fbpx

Tekst po niemiecku dla początkujących: podróż po Niemczech

Automaten in Deutschland #6 – Bikeomat

Automaten in Deutschland #6 – Bikeomat 1200 800 Diana Korzeb

Dawno nie było zakręconych niemieckich automatów, dziś zatem coś, co podesłała mi jedna z Czytelniczek. Bikeomat, tak, dobrze się domyślacie, automat sprzedający rowery. A w zasadzie nie całe rowery, a części do nich: łańcuchy do rowerów (Fahrradketten), zamki (Schlösser) i szeroko pojęte części zamienne (Ersatzteile). Na stronie producenta znalazłam informację, że Bikeomaty można obecnie znaleźć w Dreźnie, Göttingen, Hamburgu, Magdeburgu, Villingen-Schwenningen oraz Monachium. Pierwszy automat z częściami do rowerów został postawiony w tym ostatnim przy Kleiststraße 5 w dzielnicy Untergiesing. Oprócz części zamiennych automaty oferują również porady techniczne, które można przeklikać na ekranie dotykowym, więc nawet laicy powinni mieć możliwość bez problemu skorzystać z tej ciekawe usługi. Oprócz tego można przy nich napompować koła i podładować swoje rowery elektryczne. Niemcy to prawie na równi z Holandią kraina rowerów, więc pomysł na automat z częściami rowerowymi wcale nie jest taki zaskakujący. Ludzie jeżdżą tam rowerami przez okrągły rok, również w weekendy, a jeśli rower się nam w weekend popsuje, to trzeba zazwyczaj czekać do poniedziałku z naprawą (o ile sami nie jesteśmy złotą rączką).


SlideŹródło:
http://www.muenchen.tv/bikeomat-rund-um-die-uhr-alles-fuer-das-rad-85660/

Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Slide

Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Autorka: Diana Korzeb
4 komentarze
  • Dawno mnie u Ciebie nie było, wchodzę, patrzę a tutaj artykuł o automatach. Mam nadzieję, że już w wakacje uda mi się przetestować taki automat 🙂

    • Widzisz, za rzadko zaglądasz ;). Wpadnij koniecznie w poniedziałek, bo będzie się działo ^_-

      • Czytam Twoje wpisy w miarę regularnie – moje nieobecności mogę usprawiedliwić oglądaniem filmów w ARD- i ZDFmediathek i pisaniem pracy magisterskiej na wiadomy temat związany z Niemcami. Mogę Ci czasem podrzucić jakieś ciekawostki historyczne/polityczne, chociaż nie wiem, czy to faktycznie będzie się nadawało na bloga.