Mit offenen Karten – Co warto oglądać po niemiecku na YouTube? #4

7 Permalink

Dawno się z Wami nie dzieliłam moimi youtube’owymi znaleziskami, więc czas i pora nadrobić to niedopatrzenie! Dziś coś dla fanów historii, geopolityki i gospodarki: francuski program telewizyjny Mit offenen Karten. Producentem i nadawcą jest ARTE, francusko-niemiecki kanał telewizyjny z siedzibą m.in w Strasburgu. Jeśli macie możliwość oglądania tego kanału, to koniecznie się nim zainteresujcie. Większość programów jest albo dubbingowana albo ma napisy (niemieckie bądź francuskie), dzięki czemu zarówno fani niemieckiego jak i francuskiego mogą skorzystać z dobrodziejstw tego nadawcy. Mit offenen Karten prowadzone jest przez Jean-Christophe’a Victora. Odcinki trwają średnio 10-12 minut i omawiają bieżące tematy, a czasem również historię pojedynczych państw bądź regionów.

Mit Offenen Karten:

Der Islam im Konflikt 1: Sunniten und Schiiten

Eritrea – Flüchtlingsströme

Städte der Zukunft

Die Türkei

Die Weltkarte der Religionen

Jeśli znacie inne fajne niemieckie kanały to podzielcie się linkami w komentarzu, albo wiadomości prywatnej (diana.korzeb[maupa]gmail.com), niech inni je też poznają!


Spodobał Ci się ten wpis? Polub zatem mojego bloga na Facebooku i obserwuj go na Bloglovin!


 • czytanie moim hobby

  Ciekawe znaleziska ! Mnie najbardziej przypadł do gustu filmik o Szwajcarii i konflikcie islamskim 😉

 • Magdalena Surowiec

  Czasami w pracy zerkam na arte, rzeczywiście fajny kanał

 • Patrycja

  Nie jestem na tyle zaawansowana by słuchać sobie na spokojnie, ale bardzo przydatne zapewne są to filmy do ćwiczeń na rozumienie, tym bardziej że można włączyć napisy. Z wielką chęcią obejrzę! Byle tylko do czwartku, do ostatniego egzaminu…;)

  • Na każdym poziomie można spróbować się zmierzyć z jakimiś filmikami. Jak uważasz, że te mogą być za trudne, to wybierz sobie taki, który Cię ciekawi, albo którego tematykę już trochę znasz i postaraj się wyłapać a) znajome wyrazy/informacje i b) wyrazy, które się np często powtarzają, ale ich jeszcze nie znasz. Sprawdź te drugie w słowniku i obejrzyj filmik jeszcze raz, za drugim powinno już być łatwiej :).

 • Language Bay

  A czy mogłabyś polecić jakieś vloggerki- szafiarki?
  Znam tylko Daruuum : )

  • Niestety nie bardzo, bo sama nikogo nie oglądam, ale podpytam na fanpage’u, zobaczymy, co Czytelnicy polecą 🙂