Boisz się mówić? Nie rozumiesz co mówią do Ciebie Muttersprachlerzy?

Czujesz, że za dużo czasu poświęcasz na gramatykę, a za mało na mówienie?

Chciałabyś mówić płynnie i bez wahania po niemiecku?

Mówienie, tak jak mięśnie, da się wyćwiczyć!

Od dłuższego czasu zastanawiałam się, jak mogłabym pomóc takim osobom, jak Ty.

Żebyś dużo mówiła, najlepiej codziennie, a nie raz na tydzień. Żebyś mówiła na tematy, które Cię interesują.


I właśnie wtedy wpadłam na pomysł nowego kursu, Preclowej Szkoły Mówienia.

Przeprowadziłam edycję pilotażową i zebrałam 7 chętnych dziewczyn, które dzielnie wysyłały mi swoje wypowiedzi codziennie przez 5 dni.

Po edycji pilotażowej doszłam do wniosku, że 5 dni to zdecydowanie za krótko, żebyś mogła osiągnąć zauważalne efekty i wydłużyłam kurs do 10 dni roboczych (w weekendy odpoczywamy).


Na czym polega Preclowa Szkoła Mówienia?

Wg najnowszej formuły przez 2 tygodnie od poniedziałku do piątku wysyłam Ci rano (do 12:00) na maila temat, na który przygotowujesz krótką 1-3 minutową wypowiedź.

Jeśli wyślesz mi swoje nagranie do 18:00 to jeszcze tego samego dnia dostaniesz ode mnie informację zwrotną. Nagranie wysłane po 18:00 sprawdzam zazwyczaj następnego dnia rano i wtedy wysyłam moje uwagi.

Na koniec kursu wysyłam podsumowanie wspólnych 2 tygodni pracy. Podpowiadam tam, jak dalej możesz pracować nad swoim niemieckim.


Co daje Preclowa Szkoła Mówienia?

– regularną możliwość mówienia po niemiecku w przyjaznych warunkach. Dziewczyny nagrywają się w kawiarni, rano nad kubkiem kawy w domu, wieczorem po kolacji i odpoczynku. A czasem na wariata w biegu 😉
– indywidualne podejście. Dostosowuję tematy, ich poziom i czas jaki trzeba na nie poświęcić do Twoich możliwości. To Ty określasz tematy, o których chcesz rozmawiać
– motywacja do regularnej pracy. Codziennie masz nowy temat do mówienia i opracowania
– uczy samodzielnej pracy. Sama opracowujesz temat, sama też poprawiasz swoje ewentualne błędy
– jestem do Twojej dyspozycji w razie dodatkowych pytań i niejasności od poniedziałku do piątku między 9:00-12:00 i 18:00-20:00, na maile odpowiadam zazwyczaj raz dziennie


Dla kogo jest Preclowa Szkoła Mówienia?

– dla kobiet i dziewczyn na poziomie A1.5 – C1
– dla zapracowanych
– dla mam małych dzieci (temat można opracować podczas drzemki dziecka)
– dla kobiet, które muszą coś załatwić u lekarza/w urzędzie/w przedszkolu/szkole i potrzebują się najpierw rozgadać
– dla dziewczyn, które chcą się rozgadać przed egzaminem
– dla lektorek niemieckiego, które mają mało okazji do mówienia po niemiecku na wyższych poziomach


Co piszą uczestniczki różnych edycji?


Dzięki Preclowej Szkole Mówienia nauczyłam się być bardziej konsekwentna jeśli chodzi o odrobienie zadań, wiedziałam ze muszę zawsze wieczorem znaleźć czas na przygotowanie się i wysłanie nagrania.

Tematy były ciekawe, najlepsze jest to ze musiałam sama poprawiać swoje błędy a dzięki temu szybciej się uczę.

Najbardziej podobało mi się że dostawałam ciekawe tematy/ filmiki, o których miałam się wypowiedzieć
– Katrin, Niemcy


Preclowa Szkoła Mówienia to idealna forma nauki dla osób zapracowanych. Przerabianie materiału we własnym zakresie, a wysyłanie jedynie efektu końcowego. Diana dobiera również ciekawe materiały do opracowania.

Preclowa Szkoła Mówienia mobilizuje do tej najbardziej problematycznej dla mnie strony nauki – mówienia. Podoba mi się również to, że po wszystkim nie zostałam z niczym, tylko naprawdę mam na najbliższy czas nad czym pracować, i to jest super!

Dzięki Preclowej Szkole Mówienia dowiedziałam się, że wcale z tą moją nauką nie jest tak źle i warto trochę uwierzyć w siebie 😉
Z wielką chęcią wzięłabym udział w kolejnej szkole mówienia! O miejsce będę walczyć jak lwica 🙂
– Marta, Polska


Dzięki Preclowej Szkole Mówienia nauczyłam się poprawiać własne błędy oraz odważyłam się z powrotem komunikować w tym języku.

