fbpx

Pogrzeb królowej Elżbiety – niemieckie słownictwo

4. Oh, Boy – film

4. Oh, Boy – film 629 503 Diana Korzeb

Dziś recenzja będzie wyjątkowo krótka, bo aż sama nie wiem, co na temat filmu Oh Boy powiedzieć. Natrafiłam na niego dzięki festiwalowi Transatlantik w Poznaniu. Naczytałam się dużo na temat licznych nagród, które dostał. Miało być och i ach, a było…dziwnie.

oh-boy-film_m400x


Slide

Oh, Boy!

Polski tytuł: Oh, Boy!

Rok produkcji: 2012

Reżyser: Jan Ole Gerster
Grają m.in.: Tom Schilling, Justus von Dohnányi, Martin Brambach, Katharina Schüttler

Główny bohater Niko Fischer rzucił dwa lata wcześniej studia prawnicze i od tego czasu błąka się bez większego celu po świecie. Film jest czarno-biały, cała akcja rozgrywa się praktycznie w ciągu jednej doby. Akcja nie jest ciągła, oglądamy raczej scenki z życia chłopaka, luźno ze sobą powiązane. Niko napotyka wiele absurdalnych sytuacji, ale reaguje na nie, daje się ponieść prądowi wydarzeń, minimalnie walczy z absurdem.

Film jest bardzo specyficzny, oprócz muzyki nie za bardzo mi podszedł, ale z drugiej strony nie ładne, co ładne, a co się komu podoba. Ciekawie było zobaczyć ponownie Justusa von Dohnányi, niestety przez Das Experiment już zawsze mi się będzie kojarzył z groźnym szaleńcem. Muszę go chyba wreszcie zobaczyć w jakimś lżejszym filmie ;). Zapomniałam dodać, że główną rolę gra Tom Schilling, którego mam nadzieję zobaczyć w jakiejś innej produkcji.

Oh_Boy kadr

oh boy kadr2


Spodobał Ci się ten wpis? Polub zatem mojego bloga na Facebooku i obserwuj go na Bloglovin!


Slide

Slide

Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Autorka: Diana Korzeb
2 komentarze
  • N. ze Szwecjobloga 20 lutego 2014 at 13:00

    Hm, nie wiem, czy polecasz czy odradzasz 🙂 Pewnie stosunek dość ambiwalentny.
    Ja na Transatlantyku oglądałam szwedzkie i islandzkie filmy 😀

    • Mam właśnie tak ambiwalentne odczucia, że sama nie wiem ;). Film nie jest zły, ale ten typ kina najwyraźniej w ogóle do mnie nie przemawia. Z drugiej strony kim ja jestem, żeby się sprzeczać ze znawcami, którzy przyznali temu filmowi liczne nagrody ;)?

      A jak tam ze szwedzkimi i islandzkimi filmami? Były produkcje bardziej niszowe?