Kurzgesagt – Co warto oglądać po niemiecku na YouTube? #2

5 Permalink

Chciałabym powrócić do lekko zakurzonej serii Co warto oglądać po niemiecku na YouTube?. Pierwsze dwa wpisy pojawiły się na samym początku prowadzenia bloga, jeszcze w 2013 roku. W międzyczasie jeden z nich mocno się zdezaktualizował (twórca nadal tworzy, ale już inne treści i pod innym pseudonimem), a i nad drugim muszę trochę dłużej posiedzieć, żeby fajniej czytało się ten wpis, więc link do niego wrzucę trochę później.

Bohaterem dzisiejszego wpisu są ludzie tworzący kanał Kurzgesagt. Możecie u nich znaleźć krótkie filmiki wyjaśniające różne rzeczy i zjawiska jak np ewolucja, prądy morskie czy giełda. O sobie piszą, że są zespołem designerów, dziennikarzy i muzyków, którzy chcą pokazać, że nauka jest piękna. Kurzgesagt to dwa kanały: niemiecko- i anglojęzyczny. Niestety, to ten drugi jest bardziej rozwinięty, ale na szczęście nowe filmiki pojawiają się również na tym pierwszym (chociaż dużo rzadziej). Coś, co mi się bardzo u nich podoba to grafika. Prosta, kolorowa, nieprzekombinowana. Zapraszam do oglądania!
Jeśli znacie inne fajne niemieckie kanały to podzielcie się linkami w komentarzu, albo wiadomości prywatnej (diana.korzeb[maupa]gmail.com), niech inni je też poznają!


Spodobał Ci się ten wpis? Polub zatem mojego bloga na Facebooku i obserwuj go na Bloglovin!


 • Magdalena Surowiec

  Bardzo dziękuję za te linki, przydadzą mi się do wykorzystania na lekcjach 🙂

  • Też mam taki plan, żeby je wykorzystać na zajęciach 🙂

 • Edyta Pe

  Uwielbiam niemieckie smażone ziemniaki, są….. mmmmmm, wyśmienite. Jedząc obiad najbardziej zaskoczyła mnie sałatka przed daniem głównym. Na szczęście znajomi mnie uświadomili mnie, że mam ją zjeść nie czekając na danie. I polubiłam ryby, choć nigdy ich nie lubiłam. Obiad w Ratzeburgu to zmienił 🙂 Było bardzo smacznie.

  • Cześć Edyta! Trochę się pogubiłam i nie bardzo wiem, do czego ten komentarz, bo w tym wpisie nic nie było o jedzeniu ;).
   Sałatka była z sałatą czy z ziemniakami?

   • Edyta Pe

    Komentarz zwiazany z konkursem, ktorymial byc zamieszczony gdzie kolwiek 🙂
    Salatka z salata.