fbpx

Tekst po niemiecku dla średniozaawansowanych na poziomie B1: wycieczka do Spreewaldu

Caillou – film dla dzieci po niemiecku

Caillou – film dla dzieci po niemiecku 629 503 Diana Korzeb

Dziś wpis na szybko, bo po urlopie nadal się u mnie dużo dzieje, więc mam teraz mało czasu na blogowanie. Tym razem pełnometrażowy film dla dzieci. Zna ktoś z Was Caillou?


Slide
Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Slide

Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Autorka: Diana Korzeb
3 komentarze
 • Ktoz nie zna Caillou? Niemieckie dzieci napewno wszystkie. Moja corka codziennie rano przed pojsciem do przedszkola oglada kilka odcinkow „na dzien dobry”. Poza tym, ze uczy sie jezyka to uwazam ze odnosi tez inne korzysci, bo serial prezentuje wartosci i zagadnienia wazne w zyciu kazdego malego i duzego czlowieka.

  • Ja dzieci jeszcze nie mam, ale Caillou co rusz mi miga w polecanych na youtubie ;). Jeśli chodzi o inne bajki to moją ulubioną jest Mascha und der Bär, chociaż niestety na youtubie dostępna jest tylko wersja rosyjska. Ale mi to nie przeszkadza i na poprawę humoru zawsze oglądam sobie jeden odcinek ;).

   Jeśli chodzi o wartości to podoba mi się kierunek w którym idzie ostatnio Disney: Merida Waleczna i Kraina Lodu są bardzo dobre, nie jestem pewna jednak, czy ta druga nie jest dla dzieci trochę za trudna.

  • Masze i niedzwiedzia pamietam jeszcze z dziecinstwa z telewizji. Ta bajka zostala ze mna przez cale zycie, bo moja Mama do tej pory mowi do mnie nie inaczej tylko Maszko…
   A dzis na dzien dobry po wlaczeniu telewizora obejrzalam rysunkowa wersje Heidi… klasyka 🙂