Share Week 2016 – blogi, które polecam

4 Brak tagów Permalink

Pewnym minusem prowadzenia bloga tematycznego jest niemożliwość wrzucania wpisów na zupełnie inne tematy. Ponieważ Precel to same frankfurterki i niemiecka gramatyka, to nie mogę dzielić się z Wami moimi przygodami ze zdobywania normalnego majonezu w Szkocji czy próbą płacenia funtami w toruńskim polo markecie.

Raz do roku jest jednak taki wyjątkowy czas, że (aż drugi raz!) łamię swoje własne zasady i zamierzam podzielić się z Wami blogami zupełnie niezwiązanymi z nauką niemieckiego i poznawaniem kultury krajów niemieckiego obszaru językowego.

Share Week organizuje Andrzej Tucholski i cała zabawa polega na polecaniu wartościowych blogów. Nie najpiękniejszych blogerów, nie najbogatszych blogerek. Chodzi o dobre treści. Coś co sama czytam i dalej polecam.

Moja ścisła trójka nie zmieniła się od zeszłego roku. Nadal uważam, że Justyna z Bloga o Francji, Francuzach i języku francuskim fantastycznie uczy francuskiego, Ula z The Adamant Wanderer robi cudne zdjęcia, a Asia z Kwestii Smaku obłędnie gotuje. Jednocześnie jest cała masa innych wartościowych blogów dlatego w tym roku będzie nowa lista.

Marysia i jej Head full of ideas

Marysia jest najbardziej kreatywną osobą jaką miałam okazję poznać. Tak! Znamy się osobiście dzięki spotkaniom grupy blogerów językowo-kulturowych. M. uczy przedszkolaki angielskiego i francuskiego, a jej blog jest przeznaczony dla nauczycieli i rodziców małych urwisów. Znajdziecie u niej tony (!) materiałów i pomysłów na zajęcia. Ktoś tę dziewczynę powinien ozłocić za jej chęć dzielenia się wiedzą. Marysiu, trzymam kciuki za dalszy rozwój :)!

Michał z Jak oszczędzać pieniądze

Michał produkuje bardzo dużo wartościowych treści. Nie tylko dla osób zainteresowanych oszczędzaniem i pieniędzmi, ale też edukuje blogerów. Lubię podcast Michała i jego podejście do biznesu. Żałuję bardzo, że pogoda pokrzyżowała mi plany i nie dałam rady dojechać na spotkanie na żywo w ramach JOP live tour. Może uda się następnym razem.

Agata i Wojtek z Qrkoko

Ja wiem, że na wizji jest głównie Agata, ale z dobrych źródeł wiadomo mi, że Kurczak jest tworem zespołowym. Miałam okazję poznać ich na spotkaniach białostockich blogerów i mimo że mam niewiele wspólnego z Rękodziełem to szalenie podoba mi się ich działalność w Internecie. Teksty Agaty po prostu świetnie się czyta. Na Qrkoko znajdziesz głównie wpisy związane z Rękodziełem. Są tutoriale. Są teksty wspomagające biznes rękodzielniczy. I jest trochę lajfstajlu.

Źródło zdjęcia: http://littlevisuals.co/

  • Oooo, to to o oszczędzaniu i to o qrkokowaniu to bardzo fajne jest. Ajdijas chyba jednak nie dla mnie. Tak czy siak, wpasowuję się w target w 2/3 🙂

    • Patryk, obczaj sobie też blogi z zeszłorocznego Share Week. Może też znajdziesz coś dla siebie 🙂

      • Obczaiłem przed momentem. Tamte, które wymieniłaś rok temu, akurat już znam, niemniej dziękuję za wskazówkę. 🙂

  • Ooo, jak miło! Diana! Bardzo Ci dziękuję za te słowa 🙂 Ja muszę przyznać, że Ty mnie bardzo ostatnio inspirujesz swoją działalnością i mocno trzymam za Ciebie kciuki 🙂