fbpx

11. Amok laufen – Idiom tygodnia

W zeszłym tygodniu natrafiłam na artykuł o domniemanym Amokalarm. Wyraz ten pochodzi od wyrażenia Amok laufen oznaczającego bieganie w amoku z bronią w ręku z chęcią mordowania innych ludzi. Podobne do niego jest wyrażenie Amok fahren, które odnosi się do jazdy samochodem, podczas której w szale chcemy niszczyć wszystko dookoła. Tym razem na szczęście alarm okazał się fałszywy. Od czasu Amoklauf w Winnenden w marcu 2009 szkoły w Badenii-Wirtembergii są podłączone do specjalnego systemu alarmowego, dzięki któremu policja jest automatycznie informowana o wszystkich problemach.

Poniżej grafika do ściągnięcia na komputer. Pozostałe słówka tygodnia i słownictwo.

amok (1)

1
  • Magdalena Surowiec
    13 października, 2015

    W szkole, w której tutaj pracowałam przez 2 lata, każdy nauczyciel miał “Amokhandy”. Gdyby coś stało się na lekcji, wystarczyło nacisnąć na odpowiedni przycisk. Zawsze musiałam uważać, żeby nie nacisnąć tego przycisku niechcący. W szkole, w której teraz uczę uchodźców, nie ma czegoś takiego.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zapisz się i otrzymaj dwa e-booki z 38 i 82 potocznymi zdaniami, które pomogą Ci w codziennych sytuacjach: “Zajęte!” w toalecie, “Czy mogę przejść?” w kinie, “na dwoje babka wróżyła” itp.

Dzięki temu nie przegapisz też nigdy najnowszego wpisu na blogu.