Kurzgesagt – Co warto oglądać po niemiecku na YouTube? #2

5 Permalink

Chciałabym powrócić do lekko zakurzonej serii Co warto oglądać po niemiecku na YouTube?. Pierwsze dwa wpisy pojawiły się na samym początku prowadzenia bloga, jeszcze w 2013 roku. W międzyczasie jeden z nich mocno się zdezaktualizował (twórca nadal tworzy, ale już inne treści i pod innym pseudonimem), a i nad drugim muszę trochę dłużej posiedzieć, żeby fajniej czytało się ten wpis, więc link do niego wrzucę trochę później.

Bohaterem dzisiejszego wpisu są ludzie tworzący kanał Kurzgesagt. Możecie u nich znaleźć krótkie filmiki wyjaśniające różne rzeczy i zjawiska jak np ewolucja, prądy morskie czy giełda. O sobie piszą, że są zespołem designerów, dziennikarzy i muzyków, którzy chcą pokazać, że nauka jest piękna. Kurzgesagt to dwa kanały: niemiecko- i anglojęzyczny. Niestety, to ten drugi jest bardziej rozwinięty, ale na szczęście nowe filmiki pojawiają się również na tym pierwszym (chociaż dużo rzadziej). Coś, co mi się bardzo u nich podoba to grafika. Prosta, kolorowa, nieprzekombinowana. Zapraszam do oglądania!
Jeśli znacie inne fajne niemieckie kanały to podzielcie się linkami w komentarzu, albo wiadomości prywatnej (diana.korzeb[maupa]gmail.com), niech inni je też poznają!


Spodobał Ci się ten wpis? Polub zatem mojego bloga na Facebooku i obserwuj go na Bloglovin!