fbpx

Ciąża i poród po niemiecku #1 – przydatne filmiki

Od czasu wstąpienia Polski do UE (EU-Beitritt) wielu Polaków wyjechało za granicę za lepszym życiem. Jak sami pewnie wiecie pierwsza fala napłynęła głównie do Wielkiej Brytanii, bo to UK jako jeden z pierwszych otworzył swój rynek. Niemcy długo się z tym ociągali, ale ostatecznie też musieli to zrobić, dzięki czemu dziś można spotkać wiele polskich rodzin w Niemczech czy Austrii, a nawet nienależącej do UE Szwajcarii. Co naturalne, polscy emigranci (der Auswanderer, der Emigrant) zakładają za granicą rodziny i to Polkom mieszkającym w tych rejonach chciałabym zadedykować swój wpis.

Dziś garść materiałów dla osób, które znają niemiecki przynajmniej na poziomie średnio zaawansowanym. Niestety nie ma póki co za bardzo materiałów dla osób początkujących. Tutaj trzeba by było przygotować całkowicie indywidualne zajęcia. Pamiętajcie, że warto słuchać i oglądać jeden film po kilka razy. Dzięki temu za każdym razem powinnyście być w stanie zrozumieć więcej, a i słówka zapadną Wam na pewno lepiej w pamięć. Jeśli znacie jakieś inne wartościowe materiały w tym temacie, to podzielcie się proszę nimi w komentarzu, niech inne przyszłe mamy też z nich skorzystają. O czym jeszcze chciałybyście w tym temacie poczytać?

Ciąża

Zapłodnienie i podstawowe słownictwo dotyczące anatomii

Pierwszy trymestr ciąży

Drugi trymestr ciąży

Trzeci trymestr ciąży

Playlista: Przebieg ciąży

Playlista: Dolegliwości w ciąży

Poród

Przygotowanie do porodu

Co spakować do porodu?

Fazy porodu

Początek porodu

Poród w wodzie


Cesarskie cięcie

Połóg

3
 • Aleksandra Jakubowska
  18 maja, 2015

  Widzę, że jednak znalazłaś czas, żeby przygotować ten wpis :) Mam nadzieję, że czytelniczki skorzystają :)

  • ANNA
   31 marca, 2017

   super wpis dziekuje autorce po 5 latach w Niemczech ciesze sie ze to znalazłam wszystko pięknie przygotowana, kolorystyka strony az prosi sie aby przegladac ja pozdrawiam

 • Magdalena
  23 lipca, 2016

  Jesteś przekochana,że Ci się chciało i poświęciłaś swój cenny czas.Od 1,5 roku jestem w Niemczech i nigdy nie myślałam ,że zajdę znowu w ciążę a tu proszę -jestem już w 5 miesiącu.Bardzo dziękuję za ten wpis ogromnie mi się przydał.W końcu oswoiłam się z słówkami.Pozdrawiam

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zapisz się i otrzymaj dwa e-booki z 38 i 82 potocznymi zdaniami, które pomogą Ci w codziennych sytuacjach: “Zajęte!” w toalecie, “Czy mogę przejść?” w kinie, “na dwoje babka wróżyła” itp.

Dzięki temu nie przegapisz też nigdy najnowszego wpisu na blogu.

KURS:
Niemiecki w Przedszkolu

Podaj swój adres e-mail i dołącz do listy osób zainteresowanych kursem.
Po zapisie na newsletter otrzymasz listę pond 20 pytań, które możesz zadać opiekunom Twojego dziecka podczas wychodzenia z placówki:
Czy moje dziecko płakało? Czy wszystko zjadło? Z kim się dziś bawiło? itp