Rok 2015 w niemieckim kinie #2

19 Permalink

Nie wiadomo kiedy zrobił nam się kwiecień, a to w tym miesiącu obiecałam Wam drugi wpis z nowościami w niemieckim kinie. Dzisiejszy zestaw to jeden film dla dzieci, kila komediowych elementów i jeden film całkiem na serio. Jeśli jesteście ciekawi filmów, które już miały swoją premierę na początku tego roku, to zajrzyjcie do tego wpisu. Usiądźmy wygodnie i zajrzyjmy do niemieckich sal kinowych:

MARZEC

Der Nanny

Gatunek: komedia
Premiera: 26.03.2015
Czas trwania: 105 minut

Clemens ma dwójkę dzieci, Winnie i Theo, dla których, zajęty karierą, w ogóle nie ma czasu. Do opieki nad dziećmi zatrudnia nianie, jednak żadna z nich nie pracuje zbyt długo u niego w domu, bo dzieci postawiły sobie za cel, aby w jak najkrótszym czasie pozbyć się kolejnych opiekunek. Zdesperowany Clemens zatrudnia pana nianię – Rolfa.

Tod den Hippies!! Es Lebe der Punk

Gatunek: dramat, komedia
Premiera: 26.03.2015
Czas trwania: 121 minut

Berlin, lata 80. Robert ma dosyć hippisów i ich podejścia do życia. Ucieka ze swojego miasteczka do Berlina Zachodniego, gdzie króluje punk, seks, narkotyki i szaleństwo.

KWIECIEŃ

Dessau Dancers

Gatunek: film muzyczny
Premiera: 16.04.2015
Czas trwania: 92 minuty

W 1985 roku w enerdowskich kinach zaczęto wyświetlać amerykański film „Beatstreet“. nastoletni Frank wraz ze swoimi przyjaciółmi Alexem, Michelem i Martiną są zafascynowani nową muzyką. Spotykają się codziennie od momentu obejrzenia filmu i trenują na ulicy breakdance.

Halbe Brüder

Gatunek: dramat, komedia
Premiera: 09.04.2015
Czas trwania: 91 minut

Julian, Yasin i Addi dowiadują się, że są przyrodnimi braćmi. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby tak diametralnie się od siebie nie różnili: jeden z nich jest pół Turkiem, drugi pół Afrykaninem, a trzeci „całym” Niemcem. Braci łączy wspólna matka i testament, jaki po sobie zostawiła. Dla wyższych (finansowych) celów mężczyźni postanawiają wykonać jej ostatnią wolę.

Winnetous Sohn

Gatunek: komedia, film dla dzieci
Premiera: 09.04.2015
Czas trwania: 91 minut

Organizatorzy Festiwalu Karola Maya szukają nowego odtwórcy syna Winnetu. Max, mimo że na pierwszy rzut oka tego nie widać, ma duszę prawdziwego indiańskiego wojownika. Uważa, że fantastycznie nadaje się zatem do tej roli.

Elser

Gatunek: dramat, biograficzny
Premiera: 09.04.2015
Czas trwania: 115 minut

Film twórców Upadku (Der Untergang) i Sophie Scholl – ostatnie dni (Sophie Scholl – Die letzten Tage) przedstawia prawdziwą historię Georga Elsera, który 8 listopada 1939 roku podłożył bombę w monachijskiej Piwnicy Mieszczańskiej (Bürgerbräukeller) i chciał tym sposobem pozbyć się Hitlera. Elser został schwytany w Szwajcarii, osadzony w obozie koncentracyjnym i zamordowany 8 kwietnia 1945.


Tym razem nie jestem aż tak entuzjastycznie nastawiona do tych premier. Oprócz Elsera, nie mam w zasadzie za bardzo ochoty na żaden z pozostałych filmów. Wszystkie produkcje Schweighöfera zdają się być na jedno kopyto (prawie jak u Tila Schweigera…), Halbe Brüder z Sido też wygląda na raczej jedną z tych żenujących komedii. Lubię się pośmiać, ale nie bawią mnie kloaczne dowcipy. Poszukam recenzj Tod den Hippies!, zwiastun nie zachęca, ale może jest tylko źle zmontowany ;). Tym razem najchętniej obejrzałabym wspomnianego Elsera, ciekawią mnie filmy biograficzne, a i od wojennych już trochę odpoczęłam. Jak tam Wasze typy?


Spodobał Ci się ten wpis? Zapisz się koniecznie na mój newsletter i obserwuj bloga na Bloglovin!