fbpx

Praktyczny kurs online dla kobiet, które potrzebują rozgadać się po niemiecku

Mieszkasz w Niemczech, Austrii bądź Szwajcarii i mimo tego czujesz się niepewnie mówiąc po niemiecku?

Brakuje Ci okazji do praktycznego ćwiczenia języka?

Sprawdź mój kurs!

Dzięki niemu rozgadasz się, nauczysz się nowych słów z dziedzin, które Cię interesują i poprawisz swoją wymowę.

Dzięki Preclowej Szkole Mówienia:

 • Będziesz regularnie mówić po niemiecku w przyjaznych, domowych warunkach
 • Zaczniesz lepiej rozumieć Muttersprachlerów i poprawisz swoją wymowę
 • Będziesz zmotywowana do regularnej pracy
 • Przećwiczysz słownictwo, na którym Ci zależy
 • Przygotujesz się do egzaminu ustnego z języka niemieckiego
 • Będziesz omawiać tematy, które Cię interesują

Na czym polega Preclowa Szkoła Mówienia?

Przez cały czas trwania kursu (do wyboru 2 tygodnie lub miesiąc) wysyłam Ci rano (do 12:00) na maila temat wraz z dodatkowymi materiałami w postaci krótkiego wideo lub artykułu. Ty przygotowujesz krótką 1-3 minutową wypowiedź na podstawie tych materiałów.

Dzięki temu ćwiczysz nie tylko mówienie, ale też aktywne słuchanie/czytanie po niemiecku.

Jeśli wyślesz mi swoje nagranie do 18:00 to jeszcze tego samego dnia dostaniesz ode mnie informację zwrotną. Nagranie wysłane po 18:00 sprawdzam zazwyczaj następnego dnia rano i wtedy wysyłam moje uwagi.

Na koniec kursu wysyłam podsumowanie wspólnego czasu pracy. Podpowiadam tam, jak dalej możesz pracować nad swoim niemieckim.

Dla kogo jest Preclowa Szkoła Mówienia?

 • dla kobiet i dziewczyn na poziomie A1.5 – C1
 • dla dziewczyn, które chcą się rozgadać przed egzaminem​
 • dla kobiet, które potrzebują przygotować się do pracy
 • dla osób chcących zmienić pracę
 • dla kobiet, które muszą coś załatwić u lekarza/w urzędzie i potrzebują się najpierw rozgadać
 • dla kobiet w ciąży, które chcą czuć się pewnie podczas porodu (wizyty lekarskie, położnej itp)
 • dla mam małych dzieci (przygotwanie do wizyt lekarskich, do żłobka/przedszkola)

Kim jestem i jak mogę Ci pomóc?

Dlaczego stworzyłam ten kurs? Ponieważ mi też zawsze brakowało okazji do ćwiczenia mówienia po niemiecku. 

Nazywam się Diana Korzeb. Jestem lektorką języka niemieckiego. Od 10 lat pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku. Kiedy sama uczyłam się języka, to od zawsze szukałam okazji, żeby ćwiczyć mówienie. Jeździłam do Niemiec, szukałam niemieckojęzycznych znajomych, chodziłam na spotkania kawiarni językowych. Musiałam się nieźle nakombinować, żeby znaleźć okazję do poćwiczenia języka.

Podczas zajęć z moimi kursantkami i w rozmowach z czytelniczkami bloga najczęstszym problemem było i jest mówienie po niemiecku.

Na moich kursach dziewczyny mówiły od początku, na każdych zajęciach. Od dłuższego czasu zastanawiałam się jednak, jak mogłabym pomóc większej liczbie osób.

Zależało mi na tym, żeby mówiły dużo, najlepiej codziennie, żeby szybko miały efekty swojej pracy. 

Właśnie wtedy wpadłam na pomysł nowego kursu, Preclowej Szkoły Mówienia.

Przyznam szczerze, że sama chętnie wzięłabym w nim udział. Po V edycjach i opiniach moich kursantek widzę, że wiele z nich robi bardzo duże postępy w stosunkowo krótkim czasie.

Dodatkowo mają lepszą wymowę i robią mniej błędów.

