fbpx
Niemieckie seriale

Automaten in Deutschland #6 – Bikeomat

Dawno nie było zakręconych niemieckich automatów, dziś zatem coś, co podesłała mi jedna z Czytelniczek. Bikeomat, tak, dobrze się domyślacie, automat sprzedający rowery. A w zasadzie nie całe rowery, a części do nich: łańcuchy do rowerów (Fahrradketten), zamki (Schlösser) i szeroko pojęte części zamienne (Ersatzteile). Na stronie producenta znalazłam informację, że Bikeomaty można obecnie znaleźć w Dreźnie, Göttingen, Hamburgu, Magdeburgu, Villingen-Schwenningen oraz Monachium. Pierwszy automat z częściami do rowerów został postawiony w tym ostatnim przy Kleiststraße 5 w dzielnicy Untergiesing. Oprócz części zamiennych automaty oferują również porady techniczne, które można przeklikać na ekranie dotykowym, więc nawet laicy powinni mieć możliwość bez problemu skorzystać z tej ciekawe usługi. Oprócz tego można przy nich napompować koła i podładować swoje rowery elektryczne. Niemcy to prawie na równi z Holandią kraina rowerów, więc pomysł na automat z częściami rowerowymi wcale nie jest taki zaskakujący. Ludzie jeżdżą tam rowerami przez okrągły rok, również w weekendy, a jeśli rower się nam w weekend popsuje, to trzeba zazwyczaj czekać do poniedziałku z naprawą (o ile sami nie jesteśmy złotą rączką).


Źródło:
http://www.muenchen.tv/bikeomat-rund-um-die-uhr-alles-fuer-das-rad-85660/

4
 • marlena
  28 marca, 2015

  Dawno mnie u Ciebie nie było, wchodzę, patrzę a tutaj artykuł o automatach. Mam nadzieję, że już w wakacje uda mi się przetestować taki automat :)

  • Diana Korzeb
   28 marca, 2015

   Widzisz, za rzadko zaglądasz ;). Wpadnij koniecznie w poniedziałek, bo będzie się działo ^_-

   • marlena
    1 kwietnia, 2015

    Czytam Twoje wpisy w miarę regularnie – moje nieobecności mogę usprawiedliwić oglądaniem filmów w ARD- i ZDFmediathek i pisaniem pracy magisterskiej na wiadomy temat związany z Niemcami. Mogę Ci czasem podrzucić jakieś ciekawostki historyczne/polityczne, chociaż nie wiem, czy to faktycznie będzie się nadawało na bloga.

    • Diana Korzeb
     3 kwietnia, 2015

     Lajk za filmy i mgrkę. Żądnam ciekawostek, więc śmiało wszystko podrzucaj :))!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zapisz się i otrzymaj dwa e-booki z 38 i 82 potocznymi zdaniami, które pomogą Ci w codziennych sytuacjach: “Zajęte!” w toalecie, “Czy mogę przejść?” w kinie, “na dwoje babka wróżyła” itp.

Dzięki temu nie przegapisz też nigdy najnowszego wpisu na blogu.