fbpx

Praca – niemieckie słownictwo

Berliński plac budowy

Berliński plac budowy 1200 800 Diana Korzeb
Wreszcie się wyjaśniło, skąd roboty drogowe w Berlinie pod wieżą telewizyjną (der Fernsehturmtürme). Po raz pierwszy widzę, że w dużym mieście się zwęża drogę w centrum i robi miejsce dla nowych (może mieszkalnych?) budynków. Z resztą nieopodal , na miejscu zburzonego Palast der Republik, odbudowują też Berliner Stadtschloss, ale jak to dokładnie będzie wyglądało, to muszę jeszcze doczytać.
Spodobał Ci się ten wpis? Polub zatem mojego bloga na Facebooku i obserwuj go na Bloglovin!

Slide

Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Autorka: Diana Korzeb
2 komentarze
  • Marta @NocnaSowa.pl 12 stycznia 2014 at 21:25

    Zagęszczanie zabudowy w centrum miast to jedyny sensowny kierunek rozwoju. Nic dziwnego, że Berlin do tego dąży. Podobnie z drogami. Jeśli chcą, by miasto było przyjazne dla ludzi, to muszą pozbyć się samochodów na rzecz pieszych, rowerzystów i komunikacji miejskiej. Taka prosta prawda. Smutne, że w Polsce mało kto to rozumie.

    • Kiedyś czytałam artykuł, w którym ktoś prognozował prawie całkowite wyniesienie się mieszkańców miast na przedmieścia. Centra miałyby zostać tylko takimi wydmuszkami, w których po zmroku nie byłoby żywej duszy. Najwyraźniej nie wszyscy popierają ten pomysł ;). Zakładając, że to będzie zabudowa mieszkalna, to nie wiem, czy chciałabym mieszkać w takim miejscu – ale to już bardzo indywidualna sprawa.