5

edycji kursu

42

dni intensywnej pracy

18

kursantek

350

minut przeanalizowanych nagrań

Co piszą o kursie uczestniczki?

Dzięki Preclowej Szkole Mówienia dowiedziałam się mnóstwo nowych rzeczy na interesujące mnie tematy oraz nauczyłam się nowych słów z dziedzin które mnie interesują a to sprawia, że teraz mogę oglądać/czytać artykuły na „moje” tematy również w języku niemieckim.

Dzięki kusowi codziennie używam języka niemieckiego, a moje wypowiedzi są swobodniejsze. Regularność to klucz do sukcesu, jednak bez kursu i motywującej Diany pewnie nie znalazłabym czasu na naukę. I najważniejsze – nie jestem ograniczona przez czas lub miejsce, jako mama małego dziecka często nie mam chwili w ciągu dnia na naukę, więc opcja z opracowaniem tematu we własnym zakresie i wysłanie tylko końcowego efektu to strzał w dziesiątkę!

Ten kurs to świetny pomysł i już po tych kilku dniach zauważyłam efekty w swobodzie wypowiedzi. Zaczepiam sąsiadów na spacerze, żeby z nimi pogadać, a wcześniej raczej wstydziłam się mówić.
Martyna Karolewska – Hajost
Adliswil, Szwajcaria
Preclowa Szkoła Mówienia to idealna forma nauki dla osób zapracowanych. Przerabianie materiału we własnym zakresie, a wysyłanie jedynie efektu końcowego. Diana dobiera również ciekawe materiały do opracowania.

Preclowa Szkoła Mówienia mobilizuje do tej najbardziej problematycznej dla mnie strony nauki – mówienia. Podoba mi się również to, że po wszystkim nie zostałam z niczym, tylko naprawdę mam na najbliższy czas nad czym pracować, i to jest super!

Dzięki Preclowej Szkole Mówienia dowiedziałam się, że wcale z tą moją nauką nie jest tak źle i warto trochę uwierzyć w siebie.

Z wielką chęcią wzięłabym udział w kolejnej szkole mówienia! O miejsce będę walczyć jak lwica!
Marta Widera
Polska

Kupując kurs otrzymujesz:

 • 8 (kurs miesięczny) lub 10 (kurs dwutygodniowy) tematów do opracowania
 • 8 lub 10 dodatkowych materiałów do nauki niemieckiego na Twoim poziomie (wideo/artykuł) 
 • moje wsparcie od poniedziałku do piątku między 9:00 - 13:00 i 18:00 - 20:00
 • pisemne podsumowanie swoich mocnych i słabych stron. Podpowiadam, jak możesz dalej pracować nad swoim niemieckim, na czym warto się skupić w pierwszej kolejności.

Kurs testowy

 jednorazowy

 • Możesz zgłosić się w dowolnym momencie
 • Jeśli później zdecydujesz się na kurs regularny, to odliczę cenę tych zajęć od ceny regularnej.
 • Cena: 23 CHF/20 €/86 zł.

Kurs standardowy
1-miesięczny

 • Pracujemy 2 x w tygodniu, czyli łącznie 8 dni
 • Pracujesz w swoim tempie i masz stałą motywację do nauki języka
 • Najbliższa edycja zaczyna się 4.03 i trwa do 29.03
 • Cena: 141 CHF/125 €/530 zł

Kurs intensywny
2-tygodniowy

 • Pracujemy codziennie przez 10 dni (w weekend jest przerwa)
 • Pracujesz intensywnie i masz najszybsze efekty
 • Najbliższa edycja zaczyna się 18.02 i trwa do 1.03
 • Cena: 132 CHF/117 €/500 zł

Zależy mi na wysokiej jakości kursu, więc liczba miejsc jest ograniczona do 8.

Najczęściej zadawane pytania

Tematy dobieram całkowicie do Twoich zainteresowań. Na początku wypełniasz ten krótki formularz, gdzie piszesz mi, które tematy są dla Ciebie interesujące, a których mam unikać.
Kurs może kręcić się wokół różnych aspektów tego samego tematu np ciąża i poród, tematy występujące na egzaminie, dziecko w przedszkolu itp lub być zbiorem różnych rzeczy: Oktoberfest, zwiedzanie Berlina, wpadki modowe Niemców, kultowe niemieckie seriale czy segregacja śmieci.

