fbpx

Niemieckie książki, filmy i seriale o II Wojnie Światowej

Explain-it Erklärvideos – Co warto oglądać po niemiecku na YouTube? #7

Explain-it Erklärvideos – Co warto oglądać po niemiecku na YouTube? #7 629 503 Diana Korzeb

Jeszcze kilka-kilkanaście lat temu trudno było o autentyczne materiały do języka niemieckiego. Owszem były książki z płytkami czy wręcz kasetami, ale poza tym ciężko było znaleźć coś fajnego do oglądania.

Żyjemy w fajnych czasach. Dziś wszystko jest na wyciągnięcie ręki, a przydatną i pożądaną umiejętnością jest robienie dobrego riserczu, umiejętność wyszukania odpowiednich materiałów.

Zamiast stać w kolejce po wysportowaną sylwetkę ustawiłam się w kolejce po umiejętności dobrego szperacza i pędzę do Ciebie z kolejną serią wideo z YouTube.


Slide

Explain-it Erklärvideos to kanał podobny do opisywanych przeze mnie kanałów tłumaczących w przystępny sposób różne ciekawe zagadnienia. Tutaj autorzy skupiają się na polityce i społeczeństwie (Politik und Gesellschaft), wiedzy ogólnej (Allgemeinwissen), marketingu i komunikacji (Marketing und Kommunikation) oraz nowych mediach i technologii (New Media und Technologie). Nowe wideo ukazuje się raz w miesiącu.


Filmy i seriale do nauki niemieckiego.
Spodobał Ci się ten wpis? Zapisz się koniecznie do Preclowej Poczty


Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Slide

Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Autorka: Diana Korzeb
3 komentarze
  • Świetny wpis. Zgadzam się z tym, że internet daje nieograniczone możliwości jeśli chodzi o materiały do nauki. Ponadto możliwość poznania takich wspaniałych ludzi jak Ty Diano. Pamiętam, że kiedy ja się zaczęłam uczyć niemieckiego, to nawet podręczniki były czarno-białe i nie zachęcały do nauki.

  • Diano, naprawdę włożyłaś dużo pracy i wysiłku w opracowaniu informacji, które są na Twoim blogu. DZIĘKUJĘ i pozdrawiam 🙂

  • swietny blog! bardzo pomaga przy nauce jezyka niemieckiego! 🙂