fbpx

Niemieckie książki, filmy i seriale o II Wojnie Światowej

Mit offenen Karten – Co warto oglądać po niemiecku na YouTube? #4

Mit offenen Karten – Co warto oglądać po niemiecku na YouTube? #4 629 503 Diana Korzeb

Dawno się z Wami nie dzieliłam moimi youtube’owymi znaleziskami, więc czas i pora nadrobić to niedopatrzenie! Dziś coś dla fanów historii, geopolityki i gospodarki: francuski program telewizyjny Mit offenen Karten. Producentem i nadawcą jest ARTE, francusko-niemiecki kanał telewizyjny z siedzibą m.in w Strasburgu. Jeśli macie możliwość oglądania tego kanału, to koniecznie się nim zainteresujcie. Większość programów jest albo dubbingowana albo ma napisy (niemieckie bądź francuskie), dzięki czemu zarówno fani niemieckiego jak i francuskiego mogą skorzystać z dobrodziejstw tego nadawcy. Mit offenen Karten prowadzone jest przez Jean-Christophe’a Victora. Odcinki trwają średnio 10-12 minut i omawiają bieżące tematy, a czasem również historię pojedynczych państw bądź regionów.


Slide

Mit Offenen Karten:

Der Islam im Konflikt 1: Sunniten und Schiiten

Eritrea – Flüchtlingsströme

Städte der Zukunft

Die Türkei

Die Weltkarte der Religionen

Jeśli znacie inne fajne niemieckie kanały to podzielcie się linkami w komentarzu, albo wiadomości prywatnej (diana.korzeb[maupa]gmail.com), niech inni je też poznają!


Spodobał Ci się ten wpis? Polub zatem mojego bloga na Facebooku i obserwuj go na Bloglovin!


Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Slide

Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Autorka: Diana Korzeb
7 komentarzy