Simpleshow – Co warto oglądać po niemiecku na YouTube? #3

5 Permalink

Ostatnio co rusz trafiam na fajne materiały na YouTubie, więc teraz czuję się niczym ten osiołek i sama nie wiem, czym się z Wami najpierw podzielić. Może dziś coś z wiedzy ogólnej, z lekką przewagą historii i polityki? Te dzisiejsze klipy świetnie nadają się nie tylko dla nauczycieli na zajęcia niemieckiego, ale również dla wszelkiej maści samouków szukających dobrych materiałów, dzięki którym można się nie tylko osłuchać z językiem, ale jeszcze czegoś ciekawego dowiedzieć. Całość podana w pięknym niemieckim.

W 2008 roku Jens Schmelzle przygotował wraz z 2 przyjaciół pierwszy filmik z wycinanymi ludzikami. Dziś simpleshow to cała firma zatrudniająca wielu pracowników. Na czym polegają ich klipy? W ciągu ok 3 minut starają się wyjaśnić dane zagadnienie w jak najprostszy sposób. Ponieważ jest to projekt komercyjny, to nie znajdziemy zbyt wielu nagrań na YouTubie i nie można za bardzo składać życzeń, co chcielibyśmy, aby przygotowali w następnej kolejności (no chyba, że chcecie sobie takie wideo kupić). Wybrałam dla Was kilka filmików naprawdę godnych polecania, ale pobuszujcie sami po kanale, bo pozostałe są również bardzo ciekawe.

Der Fall der Berliner Mauer

Der Erste Weltkrieg

Die Olympischen Winterspiele

Die Rentenformel

Anmachsprüche gestern und heute

Die Bundestagswahl in Deutschland

Steueroasen

Die europäische Union

Jeśli znacie inne fajne niemieckie kanały to podzielcie się linkami w komentarzu, albo wiadomości prywatnej (diana.korzeb[maupa]gmail.com), niech inni je też poznają!

Spodobał Ci się ten wpis? Polub zatem mojego bloga na Facebooku i obserwuj go na Bloglovin!

5

Leave a Reply