fbpx

Tekst po niemiecku dla średniozaawansowanych na poziomie B1: wycieczka do Spreewaldu

Ciąża i poród po niemiecku #1 – przydatne filmiki

Ciąża i poród po niemiecku #1 – przydatne filmiki 1200 800 Diana Korzeb

Od czasu wstąpienia Polski do UE (EU-Beitritt) wielu Polaków wyjechało za granicę za lepszym życiem. Jak sami pewnie wiecie pierwsza fala napłynęła głównie do Wielkiej Brytanii, bo to UK jako jeden z pierwszych otworzył swój rynek. Niemcy długo się z tym ociągali, ale ostatecznie też musieli to zrobić, dzięki czemu dziś można spotkać wiele polskich rodzin w Niemczech czy Austrii, a nawet nienależącej do UE Szwajcarii. Co naturalne, polscy emigranci (der Auswanderer, der Emigrant) zakładają za granicą rodziny i to Polkom mieszkającym w tych rejonach chciałabym zadedykować swój wpis.

Dziś garść materiałów dla osób, które znają niemiecki przynajmniej na poziomie średnio zaawansowanym. Niestety nie ma póki co za bardzo materiałów dla osób początkujących. Tutaj trzeba by było przygotować całkowicie indywidualne zajęcia. Pamiętajcie, że warto słuchać i oglądać jeden film po kilka razy. Dzięki temu za każdym razem powinnyście być w stanie zrozumieć więcej, a i słówka zapadną Wam na pewno lepiej w pamięć. Jeśli znacie jakieś inne wartościowe materiały w tym temacie, to podzielcie się proszę nimi w komentarzu, niech inne przyszłe mamy też z nich skorzystają. O czym jeszcze chciałybyście w tym temacie poczytać?


Slide

Ciąża

Zapłodnienie i podstawowe słownictwo dotyczące anatomii

Pierwszy trymestr ciąży

Drugi trymestr ciąży

Trzeci trymestr ciąży

Playlista: Przebieg ciąży

Playlista: Dolegliwości w ciąży


Slide

Poród

Przygotowanie do porodu

Co spakować do porodu?

Fazy porodu

Początek porodu


Slide

Poród w wodzie


Cesarskie cięcie

Połóg


Slide
Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Slide

Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Autorka: Diana Korzeb
2 komentarze
  • Jesteś przekochana,że Ci się chciało i poświęciłaś swój cenny czas.Od 1,5 roku jestem w Niemczech i nigdy nie myślałam ,że zajdę znowu w ciążę a tu proszę -jestem już w 5 miesiącu.Bardzo dziękuję za ten wpis ogromnie mi się przydał.W końcu oswoiłam się z słówkami.Pozdrawiam

  • super wpis dziekuje autorce po 5 latach w Niemczech ciesze sie ze to znalazłam wszystko pięknie przygotowana, kolorystyka strony az prosi sie aby przegladac ja pozdrawiam