Preclowa Szkoła Mówienia jest czasowo niezajmująca, pozwala znów uwolnić język oraz szlifować potoczną mowę.

Najbardziej podobało mi się że nie poprawiałaś moich błędów tylko mi je pokazywałaś. Sama po odsłuchaniu nagrania tez wychwytywałam swoje błedy, co było dla mnie kształcące.

Chcę powiedzieć Ci, że nie żałuję wzięcia udziału w tym projekcie oraz jestem chętna na kolejny raz !
– Martyna, Polska


Warto spróbować i sprawdzić swój stan wiedzy. Można dowiedzieć się nad czym popracować, jakie są Twoje mocne i jakie słabsze strony.

Najbardziej podobało mi się, że Diana zawsze była punktualna i zawsze coś wychwyciła do poprawy, ale też znalazła coś pozytywnego.

– Ewelina, Polska


Format Preclowej Szkoły mówienia idealnie mi przypasował. Mogłam naukę dostosować do swojego planu dnia. Ten kurs to mało stresu, same konkrety.

Najbardziej podobało mi się, że Diana chętnie dostosowała tematy do moich aktualnych potrzeb.
– Asia Fiołka, Monachium, Niemcy


Ile czasu powinnam poświęcić na Preclową Szkołę Mówienia?

To zależy od Ciebie.

Myślę, że wersja minimum dla zapracowanych i zalatanych to 15-20 minut dziennie. Wtedy nie korzystasz z dodatkowych materiałów, a bazujesz głównie na tym, co znasz i umiesz.

Średnio wychodzi, że kurs zajmuje dziewczynom około godziny dziennie. To czas spędzony na poznaniu materiałów, sprawdzeniu słówek, czasem napisaniu tekstu, czasem nagrywaniu się kilka razy. Nie są to jednak niezbędne kroki, bo pracujesz w swoim rytmie i dopasowujesz kurs do swoich potrzeb.

Jeśli się zdecydujesz, to wypełnij tę krótką ankietę. Określisz w niej m.in. ile czasu możesz i chcesz przeznaczyć na ćwiczenie mówienia po niemiecku. Dostosuję wtedy odpowiednio tematy i materiały do Twoich możliwości.


Ile osób brało do tej pory udział w kursie?

IV edycje zgromadziły do tej pory 16 kobiet. Część z nich kontynuuje kurs w kolejnych edycjach.


Jaka jest cena kursu?

V edycja zaczyna się 28.01 i trwa do 08.02 (10 dni)
Zapisy do V edycji trwają do 25.01 do północy
Cena: 105 CHF/93 €/400 zł
Ilość dostępnych miejsc: 2/8


Najczęściej zadawane pytania

Jak wybierasz tematy?

Tematy dobieram całkowicie do Twoich zainteresowań. Na początku wypełniasz ten krótki formularz, gdzie piszesz mi, które tematy są dla Ciebie interesujące, a których mam unikać.

Kurs może kręcić się wokół różnych aspektów tego samego tematu np ciąża i poród, tematy występujące na egzaminie, dziecko w przedszkolu itp lub być zbiorem różnych rzeczy: Oktoberfest, zwiedzanie Berlina, wpadki modowe Niemców, kultowe niemieckie seriale czy segregacja śmieci.

Jak mam nagrywać swoją wypowiedź?

Możesz nagrywać się na dyktafonie w telefonie lub przy pomocy programów takich jak np bezpłatny Audacity na komputerze. Jeśli chodzi o format nagrania to nie mam żadnych wymagań.

Miło mi będzie Cię zobaczyć (nagranie z wideo), ale wystarczy też jak najbardziej sam dźwięk.

Jak wygląda informacja zwrotna po nagraniu?

Odsłuchuję Twoje nagranie i wynotowuję z niego Twoje mocne strony (do podsumowania) i rzeczy związane z wymową i gramatyką, które chcę, żebyś sama poprawiła w następnym mailu.

Jeśli nie wiesz, jak poprawić dany błąd, to wysyłam Ci poprawną odpowiedź.

Moja wiadomość jest w formie maila, ale Ty możesz poprawić błędy pisemnie lub ustnie.

Jak wygląda podsumowanie wspólnych 2 tygodni pracy?

Po ostatnim nagraniu i informacji zwrotnej dostajesz ode mnie pisemne podsumowanie swoich mocnych i słabych stron. Podpowiadam w nim, jak możesz dalej pracować nad swoim niemieckim, na czym warto się skupić w pierwszej kolejności.


Zapisz się dziś wypełniając ten formularz