fbpx

Mit offenen Karten – Co warto oglądać po niemiecku na YouTube? #4

7 Permalink

Dawno się z Wami nie dzieliłam moimi youtube’owymi znaleziskami, więc czas i pora nadrobić to niedopatrzenie! Dziś coś dla fanów historii, geopolityki i gospodarki: francuski program telewizyjny Mit offenen Karten. Producentem i nadawcą jest ARTE, francusko-niemiecki kanał telewizyjny z siedzibą m.in w Strasburgu. Jeśli macie możliwość oglądania tego kanału, to koniecznie się nim zainteresujcie. Większość programów jest albo dubbingowana albo ma napisy (niemieckie bądź francuskie), dzięki czemu zarówno fani niemieckiego jak i francuskiego mogą skorzystać z dobrodziejstw tego nadawcy. Mit offenen Karten prowadzone jest przez Jean-Christophe’a Victora. Odcinki trwają średnio 10-12 minut i omawiają bieżące tematy, a czasem również historię pojedynczych państw bądź regionów.

Mit Offenen Karten:

Der Islam im Konflikt 1: Sunniten und Schiiten

Eritrea – Flüchtlingsströme

Städte der Zukunft

Die Türkei

Die Weltkarte der Religionen

Jeśli znacie inne fajne niemieckie kanały to podzielcie się linkami w komentarzu, albo wiadomości prywatnej (diana.korzeb[maupa]gmail.com), niech inni je też poznają!


Spodobał Ci się ten wpis? Polub zatem mojego bloga na Facebooku i obserwuj go na Bloglovin!


7
 • czytanie moim hobby
  16 czerwca, 2015

  Ciekawe znaleziska ! Mnie najbardziej przypadł do gustu filmik o Szwajcarii i konflikcie islamskim ;)

 • Magdalena Surowiec
  19 czerwca, 2015

  Czasami w pracy zerkam na arte, rzeczywiście fajny kanał

 • Patrycja
  21 czerwca, 2015

  Nie jestem na tyle zaawansowana by słuchać sobie na spokojnie, ale bardzo przydatne zapewne są to filmy do ćwiczeń na rozumienie, tym bardziej że można włączyć napisy. Z wielką chęcią obejrzę! Byle tylko do czwartku, do ostatniego egzaminu…;)

  • Diana Korzeb
   23 czerwca, 2015

   Na każdym poziomie można spróbować się zmierzyć z jakimiś filmikami. Jak uważasz, że te mogą być za trudne, to wybierz sobie taki, który Cię ciekawi, albo którego tematykę już trochę znasz i postaraj się wyłapać a) znajome wyrazy/informacje i b) wyrazy, które się np często powtarzają, ale ich jeszcze nie znasz. Sprawdź te drugie w słowniku i obejrzyj filmik jeszcze raz, za drugim powinno już być łatwiej :).

 • Language Bay
  23 czerwca, 2015

  A czy mogłabyś polecić jakieś vloggerki- szafiarki?
  Znam tylko Daruuum : )

  • Diana Korzeb
   23 czerwca, 2015

   Niestety nie bardzo, bo sama nikogo nie oglądam, ale podpytam na fanpage’u, zobaczymy, co Czytelnicy polecą :)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zapisz się i otrzymaj dwa e-booki z 38 i 82 potocznymi zdaniami, które pomogą Ci w codziennych sytuacjach: “Zajęte!” w toalecie, “Czy mogę przejść?” w kinie, “na dwoje babka wróżyła” itp.

Dzięki temu nie przegapisz też nigdy najnowszego wpisu na blogu.