fbpx

Praca – niemieckie słownictwo

1. Leben in die Bude bringen – Idiom tygodnia

1. Leben in die Bude bringen – Idiom tygodnia 629 503 Diana Korzeb

Skoro mamy Nowy Rok, to przydałyby się na blogu pewne zmiany. Od tego wpisu postanowiłam od czasu do czasu wrzucać w ramach poniedziałkowego Słówka tygodnia również Idiom tygodnia. Skłonił mnie do tego zakup pewnej książki z idiomami w Niemczech. Następnym razem podam Wam tytuł i autora, bo chwilowo nie mam jej pod ręką.

Dziś chciałabym podzielić się z Wami wyrażeniem w sam raz na imprezę. Na pewno macie wśród swoich znajomych takie osoby, które potrafią rozkręcić najbardziej nudną i żenującą imprezę. Z nimi namet imieniny u cioci Krysi można jakoś przetrwać. O takich osobach po niemiecku mówimy, że sie bringen Leben in die Bude, świetnie potrafią dbać o atmosferę i nigdy nie brakuje im tematów do rozmowy, ożywiają atmosferę, wprowadzają wesoły nastrój. Co ciekawe wyraz die Bude pochodzi z języka potocznego i oznacza pokój albo mieszkanie.

Hast du Eva auch zur Party eingeladen? Wenn sie da ist, kommt auf jeden Fall Leben in die Bude. – zaprosiłaś/łeś Evę na imprezę? Zawsze wprowadza wesoły nastrój/ożywia każdą imprezę.

14. Leben in die Bude bringen


Spodobał Ci się ten wpis? Polub zatem mojego bloga na Facebooku i obserwuj go na Bloglovin!


Slide

Diana Korzeb

Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Piszę bloga dla fanek języka niemieckiego. Więcej o mnie: kliknij tutaj.

Autorka: Diana Korzeb
Jeden komentarz