fbpx

Explain-it Erklärvideos – Co warto oglądać po niemiecku na YouTube? #7

3 Permalink

Jeszcze kilka-kilkanaście lat temu trudno było o autentyczne materiały do języka niemieckiego. Owszem były książki z płytkami czy wręcz kasetami, ale poza tym ciężko było znaleźć coś fajnego do oglądania.

Żyjemy w fajnych czasach. Dziś wszystko jest na wyciągnięcie ręki, a przydatną i pożądaną umiejętnością jest robienie dobrego riserczu, umiejętność wyszukania odpowiednich materiałów.

Zamiast stać w kolejce po wysportowaną sylwetkę ustawiłam się w kolejce po umiejętności dobrego szperacza i pędzę do Ciebie z kolejną serią wideo z YouTube.

Explain-it Erklärvideos to kanał podobny do opisywanych przeze mnie kanałów tłumaczących w przystępny sposób różne ciekawe zagadnienia. Tutaj autorzy skupiają się na polityce i społeczeństwie (Politik und Gesellschaft), wiedzy ogólnej (Allgemeinwissen), marketingu i komunikacji (Marketing und Kommunikation) oraz nowych mediach i technologii (New Media und Technologie). Nowe wideo ukazuje się raz w miesiącu.


Filmy i seriale do nauki niemieckiego.
Spodobał Ci się ten wpis? Zapisz się koniecznie do Preclowej Poczty


3
 • Christina
  5 maja, 2016

  Świetny wpis. Zgadzam się z tym, że internet daje nieograniczone możliwości jeśli chodzi o materiały do nauki. Ponadto możliwość poznania takich wspaniałych ludzi jak Ty Diano. Pamiętam, że kiedy ja się zaczęłam uczyć niemieckiego, to nawet podręczniki były czarno-białe i nie zachęcały do nauki.

 • Christina
  5 maja, 2016

  Diano, naprawdę włożyłaś dużo pracy i wysiłku w opracowaniu informacji, które są na Twoim blogu. DZIĘKUJĘ i pozdrawiam :)

 • Kinga
  22 lipca, 2016

  swietny blog! bardzo pomaga przy nauce jezyka niemieckiego! :)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zapisz się i otrzymaj dwa e-booki z 38 i 82 potocznymi zdaniami, które pomogą Ci w codziennych sytuacjach: “Zajęte!” w toalecie, “Czy mogę przejść?” w kinie, “na dwoje babka wróżyła” itp.

Dzięki temu nie przegapisz też nigdy najnowszego wpisu na blogu.