fbpx

Pogrzeb królowej Elżbiety – niemieckie słownictwo

Automaten in Deutschland #4 – Brezel

Automaten in Deutschland #4 – Brezel 1200 800 Diana Korzeb
Dziś kolejny wpis związany z automatami, tym razem przedstawiam Wam maszynę „skręcającą” precle (Hochdeutsch die Brezel, die Brezeln; österreichisches Deutsch das Brezel, die Brezel lub die Bre­zen, die Bre­zen). To naprawdę fascynujące, że da się tak opracować i zaprogramować maszyny, żeby robiły takie skomplikowane rzeczy. Z drugiej strony są przecież maszyny, które w bardzo krótkim czasie potrafią przy pomocy kamerki ułożyć kostkę Rubika! Technika jest niesamowita!
Źródło
Źródło

A wracając na chwilę do precli, to zapraszam Was na wpis o Oktoberfeście TUTAJ, w którym możecie zobaczyć jak precle prawidłowo powinny być zawijane przez piekarzy. Zajrzyjcie też koniecznie na blog Polschland TUTAJ jeśli chcecie się dowiedzieć (erfahren) więcej o preclach i ich pochodzeniu .


Slide
Spodobał Ci się ten wpis? Polub zatem mojego bloga na Facebooku i obserwuj go na Bloglovin!

Slide

Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Autorka: Diana Korzeb
4 komentarze
 • Magdalena Surowiec 15 lipca 2014 at 12:30

  Czego to ludzie nie wymyślą 🙂

 • Aleksandra Niemiecka Sofa 15 lipca 2014 at 15:28

  Przy obecnej technice nic mnie już chyba nie zdziwi 🙂 Widzę, że wkradł Ci się niemiecki szyk zdania w ostatnim zdaniu 🙂 Mnie też się to czasem zdarza 😛

  • Wstyd się przyznać, ale zdarza mi się to nagminnie :(. Dzięki za uwagę już poprawiam :).

  • Aleksandra Niemiecka Sofa 15 lipca 2014 at 20:26

   To jest chyba nasz znak rozpoznawczy 😀 Na studiach, jak wracałam do domu, to mama do mnie ciągle: „Dziecko, ale Ty mów po polsku, bo szyk zdania,to masz z kosmosu” 😛 Teraz staram się pilnować, chociaż nie zawsze mi wychodzi.