Viel Spaß!
3
 • Anonymous
  9 grudnia, 2013

  Uwielbiam Mikolajka!!! Zaczelam go czytac jako osoba dorosla. Polecam tez audiobooki Mikolajka,czyta Jerzy Stuhr. Ja planuje w te swieta czytac Mikolajka po niemiecku, zobaczymy jak mi pojdzie:)
  Emilia

  • Diana Korzeb
   9 grudnia, 2013

   Ja byłam też na filmie w kinie, ale książki podobają mi się zdecydowanie bardziej. Jest jeszcze jedna fajna francuska bajka (też na podstawie książek), ale muszę sprawdzić, czy można ją oglądać po niemiecku.

 • Studia, parla, ama
  12 sierpnia, 2014

  Mikołajek! Moja wielka miłość z dzieciństwa! Co za szkoda,że nie ma takiej wersji włoskiej :(

  alessandra

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


KURS:
Niemiecki w Przedszkolu

Podaj swój adres e-mail i dołącz do listy osób zainteresowanych kursem.
Po zapisie na newsletter otrzymasz listę pond 20 pytań, które możesz zadać opiekunom Twojego dziecka podczas wychodzenia z placówki:
Czy moje dziecko płakało? Czy wszystko zjadło? Z kim się dziś bawiło? itp