fbpx

Drugie urodziny bloga

12 Permalink

Nie wiadomo kiedy, nie wiadomo jak i zleciał właśnie drugi rok od kiedy nawijam Wam niemiecki makaron na uszy. Jako że Brak Systematyczności to nadal moje drugie imię, jestem szczęśliwa i dumna, że udało mi się wytrwać w blogowym światku i że nadal do Was nadaję. Od dłuższego czasu noszę się z wpisem podsumowującym, więc drugie urodziny bloga to chyba idealny czas, prawda?

Ostatnie kilka miesięcy było dla mnie bardzo intensywnych pod względem życia w realu i niestety doskonale to widać w małej ilości wpisów. Mimo tego bardzo się cieszę, że nadal do mnie zaglądacie, bo ok 43% czytelników to osoby powracające na bloga (to chyba znaczy, że się podoba?). Zdecydowana większość to kobiety w przedziale wiekowym 18-34 lata. Przodujące miasta to Warszawa, Kraków i Poznań. Mam też trochę czytelników z Niemiec i Szwajcarii. Najczęściej trafiacie do mnie poprzez zbiór filmów, seriali i kanałów do nauki niemieckiego. W sumie się nie dziwię, bo sama bardzo go lubię, a w trakcie nauki innych języków też często szukam bajek czy kanałów na YouTubie, dzięki którym mogę poćwiczyć rozumienie włoskiego czy francuskiego i nauczyć się przy okazji kilku nowych słówek. Pasuje do Was ta charakterystyka? Które wpisy na blogu są dla Was najbardziej interesujące?

Mimo przerw w nadawaniu to był blogowo bardzo intensywny rok. Do dziś włącznie na blogu ukazało się 315 wpisów, a najchętniej komentowany artykuł ma 71 komentarzy. Oprócz tego napisałam dwa artykuły gościnne: jeden na Learn English Śpiewająco o pewnej brytyjskiej ciekawostce i na Włoskielove o kanałach na YouTubie, dzięki którym ćwiczę mój włoski (a nie mówiłam?). W najbliższym czasie pojawi się jeszcze jeden wpis gościnny, ale linkiem pochwalę się jak już zostanie opublikowany.

Poza tym, podczas pobytu w Polsce zorganizowałam dwa mini spotkania naszej grupy Kulturowo-językowi, którą na pewno kojarzycie z akcji W 80 blogów dookoła świata, Blogowania pod jemiołą czy Znajdź wielkanocne jajeczko. Obydwa spotkania odbyły się w Warszawie. W maju wreszcie miałam okazję osobiście poznać Olę z Niemieckiej Sofy, Iwonę z Rosyjskiego Śniadania, Anię z English with Ann, Marysię z Head Full of Ideas i Agnieszkę z Angielski C2. Było niezwykle sympatycznie, ale w ferworze rozmów o życiu i śmierci zapomniałyśmy uwiecznić tę wiekopomną chwilę, więc musicie uwierzyć mi na słowo, że zabawa była przednia. W sumie tak się zagadałyśmy, że o mały włos, a przegapiłabym ostatni pociąg do Białegostoku :P. Drugie spotkanie, w czerwcu, było już w mniej licznym gronie i oprócz Ani z English with Ann i Iwony z Rosyjskiego Śniadania spotkałam wreszcie Ulę z Français mon amour. Tym razem nie zapomniałyśmy o zdjęciu i możecie sobie nas poniżej obejrzeć. Ze względu na specyfikę naszej grupy pewnie nigdy nie uda nam się zorganizować takiego spotkania, żeby wszyscy się stawili, w końcu duża część blogerek i blogerów jest rozrzucona po całym świecie, ale takie mini spotkania też są super. Fajnie poznać na żywo osoby, które zna się tylko ze zdjęć na facebooku i wpisów na blogach. Następnym razem będę w Polsce we wrześniu, są jacyś chętni na spotkanie w Bydgoszczy, Warszawie bądź Białymstoku? Mówię też o Was, drodzy Czytelnicy :)!

