fbpx

Explainity – Co warto oglądać po niemiecku na YouTube? #6

Szukając ostatnio materiałów na mój kurs konwersacyjny Odczaruj niemiecki trafiłam na świetny kanał na youtubie Explainity, na którym można znaleźć filmiki, w których przy pomocy prostych rysunków wyjaśnione są podstawowe zagadnienia i nowości z takich tematów jak ubezpieczenia (Versicherungen), akcje i giełda (Aktien und Börse), zdrowie i medycyna (Gesundheit und Medizin), gospodarka (Wirtschaft), społeczeństwo (Gesellschaft) czy polityka (Politik). Obecnie na kanale jest ok 100 filmów, a twórcy obiecują nowe wideo w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

Filmiki tego typu świetnie nadają się na lekcje niemieckiego, kiedy szukamy fajnych autentycznych materiałów na zajęcia tematyczne. Są też dobrym pomysłem dla osób, które chcą popracować nas swoim słownictwem z wymienionych powyżej działów. To zawsze miłe urozmaicenie artykułów prasowych.


Filmy i seriale do nauki niemieckiego.
2

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zapisz się i otrzymaj dwa e-booki z 38 i 82 potocznymi zdaniami, które pomogą Ci w codziennych sytuacjach: “Zajęte!” w toalecie, “Czy mogę przejść?” w kinie, “na dwoje babka wróżyła” itp.

Dzięki temu nie przegapisz też nigdy najnowszego wpisu na blogu.