fbpx

Pogrzeb królowej Elżbiety – niemieckie słownictwo

Automaten in Deutschland #3 – Erfurt

Automaten in Deutschland #3 – Erfurt 1200 800 Diana Korzeb
Ostatnio przygotowując środowy wpis o wakacjach w Niemczech i Szwajcarii (do poczytania TUTAJ) przejrzałam wszystkie swoje zdjęcia z Niemiec i trafiłam na kilka ciekawostek, o których już zapomniałam, a chciałam Wam jakiś czas temu napisać.
Poprzednie wpisy z ciekawą, a czasem wręcz zaskakującą niemiecką i szwajcarską myślą technologiczną do obejrzenia TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.
Jeśli chodzi o dzisiejsze zdjęcie to przedstawia ono automat, dzięki któremu można przywołać…nietoperze (die Fledermaus, die Fledermäuse). Zdjęcie zrobiłam już jakiś czas temu w Erfurcie, stolicy Bundeslandu Turyngia, więc nie wiem, czy ten automat jeszcze (noch) tam stoi, nie pamiętam też niestety, jak dokładnie działa (funktionieren). Ktoś z Was jest może w Erfurcie i jest w stanie coś więcej na jego temat powiedzieć? A może w Waszej okolicy gdzieś w Niemczech, Austrii bądź Szwajcarii znajduje się (sich befinden) podobne cudo ;)?

Slide
Automat znajdował się nieopodal Krämerbrücke
Spodobał Ci się ten wpis? Polub zatem mojego bloga na Facebooku i obserwuj go na Bloglovin!

Slide

Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Autorka: Diana Korzeb
3 komentarze
 • N. ze Szwecjobloga 3 lipca 2014 at 17:52

  No nie, Diana, Ty to już teraz kompletnie mnie zaskoczyłaś. Uwielbiam ten cykl!

 • Studia, parla, ama 3 lipca 2014 at 20:05

  Automat do wywołania nietoperzy? XD Czegoś takiego jeszcze nie widziałam nigdy! 🙂

  alessandra

 • Ewelina Kaproń 3 lipca 2014 at 20:13

  W Niemczech już mnie chyba nic nie zaskoczy 😛 A propos automatów. Przypomniało mi się takie jedno cudeńko, które niedawno odkryłam w Bdg nieopodal miejsca mojego zamieszkania. Jak wrócę to koniecznie zrobię Ci foto! 🙂