spotkanie warszawa

Trzeci rok blogowania zapowiada się niezwykle pracowicie. Ostatnie tygodnie wykorzystuję na intensywne doszkalanie się i już wkrótce mam nadzieję, że będę mogła się z Wami podzielić efektami intensywnego pracowania mózgownicą. Mam kilka pomysłów na siebie i bloga, mam nadzieję też rozruszać Was i zorganizować coś czaderskiego. Przepraszam, że tak enigmatycznie, ale dopóki nie dopnę wszystkiego na ostatni guzik, to nie chcę zepsuć Wam niespodzianki.

Z konkretów, którmi mogę się już podzielić: od dwóch tygodni wracam do regularnego blogowania. W poniedziałki spodziewajcie się standardowego wpisu z Idiomem bądź Słówkiem tygodnia. Wtorki bądź środy to wolna amerykanka, wpisy o słówkach, materiałach do nauki, ciekawostkach językowych bądź kulturowych, jednym słowem misz-masz. Czwartki zyskały dodatkową tematykę, nowy cykl to Czas na kulturę i oprócz filmów pojawią się tu informacje, recenzje i ciekawostki dotyczące książek i gazet niemieckich i o Niemczech. Jeśli się uda, może będą też relacje z innych wydarzeń kulturalnych. W wakacje w piątki będzie podróżniczo. Mam mnóstwo zdjęć, którymi chciałabym się z Wami podzielić, pracuję też nad wpisami gościnnymi z wypraw znajomych i czytelników do Niemiec, Szwajcarii i Austrii. Jeśli macie coś ciekawego do powiedzenia w tym temacie, to zapraszam! W weekendy będzie na blogu raczej spokojnie, nie przewiduję w tym czasie żadnych regularnych wpisów, ale z drugiej strony nigdy nie wiadomo kiedy dopadnie mnie wena. Myślę, że 4 wpisy w tygodniu to i tak sporo, mam nadzieję, że znajdą się chętni do czytania ;).

Z okazji urodzin miał być konkurs, przywiozłam trochę nagród z lipcowego wypadu do Niemiec, ale nie wiem, czy macie w wakacje siły na zabawę? Są jacyś chętni?


Spodobał Ci się ten wpis? Polub zatem mojego bloga na Facebooku i obserwuj go na Bloglovin!


Photo credit: fredkarklin / Foter / CC BY-NC-SA

12
 • Aleksandra Jakubowska
  Lipiec 29, 2015

  Te dwa lata minęły niezwykle szybko, prawda? 🙂 Przybij piątkę blogowa rówieśniczko!

  Na kolejne lata życzę Ci czasu z gumy i dużo motywacji 🙂

  P.S. Fajnie było się spotkać, to prawda.

 • aga otlo
  Lipiec 29, 2015

  Hej Hej niech nam żyje blog!!!, a Tobie Diano wytrwałości, ‚czasowstrzymywacza’ i mnóstwa inspiracji.

  PS też się cieszę, że Cię poznałam w realu 😉

  • Diana Korzeb / Językowy Precel
   Lipiec 30, 2015

   Dzięki wielkie za życzenia! Mam nadzieję, że uda nam się jeszcze spotkać. Jakby co będę w Polsce we wrześniu :>.

   • aga otlo
    Lipiec 30, 2015

    Super to mam nadzieję że się zobaczymy 😊

 • Natalia
  Lipiec 29, 2015

  sto lat! (blogowania) 🙂

 • marlena
  Lipiec 29, 2015

  Diana, Ty wiesz… życzę Ci samych sukcesów 🙂

  I żebyś na swej drodze zawsze mogła spotkać ciekawy niemiecki automat do opisania 🙂

 • Viennese breakfast
  Sierpień 1, 2015

  Dużo pomysłów na kolejne wpisy, wielu nowych czytelników i zero hejtu!!!
  Mam nadzieje, że uda mi się kiedyś w realu z tobą wypić kawę i pogadać 🙂

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *