fbpx

Logistyka i spedycja po niemiecku – materiały

Ostatnio w ramach Preclowej Szkoły Mówienia wypłynął u mnie na tapetę temat Logistyka i spedycja po niemiecku.

Przyznam szczerze, że to zupełnie nie moja działka. Na co dzień zajmuje się właśnie codziennym niemieckim, a jego specjalistyczne wersje zostawiam specjalistom.

Jednak przy okazji szukania materiałów na ten temat zauważyłam, że ciężko natrafić na coś sensownego. Udało mi się jednak znaleźć kilka filmików, które osoby interesujące się tym tematem mogą wykorzystać w nauce w ramach utrwalania materiału.

Filmiki nie są przystosowane do nauki niemieckiego. W większości są to po prostu materiały reklamowe firm, albo krótkie nagrania wyjaśniające na czym polega logistyka. Dlatego myślę, że nadają się dla osób na poziomie B1/B2 wzwyż. Niemniej osoby na niższych poziomach też mogą z nich coś dla siebie wyciągnąć.

Poniżej jest też dodatkowo zestaw linków z ćwiczeniami.

Logistyka i spedycja po niemiecku – filmikiLogistyka i spedycja po niemiecku – pozostałe materiały
2
 • Kamil
  Marzec 8, 2019

  Bardzo ciekawy blog, zabieram się za studiowanie e-booka. Zastanawiam się tylko, czemu ukierunkowanie wyłącznie na kobiety? Myślę, że także ta brzydsza płeć mogłaby być zainteresowana poprawą swojego języka z Językowym Preclem 😉

  • Diana Korzeb
   Marzec 9, 2019

   Kamil, lubię pracować z kobietami, bo nadajemy na tych samych falach 🙂 Jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mężczyźni korzystali z moich materiałów

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *