fbpx

13. ganz Ohr sein – Idiom tygodnia

Podobno multitasking, czyli zajmowanie się wieloma rzeczami na raz, odchodzi do lamusa. Podobno kiedy nasza uwaga jest rozproszona, to nie jesteśmy w stanie sensownie wykonać żadnego z zadań. W myśl najnowszych trendów przygotowałam zatem na dziś idiom dla jednozadaniowców. Znasz ten typ człowieka, który potrafi zastygnąć w połowie wkładania sobie do ust łyżki pełnej owsianki dlatego, że zaczął Cię słuchać z uwagą? Albo takie osoby, które podczas spaceru automatycznie zwalniają, bo ich cała koncentracja skupia się na Tobie? W tym momencie można powiedzieć, że te osoby sind ganz Ohr, zamieniają się w słuch. Jak wiele idiomów, również ten jest bardzo prosty w użyciu. Wystarczy odmienić czasownik w odpowiednim czasie i mamy zgrabne wyrażonko.

Peter war ganz Ohr. – Peter zamienił się w słuch.

Poniżej grafika do ściągnięcia na komputer. Pozostałe idiomy tygodnia i słownictwo.

ganz ohr


1
  • Angielska Herbata
    23 listopada, 2015

    Świetne są idiomy z częściami ciała! Jeśli chodzi o język angielski to jednym z oryginalniejszych jest “to pull someone’s leg” (ciągnąć kogoś za nogę), co oznacza “nabierać kogoś”. :D

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zapisz się i otrzymaj dwa e-booki z 38 i 82 potocznymi zdaniami, które pomogą Ci w codziennych sytuacjach: “Zajęte!” w toalecie, “Czy mogę przejść?” w kinie, “na dwoje babka wróżyła” itp.

Dzięki temu nie przegapisz też nigdy najnowszego wpisu na blogu.