fbpx

Tekst po niemiecku dla średniozaawansowanych na poziomie B1: wycieczka do Spreewaldu

Bajka po niemiecku (dostępna także w innych językach!) – Pocoyo

Bajka po niemiecku (dostępna także w innych językach!) – Pocoyo 629 503 Diana Korzeb
Internet to świetne miejsce, czasem się zastanawiam (nachdenken über + Akk) jak ludzie radzili sobie jak go jeszcze nie było (tak, wiem, że są biblioteki ;), ale nie ma tam przecież wszystkiego). Jak to było np. z odsłuchiwaniem autentycznych nagrań na zajęciach z języka obcego (die Fremdsprache, die Fremdsprachen)? Jak radzili sobie tłumacze, gdy pojawiał się wyraz/wyrażenie, którego nie znali i nie mogli znaleźć w słowniku (das Wörterbuch, die Wörterbücher)? Nie mówię, że nic się nie dało zrobić, ale wydaje mi się, że dziś jest o wiele łatwiej.

W czeluściach Internetu znalazłam kolejny ciekawy materiał dla osób uczących się niemieckiego, szczególnie początkujący powinni się ucieszyć z mojego znaleziska ;), ponieważ mowa o Pocoyo, hiszpańskim serialu animowanym dla maluchów (die Zeichentrickserie, die Zeichentrickserien). Z tego co się orientuję polskie mamy też powinny Pocoyo znać, ponieważ serial ten jest emitowany w polskiej telewizji na kanale TVP1.
Bohaterowie (die Figur, die Figuren) tej bajki to: Pocoyo – mały chłopiec (der Junge, die Jungen/potocznie liczba mnoga to die Jungs), Elli – różowa słonica (der Elefant, die Elefanten), Pato – kaczor (die Ente, die Enten) w czapce. Jest jeszcze kilka innych postaci, ale pojawiają się one zazwyczaj w tle. Całość opowiadana jest przez narratora, w niemieckiej wersji językowej jest to Ilja Richter, który dubbingował m.in. Timona w niemieckiej wersji Króla Lwa (Der König der Löwen). 

Slide
Z tego co widać na Wikipedii Pocoyo można oglądać m.in po hiszpańsku (Spanisch), angielsku (Englisch), niemiecku (Deutsch), polsku (Polnisch), francusku (Französisch), włosku (Italienisch), norwesku (Norwegisch) i portugalsku (Portugiesisch). Jeśli się uczycie, któregoś z tych języków to poszukajcie na youtube, a nuż widelec będziecie sobie mogli poćwiczyć więcej niż jeden język :). Pewnym minusem jest fakt, że serial nie ma napisów, z drugiej strony dzięki temu trzeba bardziej wytężać słuch, a jak Wam już wcześniej wspominałam dobry aerobik uszny zawsze jest w cenie ;). Poniżej wklejam Wam kilka odcinków Pocoyo po niemiecku:

Spodobał Ci się ten wpis? Polub zatem mojego bloga na Facebooku i obserwuj go na Bloglovin!


Slide
Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Slide

Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Autorka: Diana Korzeb
10 komentarzy