fbpx

Kurzgesagt – Co warto oglądać po niemiecku na YouTube? #2

Chciałabym powrócić do lekko zakurzonej serii Co warto oglądać po niemiecku na YouTube?. Pierwsze dwa wpisy pojawiły się na samym początku prowadzenia bloga, jeszcze w 2013 roku. W międzyczasie jeden z nich mocno się zdezaktualizował (twórca nadal tworzy, ale już inne treści i pod innym pseudonimem), a i nad drugim muszę trochę dłużej posiedzieć, żeby fajniej czytało się ten wpis, więc link do niego wrzucę trochę później.

Bohaterem dzisiejszego wpisu są ludzie tworzący kanał Kurzgesagt. Możecie u nich znaleźć krótkie filmiki wyjaśniające różne rzeczy i zjawiska jak np ewolucja, prądy morskie czy giełda. O sobie piszą, że są zespołem designerów, dziennikarzy i muzyków, którzy chcą pokazać, że nauka jest piękna. Kurzgesagt to dwa kanały: niemiecko- i anglojęzyczny. Niestety, to ten drugi jest bardziej rozwinięty, ale na szczęście nowe filmiki pojawiają się również na tym pierwszym (chociaż dużo rzadziej). Coś, co mi się bardzo u nich podoba to grafika. Prosta, kolorowa, nieprzekombinowana. Zapraszam do oglądania!


5
 • Magdalena Surowiec
  3 kwietnia, 2015

  Bardzo dziękuję za te linki, przydadzą mi się do wykorzystania na lekcjach :)

  • Diana Korzeb
   6 kwietnia, 2015

   Też mam taki plan, żeby je wykorzystać na zajęciach :)

 • Edyta Pe
  6 kwietnia, 2015

  Uwielbiam niemieckie smażone ziemniaki, są….. mmmmmm, wyśmienite. Jedząc obiad najbardziej zaskoczyła mnie sałatka przed daniem głównym. Na szczęście znajomi mnie uświadomili mnie, że mam ją zjeść nie czekając na danie. I polubiłam ryby, choć nigdy ich nie lubiłam. Obiad w Ratzeburgu to zmienił :) Było bardzo smacznie.

  • Diana Korzeb
   6 kwietnia, 2015

   Cześć Edyta! Trochę się pogubiłam i nie bardzo wiem, do czego ten komentarz, bo w tym wpisie nic nie było o jedzeniu ;).
   Sałatka była z sałatą czy z ziemniakami?

   • Edyta Pe
    7 kwietnia, 2015

    Komentarz zwiazany z konkursem, ktorymial byc zamieszczony gdzie kolwiek :)
    Salatka z salata.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zapisz się i otrzymaj dwa e-booki z 38 i 82 potocznymi zdaniami, które pomogą Ci w codziennych sytuacjach: “Zajęte!” w toalecie, “Czy mogę przejść?” w kinie, “na dwoje babka wróżyła” itp.

Dzięki temu nie przegapisz też nigdy najnowszego wpisu na blogu.