Możesz nagrywać się na dyktafonie w telefonie lub przy pomocy programów takich jak np bezpłatny Audacity czy QuickTime Player na komputerze. Jeśli chodzi o format nagrania to jest on dowolny.
Miło mi będzie Cię zobaczyć (nagranie z wideo), ale wystarczy też jak najbardziej sam dźwięk.

Odsłuchuję Twoje nagranie i wynotowuję z niego Twoje mocne strony (do podsumowania) i rzeczy związane z wymową i gramatyką, które chcę, żebyś sama poprawiła w następnym mailu.
Jeśli nie wiesz, jak poprawić dany błąd, to wysyłam Ci poprawną odpowiedź.
Moja wiadomość jest w formie maila, ale Ty możesz poprawić błędy pisemnie lub ustnie.

Po ostatnim nagraniu i informacji zwrotnej dostajesz ode mnie pisemne podsumowanie swoich mocnych i słabych stron. Podpowiadam w nim, jak możesz dalej pracować nad swoim niemieckim, na czym warto się skupić w pierwszej kolejności.

Moje kursantki część błędów poprawiają same, a tam gdzie czegoś nie wiedzą, to ja pomagam. Podrzucam poprawne rozwiązanie i tłumacze, jeśli jest taka potrzeba, dlaczego jest tak a nie inaczej i wysyłam np linki do fajnych ćwiczeń.

To zależy od Ciebie.
Myślę, że wersja minimum dla zapracowanych i zalatanych to 15-20 minut dziennie. Wtedy nie korzystasz z dodatkowych materiałów, a bazujesz głównie na tym, co znasz i umiesz.
Zazwyczaj kurs zajmuje dziewczynom około godziny dziennie. To czas spędzony na poznaniu materiałów, sprawdzeniu słówek, czasem napisaniu tekstu, czasem nagrywaniu się kilka razy. Nie są to jednak niezbędne kroki, bo pracujesz w swoim rytmie i dopasowujesz kurs do swoich potrzeb.

Kurs jest płatny z góry na polski nr konta lub Paypalem.

Nie. Ten kurs polega na ćwiczeniu mówienia poprzez nagrywanie się. Jeśli jest coś, czego nie rozumiesz to chętnie Ci to wyjaśnię.

Poznaj kolejne opinie moich kursantek

Dzięki kursowi nauczyłam się przede wszystkim jak budować wypowiedz i swobodnie się wyrażać, a także jak przygotowywać wypowiedz pod względem egzaminu.

Szkoła to świetna możliwość nauki i poprawy wymowy w krótkim czasie. To niesamowite, jak dużo daje nagrywanie i poprawianie własnych błędów. Efekty są widoczne już po kilku dniach nagrań!

Udział w kursie to była dobra decyzja i polecę go każdemu, bez względu na poziom.
Magda
Heist, Niemcy
Dzięki Preclowej Szkole Mówienia dowiedziałam się co konkretnie muszę zmienić by poprawić płynność mówienia, nad czym mam pracować i jakie błędy popełniam. Zresztą podczas odsłuchiwania nagrań, sama słyszałam że "coś nie gra", sama bym na to nie wpadła by się nagrać😀

Dzięki Preclowej Szkole Mówienia nauczyłam się być bardziej systematyczna. Wcześniej odkładałam wszystko na jutro, tu wiedziałam że Diana czeka więc nawet jak się nie chce, to trzeba!

Jeśli potrzebujesz by ktoś dostosował kurs do twoich indywidualnych potrzeb, wskazał konkretnie co musisz usprawnić, zgłoś się do Diany, ona skroi językowe precelki na twoją miarę😁

Najbardziej podobało mi się, że potrafiłaś mnie zmobilizować, mimo że ja od 3 lat siebie nie umiałam.
Gosia Sitko
Igel, Niemcy