fbpx

Bajki po niemiecku: Różowa Pantera.

Parum, parum, parumparumparum…czy coś Wam to przypomina? Nie ma chyba w Polsce osoby w wieku powiedzmy 25+, która nie znałaby tej klasycznej melodii. Dacie wiarę, że oprócz wstępu i samej Różowej Pantery niewiele pamiętałam? Nie byłam pewna, czy to bajka czy raczej film z “normalnymi” aktorami. Internet pospieszył z wyjaśnieniem, że faktycznie coś dzwoniło, ale nie do końca w dobrym kościele. Różowa Pantera to nazwa diamentu ze skazą, wokół którego toczy się akcja pierwszego filmu z francuskim detektywem Jacques Clouseau. Filmy miały komediowo-sensacyjny charakter i na tyle przypadły do gusty publiczności, że po pierwszym zdecydowano się wyprodukować kolejne, do roku 2008 było ich jedenaście. Pierwszy i czwarty były nawet nominowane do Oskara za muzykę. W czołówce peirwszego filmu pojawiła się postać animowanej różowej pantery, która potem osobno zaczęła podbijać świat. Jej perypetie zyskały rzecze wielbicieli, mimo że sama Różowa Pantera należy raczej do małomównych. Jeśli Wy też lubicie jej zwariowane przygody, to zachęcam to obejrzenia kilku poniższych odcinków i samodzielnego poszukania pozostałych. Viel Spaß!


Spodobał Ci się ten wpis? Polub zatem mojego bloga na Facebooku i obserwuj go na Bloglovin!


Źródła:
http://www.high-tech.com/panther/

2
 • Prun
  2 maja, 2015

  do dziś sobie nucę na zmianę z inspektorem gadżetem i parmona innymi w czasie przygotowań o poranku :D miałam kiedyś nawet maskotkę Różowej Pantery!

  • Diana Korzeb
   27 maja, 2015

   Ja z kolei jakoś nigdy nie oglądałam Różowej Pantery, więc teraz jest okazja, żeby to nadrobić ;).

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


KURS:
Niemiecki w Przedszkolu

Podaj swój adres e-mail i dołącz do listy osób zainteresowanych kursem.
Po zapisie na newsletter otrzymasz listę pond 20 pytań, które możesz zadać opiekunom Twojego dziecka podczas wychodzenia z placówki:
Czy moje dziecko płakało? Czy wszystko zjadło? Z kim się dziś bawiło? itp