fbpx

Simpleshow – Co warto oglądać po niemiecku na YouTube? #3

5 Permalink

Ostatnio co rusz trafiam na fajne materiały na YouTubie, więc teraz czuję się niczym ten osiołek i sama nie wiem, czym się z Wami najpierw podzielić. Może dziś coś z wiedzy ogólnej, z lekką przewagą historii i polityki? Te dzisiejsze klipy świetnie nadają się nie tylko dla nauczycieli na zajęcia niemieckiego, ale również dla wszelkiej maści samouków szukających dobrych materiałów, dzięki którym można się nie tylko osłuchać z językiem, ale jeszcze czegoś ciekawego dowiedzieć. Całość podana w pięknym niemieckim.


Zapisz się na listę zainteresowanych i otrzymuj bezpłatne ćwiczenia do pierwszego sezonu niemieckiego serialu Dark


W 2008 roku Jens Schmelzle przygotował wraz z 2 przyjaciół pierwszy filmik z wycinanymi ludzikami. Dziś simpleshow to cała firma zatrudniająca wielu pracowników. Na czym polegają ich klipy? W ciągu ok 3 minut starają się wyjaśnić dane zagadnienie w jak najprostszy sposób. Ponieważ jest to projekt komercyjny, to nie znajdziemy zbyt wielu nagrań na YouTubie i nie można za bardzo składać życzeń, co chcielibyśmy, aby przygotowali w następnej kolejności (no chyba, że chcecie sobie takie wideo kupić). Wybrałam dla Was kilka filmików naprawdę godnych polecania, ale pobuszujcie sami po kanale, bo pozostałe są również bardzo ciekawe.
Der Fall der Berliner Mauer

Der Erste Weltkrieg

Die Olympischen Winterspiele

Die Rentenformel

Anmachsprüche gestern und heute

Die Bundestagswahl in Deutschland

Steueroasen

Die europäische Union

5
 • Adidas
  19 kwietnia, 2015

  Wspaniałe materiały, a co najwważniejsze jest ich dużo. Dzięki wielkie!

  • Diana Korzeb
   19 kwietnia, 2015

   Proszę bardzo! Tak jak pisałam, warto poszperać na ich kanale, bo mają więcej materiałów, również np z ekonomii czy marketingu. To są rzeczy, których nie rozumiem również po polsku, więc ich tu nie wrzucałam ;)

   p.s. Witam mężczyznę na moim blogu :)!

 • Natalia Szcześniak
  7 kwietnia, 2016

  świetny kanał! a te animacje są przepiękne <3

  • Diana Korzeb / Językowy Precel
   7 kwietnia, 2016

   Też je bardzo lubię. Ostatnio odkryłam, że na yt jest całkiem sporo takich fajnych projektów. Sama radość dla uczących się niemieckiego ;)

   • Natalia Szcześniak
    7 kwietnia, 2016

    Dokładnie! Fajne jest też to, że bardzo wyraźnie mówią i do tego to ilustrują, więc czego się nie usłyszy to się doogląda ;)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *