fbpx

Tekst po niemiecku dla średniozaawansowanych na poziomie B1: wycieczka do Spreewaldu

Kurzgesagt – Co warto oglądać po niemiecku na YouTube? #2

Kurzgesagt – Co warto oglądać po niemiecku na YouTube? #2 750 500 Diana Korzeb

YouTube zmienił sposób, w jaki się uczymy. Jednym z najbardziej popularnych kanałów, które korzystają z tej platformy, jest Kurzgesagt – In a Nutshell. To seria animowanych filmów, które pokazują różne aspekty nauki i problemów społeczno-politycznych w przystępny sposób.

Kurzgesagt to niemiecki projekt, którego misją jest tłumaczenie złożonych kwestii naukowych i społecznych przy pomocy prostego i zrozumiałego języka. Wszystko to jest zapakowane w atrakcyjne, kolorowe animacje, które przyciągają uwagę widza.

Kanał ma dwie wersje językowe – angielską, która jest główną platformą, oraz niemiecką o nazwie „Dinge Erklärt – Kurzgesagt”. Ten drugi kanał, do końca 2022 roku, był częścią sieci funk, której założycielami są ARD i ZDF, dwie największe publiczne stacje telewizyjne w Niemczech.

Praca na materiałach autentycznych to jeden z najskuteczniejszych sposobów nauki języka obcego. Jeśli chcesz nauczyć się niemieckiego korzystając m.in. z materiałów autentycznych takich jak Kurzgesagt, to zapraszam Cię do zapisu na listę zainteresowanych moim wakacyjnym kursem online dla dorosłych „Smalltalk po niemiecku, poziom B1-B2”. KLIKNIJ TU I SIĘ ZAPISZ.


Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Slide

Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Autorka: Diana Korzeb
5 komentarzy
  • Magdalena Surowiec 3 kwietnia 2015 at 10:19

    Bardzo dziękuję za te linki, przydadzą mi się do wykorzystania na lekcjach 🙂

  • Uwielbiam niemieckie smażone ziemniaki, są….. mmmmmm, wyśmienite. Jedząc obiad najbardziej zaskoczyła mnie sałatka przed daniem głównym. Na szczęście znajomi mnie uświadomili mnie, że mam ją zjeść nie czekając na danie. I polubiłam ryby, choć nigdy ich nie lubiłam. Obiad w Ratzeburgu to zmienił 🙂 Było bardzo smacznie.

    • Cześć Edyta! Trochę się pogubiłam i nie bardzo wiem, do czego ten komentarz, bo w tym wpisie nic nie było o jedzeniu ;).
      Sałatka była z sałatą czy z ziemniakami?