fbpx

Pogrzeb królowej Elżbiety – niemieckie słownictwo

Co słychać na Językowym Preclu?

Co słychać na Językowym Preclu? 1920 1280 Diana Korzeb

Wakacje to u mnie w pracy zazwyczaj spokojny okres i czas spowolnienia. Wiele kursów się kończy, są urlopy, ukrop za oknem sprawia, że każdy najchętniej położyłby się pod wiatrakiem i przeleżał pod nim cały dzień do wieczora.

W tym roku jest nie inaczej, postanowiłam poświęcić zatem ten czas na analizę, podsumowanie i zaplanowanie drugiej części tego roku.

Wiele planów, które opublikowałam na blogu, nie sprawdziło się. Wiele razy życie prywatne wygrywało nad zawodowym, więc tym razem postanowiłam planować jeden projekt na raz.

Podsumowanie ostatnich 12 miesięcy

Ostatnie 12 miesięcy obfitowało w wiele nowych projektów.

lipiec 2019

– cały lipiec bardzo intensywnie pracowałam nad moim pierwszym płatnym e-bookiem „Niemiecki z serialem Dark”. Ten e-book to było ponad 25 dni ciągłej pracy i oglądanie każdego odcinka serialu po 4-5 razy. Rezultat to 13 rozdziałów i ponad 80 stron z ćwiczeniami na codzienne słownictwo z netflixowego serialu.


Slide

wrzesień 2019

– przygotowywanie ćwiczeń do serialu tak bardzo mi się spodobało, że po krótkiej przerwie zaczęłam pracować nad drugą częścią „Niemiecki z serialem Dark 2”. Tu ponownie oglądałam każdy z odcinków po kilka razy i przygotowałam 14 rozdziałów i ponad 80 stron ćwiczeń.

Do dziś łącznie z pakietami sprzedało się 49 sztuk obydwóch e-booków

listopad 2019

– premiera mojego drugiego kursu on-line „Przedszkolny niemiecki dla rodziców”. Kurs trwał 3 miesiące i miał za zadanie pomóc rodzicom w przygotowaniu siebie do posłania dziecka do przedszkola w Niemczech, Szwajcarii i Austrii.

kwiecień 2020

Czas pandemii koronawirusa to czas najintensywniejszej pracy:
– 2 edycja kursu on-line „Przedszkolny niemiecki dla rodziców”, obydwie edycje zebrały łącznie 14 uczestniczek
– premiera 3 e-booka „Niemieckie przypadki: Akkusativ – ćwiczenia”. E-book ten to wyjaśniona krótko teoria i 10 ćwiczeń wraz z odpowiedziami.
– w kwietniu wpadłam też na pomysł kursu rozgadującego po niemiecku „Kawiarnia Językowa”. Kurs ten ma formę speed datingu, uczestnicy są łączeni w pary na 5 minut i w tym czasie rozmawiają po niemiecku na zadany temat. Każdy mówi, a to jest najważniejsze 🙂 Kurs trwał łącznie 3 miesiące i teraz jest wakacyjna przerwa.

maj 2020

– przedsprzedaż e-booka „Ciąża i poród po niemiecku”. W ramach przedsprzedaży można było wykupić dostęp do tajnej grupy na facebooku, gdzie klientki miały możliwość współtworzenia treści e-booka. Wszystkie pytania i zagadnienia były tłumaczone podczas regularnych live-ów, a na koniec wszystkie te materiały znalazły się w e-booku.

czerwiec 2020

– premiara e-booka „Ciąża i poród po niemiecku”. E-book jest już gotowy. Obecnie to ok 80 stron z gotowymi zdaniami i wyrażeniami, których można użyć podczas wizyt lekarskich w ciąży, w trakcie porodu i w połogu. Oprócz tego częścią e-booka jest 77 stron fiszek z całymi zdaniami. Jako nieplanowany bonus wkrótce pojawią się nagrania zdań i słów z e-booka. Tego e-booka kupiło łącznie 25 klientek.

Oprócz powyższych produktów odbywały się cały czas zajęcia indywidualne i dwuosobowe oraz bezpłatne i płatne webinary, szkolenia online dla większej ilości osób.

Został wydany również bezpłatny zestaw 2 e-booków z codziennymi zdaniami, które można dostać w zamian za zapis na mój newsletter.

Od stycznia na blogu ukazały się też 24 artykuły.

Jak tak teraz patrzę na to podsumowanie, to sama widzę, jak intensywny i szalony był to czas.

Wszystkim klientkom i klientom bardzo dziękuję za zaufanie i możliwość towarzyszenia Wam w nauce niemieckiego 🙂

Plany

Na chwilę obecną nie przyjmuję nowych osób na zajęcia indywidualne. O wszystkich zmianach w tym temacie będę pisać w pierwszej kolejności w Preclowej Poczcie.

lipiec/początek sierpnia 2020

– na przełomie wakacji odbędzie się webinar „Niemowlę po niemiecku”. Będziemy razem ćwiczyć „niemowlęce” słownictwo. Będzie też niepowtarzalna okazja, żeby zakupić przedpremierowo mojego kolejnego e-booka o tym samym tytule.

wrzesień 2020

– ukończenie e-booka „Niemowlę po niemiecku”
– planowany powrót „Kawiarnia Językowa”

październik 2020

– premiera e-booka „Niemowlę po niemiecku”

Co jakiś czas dostaję od Was pytania, czy będzie kontynuacja, czy przygotuję e-booka nr 3 z serii „Niemiecki z serialem Dark”, czy będą ćwiczenia do innych seriali.

Przyznam szczerze, że to temat, który bardzo mnie kusi, ale ze względu na swoją specyfikę (wiele godzin przed ekranem i często trudna dostępność niemieckich seriali w Polsce) na razie odkładam go na półkę.

Czy będą kolejne webinary?

Tak, chciałabym prowadzić jeden webinar w miesiącu.

Co z tematyką bloga?

Jeśli śledzisz mnie od dłuższego czasu zauważyłaś zapewne, że moje artykuły i ofertę kieruję głównie do kobiet mieszkających w Niemczech, Szwajcarii i Austrii.

Po czasie spędzonym na emigracji bardzo chcę pomóc dziewczynom takim jak Ty w poznaniu języka codziennego i kultury tych 3 krajów. Z tego względu na blogu będzie pojawiać się więcej tekstów o życiu codziennym, o kuchni, poszczególnych landach i kantonach, turystyce, trochę historii, popkulturze i lokalnych świętach.

Niemiecki kalendarz – tu znajdziesz wszystkie wpisy związane ze świętami w Niemczech, Szwajcarii i Austrii. Planuję również podobne wpisy o polskich świętach i zwyczajach, żebyś umiała opowiedzieć o naszej kulturze niemieckim znajomym i rodzinie

Niemiecka gramatyka – chcę, aby na blogu można było znaleźć rzetelne informacje o wszystkich zagadnieniach gramatycznych

Niemieckie słownictwo – wiele tematów zostało już omówionych i widzę, że cieszą się dużym zainteresowaniem

Te 3 główne tematy będą systematycznie pojawiać się na blogu.

Czy jest coś, co Cię szczególnie interesuje?

Slide

Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Autorka: Diana Korzeb
2 komentarze