fbpx

Bajki po niemiecku: Bing

Lubicie oglądać bajki po niemiecku? Ja czasem korzystam z tej metody, gdy uczę się francuskiego lub włoskiego. Wyszukuję sobie np Świnkę Peppę i oglądam jeden odcinek po kilka razy, czasem przerzucając się tylko na słuchanie.

Na blogu polecałam Wam już kilka bajek po niemiecku, teraz czas na odświeżenie tematu, bo bardzo powoli zaczynam rozglądać się za czymś dla mojej córki. Sporo osób poleca brytyjską bajkę o króliczku Bingu. Zrobiłam szybki risercz i bajka ta dostępna jest w kilku wersjach językowych, w tym po niemiecku.Bing to królik, który ma trzy lata i razem z przyjaciółmi przeżywa przygody dnia codziennego. Poza wartością edukacyjną fajne jest to, że mamy tu dużo praktycznego, codziennego słownictwa.No Comments Yet.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zapisz się!

Podaj swój adres e-mail i zapisz się na listę osób zainteresowanych kursem online “Niemiecki w przedszkolu”, a w podziękowaniu otrzymasz ode mnie:

– darmowy PDF z listą 20 pytań po niemiecku do wychowawcy przedszkolnego;

– w każdy piątek wartościowy e-mail, w którym znajdziesz więcej interesujących materiałów po niemiecku związanych z dziećmi w wieku przedszkolnym.