fbpx

Pogrzeb królowej Elżbiety – niemieckie słownictwo

12. Rubinrot (Czerwień rubinu) – film

12. Rubinrot (Czerwień rubinu) – film 629 503 Diana Korzeb
Już jakiś czas temu obiecałam Wam recenzję filmu, który powstał na podstawie pierwszej części trylogii Liebe geht durch alle Zeiten (pol. Trylogia czasu), pióra Kerstin Gier, pod tytułem Rubinrot (Czerwień rubinu). Informację na temat książek znajdziecie TUTAJ. Jak to z ekranizacjami bywa jednym się podobają, innym dużo mniej. A jakie były moje wrażenia?
Źródło

Rubinrot
Polski tytuł: Czerwień rubinu
Rok produkcji: 2013
Reżyser: Felix Fuchssteiner
Grają m.in.: Maria Ehrich, Jannis Niewöhner, Josefine Preuß, Axel Milberg, Sibylle Canonica
Jannis Niewöhner, Maria Ehrich
Gwendolyn Shepherd jest szesnastoletnią, przeciętną nastolatką mieszkającą w Londynie. W jej rodzinie istnieje pewien szczególny gen, dzięki któremu dana osoba może podróżować w czasie. W pokoleniu Gwen posiadaczką tego genu ma być jej kuzynka Charlotte. Jednak to Gwenny ma dziwne zawroty głowy i pewnego dnia cofa się w czasie.
Źródło
Tak jak się spodziewałam, wyrosłam już (prawie) z książek i (całkowicie) filmów dla młodzieży. Nie dałam rady przeczytać więcej niż jednej części Zmierzchu i po tym filmie na pewno nie obejrzę już pozostałych filmów z serii Trylogia Czasu (Liebe geht durch alle Zeiten). Książkowa historia podobała mi się dużo bardziej, tu całość była taka jakaś nijaka, a efekty specjalne wołały o pomstę do nieba – nie wiem, czy w latach 90-tych nie mieli lepszych. Żeby chociaż jeszcze Gideon był ładny, ale nie, nawet tego mi nie oszczędzono :P. Jeśli jesteście nastolatkami i lubicie takie historie, to spróbujcie, może akurat spodoba Wam się ten film, w przeciwnym wypadku nie polecam!

Matkę Charlotty, Glendę Montrose, gra szwajcarska aktorka Sibylle Canonica. Niedawno miałam okazję widzieć ją w bardzo przyjemnym filmie m.in o jedzeniu Bella Martha (Tylko Marta). Axel Milberg, tu Lucas Montrose, zagrał z kolej w mocnym filmie Hannah Arendt, którego recenzja pojawi się na blogu za tydzień.


Spodobał Ci się ten wpis? Zapisz się koniecznie na mój newsletter, polub bloga na Facebooku i obserwuj go na Bloglovin!


Slide

Slide

Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Autorka: Diana Korzeb